Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik fontosabb? Munkahely...

Melyik fontosabb? Munkahely vagy a család (rendszeres jelleggel) a munkaidő rovására? (Jóval munkaidő letelte előtt)

Figyelt kérdés

Kolléganőm egyike rendszeresen jóval munkaidő előtt elmegy arra hivatkozással, hogy az unokájáért mennie kell az iskolába.

Az, hogy időnként el kell mennie bárkinek orvoshoz jóval munkaidő letelte előtt, szerintem rendben van. De az, hogy rendszeresen elmegy munkaidő előtt órákkal, ez már szerintem "gáz"...

Tévedek?


2010. jan. 21. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
A főnők megengedte neki?Ha igen ne foglalkozz veel.
2010. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha én elmennék egyszer is ,azt hiszem másnap már nem kellene bemennem egyáltalán.
2010. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem engedte meg neki senki. Ő csak "úgy" elmegy és kész rendszeresen....
2010. jan. 21. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég durva, mert gondolom a fizetését meg úgy kapja, mintha annyit dolgozna, amennyit kell. Viszont azért én látom az érem másik oldalát is. Amikor én voltam gyerek, mindkét nagyszülőm nyugdíjas volt, ha a szüleimnek sokáig kellett dolgozni mindig a nagyik jöttek értem, ha beteg voltam ők vigyáztak rám. Nekem most 2 éves a gyerekem, a nagyija pedig 47 éves és még jó ideig dolgozni fog. Durván meg lett emelve a nyugdíjkorhatár. És szerintem a mostani szülők még gyerekkorukból úgy szokták meg, hogy a nagyik azok, akik besegítenek, ha ők nem boldogulnak mert nincs annyi idejük, ezért ugyan ezt a mintát követnék, de a legtöbb esetben ez konfliktusokhoz vezet, mert a nagyszülők is javában dolgoznak. Érted, ha egy nő szült mondjuk 25 évesen, és a lánya is 25 évesen szül, akkor a nagymama még mindig csak 50 éves és bőven dolgozik még jó sokáig.
2010. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most az a bajod, hogy te nem mersz elmenni hamarabb? :)
2010. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

nekem az előző munkahelyemen azért szóltak, mert 5!!!!! perccel hamarabb mentem el véletlenül...

Nem az a bajom, hogy én nem mehetek el hamarabb,hanem HA MÁSIK MINDEN KOLLÉGANŐNEK, KOLLÉGÁNAK, NEKEM IS NAPI 8 ÓRA A MUNKAIDŐ, AKKOR NEKI IS AZ LEGYEN....!!!

2010. jan. 21. 13:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ez nem az a munkahely? Nyilván te sokkal fiatalabb vagy. Ne vidd túlzásba a megfelelési kényszert, mert még visszaüthet, másookal meg nem érdemes törődni, legyen az az ő problémájuk. Ne te legyél az ő élő lelkiismeretük!!!
2010. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkivel előfordulhat, hogy történik valami és el kell mennie, de a főnöknek előtte szólnia kellene. Nekem minden rokonom és a férjem is így csinálja, ha valami vészhelyzet van és előbb el kell jönnie a munkából. Ha nem szól a főnöknek, csak úgy eljön, nincs joga elmenni. Gondolom, hogy a gyermeknek vannak szülei, velük kellene megbeszélni, hogy menjenek el érte az iskolába.
2010. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: még annyit, hogy szerintem ez kifogás csak, mert a gyereket be lehetne íratni napközibe, ha nem tud valaki érte menni vagy ha már hazavitte, akkor miért nem megy vissza dolgozni? Azt mondod, hogy órákkal előbb elmegy. Mikor elsős voltam, akkor vitt csak haza édesanyám az iskolából minden nap, utána egyedül mentem. De utána ő visszament dolgozni, ez egész 10 perc volt, szóval nem hiszem, hogy nem tudna visszamenni, vagy hazaviszi a munkáját és otthon csinálja?
2010. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

13:46-os válaszadónak:

nem visz haza munkát, sőt még amikor a hivatalban van, akkor sem igazán dolgozik, internetezget, lopja a napot....

2010. jan. 21. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!