Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert utaljak az emberek...

Miert utaljak az emberek Magyarorszagot? Miert nem buszkek arra akik es miert az az elso dolguk h csak el innen?

Figyelt kérdés

Miert szolja le mindenki az orszagot es miert csak a rosszat veszik eszre az emberek?Persze itt nagyon sok a nehezseg (mint barhol) de igenis vannak dolgok amire buszkek lehetunk.

Miert van az, h pl az amerikaiak buszken kihuzzak magukat mikor meghalljak a himnuszukat es nem furcsalja senki (sot inkabb termeszetes dolognak tartjak) ha valaki az amerikai zaszlot kirakja a haza ele..Magyarorszagon meg hulyenek nezik az embert meg kinevetik ha el meri enekelni a himnuszt,ha azt mondja h szereti az orszagot es szeret magyarnak lenni es szinten kinevetik v ferde szemmel neznek v jobbikosnak tekintik azt aki buszke arra h magyar es ennek jelekent kirakja a hazahoz a magyar zaszlot,ne adj' isten esetleg a cimert.Miert van ez?Miert nem termeszetes ez itt nalunk is?



2014. okt. 11. 12:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon folyton igazságtalanságba lehet botlani.
2014. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%

" igenis vannak dolgok amire buszkek lehetunk"


Erre tudnál példát mondani? Mert én nem. Ugyanis amire elvileg büszkék lehetnénk, az nem magyar, ami meg magyar, az nem büszkélkednivaló.

2014. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan mire kellene büszkének lenni?
2014. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%
Büszkék lehetünk például arra, hogy az ötvenes években börtönből szabadult bűnözők beálltak padlássöprőnek. Majd az ártatlan gazdákat behajtották szó szerint rabszolgának. Majd a több évtizedes munkájukból létrehozott közvagyont gazemberek privatizálták. Hogy ma éhbérért még a ma aktív korú fiatalságot is sanyargassák. Nem folytatom mert nincs kedvem több kötetet írni.
2014. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

Büszkék lehetünk az öngyilkossági statisztikánkra, az alkoholisták számára, a messze földön híres oktatási rendszerükre, toleranciánkra, nyitottságunkra. Arra mennyi a családon belüli erőszak arra, hogy mindent magyarok találtak fel. Igaz, hogy mind zsidó volt és mindent el is üldözték innen, de erről nem illik beszélni. Tovább arra, hogy nálunk volt először Zsidó-törvény, a XXI. század elején elutasítottuk a demokráciát és véresszájú fasisztákkal töltöttük fel a parlamentet.

És legfőképpen arra, hogy mindenki aki nagymagyar, ezt azon keresztül definiálja, hogy utálja a cigányokat, melegeket stb. Vagy bárki javítson ki ha tévedek valamiben...


Az olyan dolgokat már meg sem említem, mint hitgyüli, valóvilág és társaik.

2014. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Kedves hatter1!


Nézzük a kérdéseidet a valóságnak megfelelően:


"Miert szolja le mindenki az orszagot es miert csak a rosszat veszik eszre az emberek"


-->Magyarország alapvetően egy szegény ország, hiszen még arra sem vagyunk felkészülve, hogy az eurót be tudjuk vezetni. A nyomorúságos körülmények között pedig az emberek valahogy jobban odafigyelek a rosszra, mint a jóra. De ne gondold, hogy csak az országban veszik csak észre a rosszat. A külföldi sajtó és vélemény is meg van botránkozva azon, hogy hogyan élnek itt az emberek, ésmilyen rendszer van itt. Ezt tudom, hogy az elmúlt években többször tartózkodtam külföldön.


"Miert van az, h pl az amerikaiak buszken kihuzzak magukat mikor meghalljak a himnuszukat"


-->Úgy, hogy van okuk rá. Amerikába rengetegen zarándokoltak ki, már a 17. századtól fogva, mert ott meg volt az, ami Európában évszázadokig nem volt: A vallási és lelkiismereti szabadság és a tisztességes fizetés. Ráadásul az USA-nak 200 évébe telt, míg szuperhatalom lett, mi pedig itt vagyunk több, mint egy évezredes történelemmel, és még közép-európában sem vagyunk meghatározóak, nemhogy a világon. Ráadásul az igaz, hogy ott is vannak szegény emberek, és vannak az országnak adósságai, de még mindig a lehetőségek hazája. Nemhiába, hogy az emberek közül olyan sokan akarnak odamenni. De Amerika jó még a hadászatban is, és a sportban sincs okuk a szégyenkezésre. (Pl ők mindig ott vannak a labdarúgó VB-n, míg mi lassan lesülyedünk Málta szintjére).


"Magyarorszagon meg hulyenek nezik az embert meg kinevetik ha el meri enekelni a himnuszt,ha azt mondja h szereti az orszagot es szeret magyarnak lenni es szinten kinevetik v ferde szemmel neznek"


-->Akik nevetnek azon, ha valaki énekli a himnuszt, műveletlen ember, az ő véleménye nem mértékadó. Az viszont, hogy miért néznek ferde szemmel arra, akik szeretik az országot, és szeretnek magyarnak lenni, arra a fanatikus hungaristák viselkedése és életmódja szolgáltat alapot. Ezt első kézből tudom, mert volt hungarista barátnőm. Összefoglalva tehát: Én a magam részéről szeretek magyarnak lenni, de véleményem szerint ebben az országban nagyon nehéz boldolgulni annak, akinek nincsenek gazdag felmenői. A mai minimálbérrel hogyan lehet például saját tulajdonú lakást, és autót vásárolni? Nehezen... De külföldön példál 4 nap alatt megkerestem annyit, mint más egy hónap alatt, ez pedig nem kis különbség

2014. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Amikre buszkek lehetunk:

Szerintem igazan buszkek lehetunk arra amit a magyar tudosaink elertek pl Szent-Gyorgyi Albert h mast ne mondjak.Az elso auto tervezoje magyar ember volt.A sportban vilaghiruek vagyunk.Szerintem (bar lehet elfogult vagyok) gyonyoru varosaink vannak (amiken ugyan lehetne javitani de attol meg szepek),azert szerintem a tortenelmunkre is buszkek lehetunk (igaz a ket vilaghaborut elvesztettuk de az nem Magyarorszagon mulott),a nyelvunkre hogy ennyire valasztekos es szep (csak sajnos kevesen beszelik mert nehezen tanulhato), a hires iroinkra,koltoinkre, a bator forradalmarainkra akik nelkul lehet ma sem lennenk szabadok.Nem feltek kiallni akkor sem ha halallal kellett fizetniuk azert mert jobb sorsot akartak Magyarorszagnak.Kar h ma mar nem ilyenek a politikusaink akik barmilyen aldozatot bevallalnak az orszagert...

2014. okt. 11. 13:19
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Magyarnak lenni nem teljesítmény, hanem adottság.

Legyek büszke a fehér bőrömre és a barna hajamra? Legyek rá büszke, hogy zöld a szemem? Ugyanannyit tettem ezekért, mint azért, hogy magyar legyek.

2014. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
koszonom az oszinte valaszokat
2014. okt. 11. 13:22
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolásod pedig teljesen értelmetlen. Tudósok, sportolók, forradalmárok. Ezek nem a te teljesítményeid, és nem is az enyém. Szerintem azért kell hozzá pofa, hogy te legyél büszke olyan emberek teljesítményére, akikhez semmi közöd. Nem segítettél nekik, nem tanítottad őket, nem edzettél velük.


Ráadásul ezek mindenhol vannak, miért nem vagy büszke más nemzetek tudósaira, sportolóira, forradalmáraira? Ők talán kevesebbet tettek le az asztalra? Nem, egyszerűen mert ők nem magyarok? Tehát még csak nem is a teljesítményük számít, hanem az, hogy mindezek mellett magyarok? És mi a véleményed arról, hogy a magyar tudósok nagy többségének külföldre kellett menni, hogy megkapja a lehetőséget és támogatást a felfedezései megtételéhez?

2014. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!