Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert utaljak az emberek...

Miert utaljak az emberek Magyarorszagot? Miert nem buszkek arra akik es miert az az elso dolguk h csak el innen?

Figyelt kérdés

Miert szolja le mindenki az orszagot es miert csak a rosszat veszik eszre az emberek?Persze itt nagyon sok a nehezseg (mint barhol) de igenis vannak dolgok amire buszkek lehetunk.

Miert van az, h pl az amerikaiak buszken kihuzzak magukat mikor meghalljak a himnuszukat es nem furcsalja senki (sot inkabb termeszetes dolognak tartjak) ha valaki az amerikai zaszlot kirakja a haza ele..Magyarorszagon meg hulyenek nezik az embert meg kinevetik ha el meri enekelni a himnuszt,ha azt mondja h szereti az orszagot es szeret magyarnak lenni es szinten kinevetik v ferde szemmel neznek v jobbikosnak tekintik azt aki buszke arra h magyar es ennek jelekent kirakja a hazahoz a magyar zaszlot,ne adj' isten esetleg a cimert.Miert van ez?Miert nem termeszetes ez itt nalunk is?



2014. okt. 11. 12:31
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
szerintem sok dolog van ami buszkeseggel tolthetne el es ami miatt halasak lehetunk h itt ilyen korulmenyek kozott elhetunk (mert van ennel sokkal rosszabb is) csak a mindennapos problemaktol nehezen vesszuk eszre azokat amik jok az orszagunkban es amit a politikusok jol csinalnak.Persze rengeteg dolgot nem mert elso sorban az a fontos a legtobb politikusnak h o gazdag legyen de gondoljunk bele,nagyon nehez lehet egy orszagot vezetni.Minden nap fontos donteseket kell hozni amin eletek mulnak.Ez nem azt jelenti h en mennyire egyet ertek veluk h milyen jol iranyitjak az orszagot mert csinalnak felesleges huyesegeket is de nem lehet konnyu meg egy akkora orszagot sem vezetni mint Magyarorszag.
2014. okt. 11. 13:31
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Igazi sportnemzet vagyunk, valóban :D

Miközben az átlag magyar lehízott, magas vérnyomása van, eszi a szemetet.

Híres írok: pl. Rejtő vagy Radnóti? Milyen jól bánt velük ez a nemzet.


Én pl. az uuutálom ezt az országot, mert itt születtem, nőttem fel. Szüleim szintén, átlag magyar családból származom.

De leszbikusként nem foghatom meg a párom kezét az utcán, mert félnem kell, hogy mikor szól be valaki. Hogy a többségi társadalom szerint nem szabad, sem házasodnom, sem gyereket nevelnem.

Hogy a kormány is támogatja a homofóbiát, hogy b***sal kampányolnak turbomagyar pártok.

És majd itt is jönnek a kommentek, hogy akkor takarodjak, meg ilyenekre nincs is szükség.


Na nekem ez az indokom és nem tudom elfogadni azt, hogy a kirekesztés az érték, nem pedig az empátia.

Majd ha olyan hely lesz Magyarország ahol sem nekem, sem senki másnak nem kell félnie, szeretni fogom.

Amikor majd nem 800 km-re kell élnem a hazámtól, amikor majd nem azt látom, hogy Budapest rohad szét, amikor majd nem lesz sok százezer éhező gyerek, amikor majd a magyar értékek között fog szerepelni a gyengébbek védelme. Na majd akkor nem fogok rosszat mondani róla.

2014. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Magyarorszagon kivul is vannak orszagok nem is egy ahol elitelik a massagot legyel akar cigany, zsido, fekete, homokos vagy lezbikus.Persze ez kozel sem jelenti azt h mivel mas orszagban is ez van nalunk is el lehet nezni...Van meg mit valtozni az orszagnak pl ilyen teren is.Tudom milyen erzes az ha megtudjak h nem olyan vagy mint az "elvárt" es sajnos nagyon sok helyen rekesztenek ki emiatt...
2014. okt. 11. 13:39
 14/29 anonim ***** válasza:

Azokat az országokat sem szeretem ahol a rasszizmus/homofóbia okés. Az meg, hogy máshol mi van nem indok arra, hogy akkor itt is olyan rossz legyen.


Én a hazámban nem akarok félni és más se féljen! Ennyire egyszerű.

2014. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Írod, hogy az amerikaiak büszkén kihúzzák magukat ha felcsendül a himnuszuk. Akár Amerikát, akár az itteni nyugat-európai országokat nézzük, ott szabadnak érzed magad. Igaz ez Magyarországra is? Idehaza rabszolgatartó társadalom van, esetleg némi jóindulattal mondható feudalizmusnak. Például a hazai minimálbér és társadalmi szakadékok miatt. Ez akkor is így van, ha van aki nem minimálbérből él vagy ha éppen nem alkalmazott.

Apám öccse Amerikában három fizetett gondozót engedhet meg magának ma idős korára a saját otthonába. (Nem drogdíler volt hanem mezőgazdasági fizikai dolgozó :)) A hazai dolgozók nyugdíja jó ha egy szociális otthonra elég, de oda se jut be mindenki.

2014. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Vagy akar a vallasod miatt.Igaz h vallasszabadsag van, az emberek egy resze megsem tartja tiszteletben hanem fenyegetnek,megvernek mert nem olyan vagy mint ok..Errol viszont senki mas nem tehet csak az az ember aki masok jogait nem tartja tiszteletben es ilyen embert barhol talalsz sajnos
2014. okt. 11. 13:45
 17/29 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom h mashol nem lenne konnyebb csak h sokan nem azert mennek el mert muszaj hanem azert mert utaljak a sajat hazajukat
2014. okt. 11. 13:48
 18/29 anonim ***** válasza:

Mindenki okkal utálja...felsoroltunk itt pár dolgot.

Ha megüt, akkor a párunkat is lecseréljük, ha csak rosszat kapunk tőle. Egy földdarab amit meg 800 évet alatt, 800 féle rendszer hódított meg, hát ott vagy jó élni és szeretjük, vagy rossz és utáljuk.

2014. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Neked eletedbe semmit sem adott az orszag?Mindenki halas lehet ezert-azert kisebb-nagyobb dolgokert csak ezt hamar elfelejtjuk mert problemabol es bajbol sokkal tobb van mint jo dologbol
2014. okt. 11. 14:01
 20/29 anonim ***** válasza:
Persze az elképzelhető hogy valakik úgy érzik hogy csupa jót kaptak hazájuktól. Például az ötvenes évek államosításai idején a teljesen nincstelenek úgy érezték hogy eljött a kánaán. Mert úgy érezték jól fizető munkát kaptak. És mert többet fogyaszthattak mint amiért megdolgoztak. Aztán közülük kerültek ki azok is, akiknek megjött a kedve a mégnagyobb lopásokra. Például igyekeztek vezetői állást betölteni, mert ott nem kell dolgozni. Majd a privatizációkor már gyárakat, bányákat loptak el. Ők valószínű szeretik hazájukat. De a többi sok millió vesztes az nem ám. Mert olyanok is voltak és vannak, akik munkájukkal eltartják ezt az országot. És kevesebbet kapnak hazájuktól, mint amit ők adnak vagy adtak hazájuknak. Az utóbbiak miért szeressék hazájukat????
2014. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!