Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi motiválja az embereket...

Mi motiválja az embereket abban hogy előbb adakozzanak egy kutyamenhelynek mint a beteg gyerekeknek vagy az éhezőknek?

Figyelt kérdés
engem ez felháborít....
2010. jan. 23. 23:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Engem meg nem. Mert az állatok csakis az adakozó emberek jóindulatára számíthatnak. Az éhezőkről pedig az államnak gondoskodnia kell, akár tetszik, akár nem.

Egyébként én elsősorban állatoknak és gyerekeknek segítek.

2010. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Hallottam már olyant, akinek rossz a tapasztalata arról, hogy hova kerül az adomány, és azért nem ad oda, ahova korábban adott.


Én ha tehetnék, adakoznék mindkét célra, inkább az háborít fel, hogy akik milliós fizetésekből élnek (meg kapják a milliós végkielégítéseket), eltaposnak a többi emberen ahelyett, hogy segítenének, hiszen ők megtehetnék, hogy adakozzanak.


Mellesleg van, ahova én se adakozok, mert leellenőrizhetetlen, pl. az aluljárókban képeslapozók.

2010. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

És neked mi közöd hozzá? Minden embernek más az érdeklődési köre. Mi lenne ha mindenki gyerekorvosnak akarna tovább tanulni? Hát szerintem igen gyorsan kipusztulna az ország! Ha mindenki a gyerekeknek adományozna, akkor már rég széttépett volna egy falka szerencsétlen éhes kóborkutya, mert rájuk senki nem figyel! Midenre figyelni kell! Gondolkozzál már!

Az állatok ártatlan és segítségre szoruló lények! Ha az ember megszelídítette őket, kidobta, verte őket, lerombolta az élőhelyüket, akkor kötelessége egy másik embernek az ilyen h*lyék helyett segíteni őket!

Én személy szerint a kutyákban vagyok érdekelt. Nekik segítek, mert ezt tartom érdekesnek és szimpatikusnak. Gyerekem nincs, kutyám viszont van. Most ezért is egy szemét barom leszek? Nem tehetek arról ha egy gyerek beteg, és senkitől nem vettem el a kenyerét hogy éhezzen. Ellenben szemét embertársaim rosszul bánnak az állatokkal, pedig erre a felsőbbrendűségük nem hatalmazza fel! Kötelességünk segíteni őket!

Biztos vagyok benne, hogy ugyanannyian segítenek a beteg gyerekeken, vagy az éhezőkön! Te pedig elég szegényes lehetsz ha az alapján itélsz meg valakit hogy kinek segít! Igencsan szégyenteljes dolog egy ártatlan lélektől sajnálni a támogatást amiért én dolgoztam tisztességesen és nem csak úgy elvettem más rászorulóktól! Szerintem törődj saját magaddal, segítsd a gyerekeket (mert nagyon sanszos hogy csak a szád jár, mint ahogy az ilyeneknek szokott, de valójában nem teszel semmit), és hagyjál békén másokat akik máshogy gondolkodnak. Mindenkinek joga van ehhez és nem te fogod megmondani hogy ez nem helyes.

2010. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az állatokkal sok esetben sajnos nagyon rosszul, felelőtlenül bánnak, pedig ők is érző lények.A beteg gyerekeknek is szívesen adakozok (föltéve, ha meg is kapják az adományt), az éhezőknek talán már kevésbé, mivel aki hajléktalan, és nincs jobb dolga, mint hogy az összekunyerált pénzből ócska szeszeket vegyen, azt nem tudom sajnálni.Vagy hogy érted azt, h éhezők?
2010. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden karácsonykor egy nagy zsák kutyatápot adományozok a menhelynek, az ok egyszerű. Fogalmam sincs mit adhatnék a beteg gyerekeknek, annyi pénzem nincs, hogy érdemleges segítséget tudnék nyújtani, a hajléktalanoknak meg nem fogok hozzájárulni a cigihez/italhoz. Nagyon szeretem a kutyákat, látszik, hogy neked nincsen kutyád, vagy nem szereted túlságosan különben nem kérdeznél ilyet.
2010. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
75%

Személy szerint én is csak és kizárólag a kutyáknak adok.

Bennük még nem csalódtam,az emberekben pedig már sokszor.

És csatlakozom az előttem szólóhoz,miszerint mindenkinek magánügye,hogy kinek,és hova adakozik.

2010. jan. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
84%

Motivációk:

-sokkal rosszabb a helyzetük az állatvédőknek(az állam valóban nem ad erre egy petákot sem)

- kóbor állat létezik, kóbor gyerek nem

- hálásabb feladat is

- egyéb egyéni okok

2010. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért kéne különbséget tenni? Ha az emberek úgy viselkednek, mint az állatok, akkor az állatok megérdemlik, hogy ember módjára bánjunk velük.
2010. jan. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem léteznek "kóbor" gyerekek? Hogy finom fogalmazzak, elég tájékozatlan vagy...
2010. jan. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert miért is ne? Sajnálom én a beteg gyereket is, de neki jobb esetben azért legalább szülei vannak. Egy kóbor állat meg... Amúgy van gyerekem is, kutyám is. Át tudom érezni mindkettőt. De úgy vagyok vele, hogy egy beteg gyereken még mindig többen segítenek adománnyal, akkor én miért ne segíthenék az állatokon? De ilyen adó 1% osztásnál én évente felváltva szoktam, egyszer ide, egyszer oda. Adtam már állatmenhelynek, de adtam már árva gyerekeket támogató alapítványnak is, meg adtam már hajléktalanok reintegrációját szolgáló alapítványnak is. De egyszerre mindenkin nem tudok segíteni. Az ilyen utcai képeslaposoknak viszont nem szoktam adni, mert lehúzzák az embert, pofátlanul belenéznek a pénztárcámba, amikor keresem az aprót, és beleszónak, hogy mennyit adok, ráadásul szerintem a nagy részük csaló.
2010. jan. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!