Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális a szomszé...

Szerintetek normális a szomszédom?

Figyelt kérdés

Függőfolyosós társasházban lakok, az 5. emeleten. Ha valaki be akar jönni a házba, akkor ugye szükség van a kapunyitó kódra, ezen kívül a függőfolyosó ajtaján is van zár, és ugye mindenki zárja a saját bejárati ajtaját is.

Na most van egy szomszédom, aki a legutolsó lakásba lakik, így ő elkerítette azt a folyosó részt magának és még azon is van egy zárható vasajtó, amit mindig kulcsra zár.

Valamint kiírta a függőfolyosó bejárati ajtajára, hogy mindig mindenki zárja kulcsra a folyosó ajtót. Na ezt már totál nem értettem, minek zárjuk kulcsra? Ha valakinek nincs kulcsa hozzá akkor sem tud bejönni, ugyanis nem kilincs van kívül rajta, hanem ilyen "gombos kilincs", amit ugye nem lehet kinyitni, csak ha valakinek van kulcsa. De ő mindig rázárja duplán, aztán lehet utána nyitogatni. tényleg nem értem.

Minek neki ennyi biztonság?

Folyosó ajtó, a saját vaskapuja, a bejárati ajtója?

Aztán ha valaki véletlenül nyitva hagyja a függőfolyosó ajtót, akkor elkezd ordibálni a folyosóson, hogy mi a f*szért nem lehet bezárni...

De pont ő van kiakadva, amikor ő van a legnagyobb biztonságban? Lehetetlen lenne így is betörni hozzá, nem tudom mitől fél...

Nekem nincs vasajtóm, mert nem az utolsó lakásban lakok, de még van amikor nekem is nyitva van a saját bejárati ajtóm, nem kell ennyire félni.


2010. jan. 26. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Hidd el, az ilyenhez fognak a leghamarabb betörni :) Vagytok még ott egy páran, ha senki nem zárja kulcsra, csak behúzza maga mögött az ajtót, majd megunja, nem zárogathatja mindenki után egyenként.
2010. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Annyi esze nincs mint egy tyúknak. Buta ember. Ha valami rendkívüli esemény pld tűz üt ki akkor abból tragédia is lehet.Gondolkodni nem tud az biztos.
2010. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem beszéljetek vele úgy,hogy az összes szomszéd a folyosóról ott van. Mondjátok el neki,hogy felesleges ötször zárni mindent,és hogy ti nem fogjátok bezárni az ajtót és ő se tegye, mert ha bármi baj lesz nem fog tudni kimenekülni.
2010. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, pont mint a előző lakásomban. Ott egy idegbeteg nő volt, akinek bármit csináltunk, rossz volt. Képes volt átjönni azért, hogy túl hangosan csukom be a konyhaszekrény ajtaját, egyúttal közölte, hogy ne merészeljünk este tíz után vécére menni (hozzá kell tennem, mi sem voltunk éppen kedvesek, mert ennél a mondatnál elszakadt a cérna és kiröhögtük). Amikor elromlott a zár a folyosó ajtajában, úgy döntött, hogy csak olyan ronthatta el, aki a mi lakásunkban lakik. Addig karattyolt, hogy mondtuk, veszünk új zárat, csak hagyja már abba. De mivel csak következő nap tudtunk volna elmenni, ezért ő elküldte a férjét, addig meg ott strázsált az ajtóban.

(Szerintem egyszerűen szúrta a szemét, hogy fiatalok vagyunk és jól érezzük magunkat a bőrünkben, míg őt megverte a sors egy papucsférjjel és egy szellemi fogyatékos gyerekkel. Mondjuk ebben a helyzetben megértem, ha bekattant, de attól még olyan gyorsan elköltöztünk, amilyen gyorsan csak bírtunk.)

2010. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Szívesen megnézném, ahogyan keresgéli a 8 kulcsot a bezárt ajtókhoz, miközben ég a lakása és mindent elborít a füst.

Egyébként paranoiás, nem kell törődni vele. Annyit zárj be, amennyit jónak látsz, ha beszól, megmondhatod neki, hogy ha annyira zavarja a "nyitott" ajtó, zárja be ő. Mindig vannak félhülyék minden társasházban.

2010. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát figyelj, ha valaki be akar törni egy házba, azt nem fogja 2-3 plusz zár visszatartani, azokat is ugyanúgy szétszedi.
2010. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

nekünk is van a folyosón vasajtó, és nem is baj, annál nagyobb a biztonság.

nemvéletlenül kell azt zárni.

2010. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
És milyen jogcímen használja a folyosó végét? Csak mert az osztatlan közös tulajdon, és nem igazán volt joga kisajátítani. Én kicsit megkeseríteném a dolgát...
2010. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!