Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy igazából...

Nem tudom, hogy igazából melyik kategóriába tartozik a kérdésem, de itt van a legtöbb normális válaszadó, szóval úgy gondoltam, hogy ide írok. Szükségem van a segítségetekre, ötleteitekre?

Figyelt kérdés

Egy afrikai családról lenne szó. Nem is igazán nevezhetnénk Őket családnak, mivel 4 árva gyermekről van szó. Nagyon fiatalok voltak még mikor szüleik AIDS-ben meghaltak, így hozzátartozóik fiatalságukat kihasználva elvették minden rájuk maradt vagyonukat, ingóságukat, és egyedül hagyták Őket. Mára már a legidősebbik testvér 17 éves, és Ő neveli a 14 éves öccsét, illetve 10 és 12 éves húgát. Egy gerendából épült házban laknak, mostoha körülmények között. A hát tele van lyukakkal, így eső idején beázik a házuk, és folyton attól rettegnek, hogy melyik pillanatban fog rájuk dőlni. Nekik már nincsen semmijük, csak a remény. Ez a család tőlem kért segítséget.

Pénzem sajnos nincsen annyi, hogy tudjak küldeni, illetve tudom, hogy ha küldenék is, nem menne át az észak afrikai határokon.

Teljesen tehetetlennek érzem magam, de tudom, hogy én vagyok az egyetlen, akitől segítséget remélnek, és megöl az érzés, hogy nem tudom hogyan segíthetnék.

Ki mit gondol erről? Szerintetek mi módon tudnék segíteni Nekik?

Minden választ megköszönök.


2011. nov. 2. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugye nem interneten kerestek meg?
2011. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont miattuk aggódsz? Kb Afrika háromnegyede éhezik és nincs hol lakniuk.
2011. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedvesem naponta kapom a hasonlo leveleket, tehat ugy erzem, hogy teged is igy talaltak meg. Ez ellen tenni kell, nem pedig bedolni, mivel ha ennyire a szivedre veszed, akkor kiborulni fogsz lelkileg. Legkozelebb csak siman torold ki, mivel szamitsz arra, hogy meg jonni fognak levelek.
2011. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves Naiva! Hallottál már csalókról, akik az emberek lelkiismeretére hatva próbálnak pénzt vagy személyes adatokat kicsalni?
2011. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csisztu Zsuzsának hívnak-e? :D
2011. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emellett ők is HIV pozitívak, ugyebár...

Kamu, ne válaszolj nekik.

2011. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kamu!

És elárulom, Afrika lakosságának legalább harmada, ha nem a fele a szabad ég alatt vagy ócska viskóban alszik, az oroszlántól és a szomszédos törzsektől fél, jó ha annyit eszik egy héten, mint amennyit te egy vasárnapi ebédre. Nem élnek 70-80 évig, esőben áznak, hidegben fáznak.

2011. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Afrikában kialakult egy igen jelentős üzlet az ilyen internetes csalásokra, főleg a nigériaiknál megy a biznisz. Miért pont csak téged találtak volna meg? Elárulom, elég sok embert megtaláltak vele, hogy a nagyobb merítésből több a várható balek.
2011. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!