Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy kedves ismerősömnek, aki...

Egy kedves ismerősömnek, aki irodalom tanárnő szeretnék egy könyvet venni ajándékba. Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés

Mi az aminek igazán örülne és valószínűleg nincs is meg neki (szóval nem átlagos dolog,ami mindenkinek a polcán ott van),újdonságok.

(verseskötet,regény,díszkötetben...bármi)



2014. nov. 21. 12:17
1 2
 1/17 anonim válasza:

Mikszáth Kálmán: A két koldusdiák, A beszélő köntös

Gárdonyi Géza: Az egri csillagok, A láthatatlan ember

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

2014. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
A könyvtolvaj (Markus Zusak)
2014. nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]



G. Hajnóczy Rózsa : Bengáli tűz


élményekben gazdag, nagyon szép regény.


Claire Kenneth: Éjszaka Kairóban

Nem régen olvastam. nagyon jó. romantikus.


Claire Kenneth: Randevú Rómában


[link]


Ez a wiki sok nevezetes könyvet kínál, nézd át.

Bár a fenti kettő közül, nem tudnék választani, mind a kettő magával ragadó.

2014. nov. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Most vettem elő, hogy leírjam a pontos címet, és az íróját.

Dr. Tornyai János: Gyere Kicsim Gyere...

meghatóan szép. Nem lehet letenni.


[link]


Talán a Libri-könyv boltokban megkapható.

2014. nov. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Robert Nestall: Tiltott Éden.


Fantázia könyv a jövőben játszódik,2085-ben

2014. nov. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Várom még.Azt megkérdezhetem,hogy a válaszolók között van e tanár?
2014. nov. 26. 11:59
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdés" közöttünk van -e tanár/nő/?

Egy könyv, nem tanár függő.

Ha valakit megakarunk ajándékozni egy könyvvel, akkor puhatolódzunk, milyen könyveket szeret olvasni, a szerzők, kik a kedvencei, érdeklődünk a közeli ismerős, baráti társaságnál, vajon olvasta -e már xy könyvet?

Mivel tanárról van szó, akár a saját irodalom tanárnődet is megkérdezheted Ő mit ajánlana? Az biztos, hogy azokat a regényeket amiket írt az egyik hozzászóló, azokat ő már olvasta, hisz' neki is kötelező olvasmány volt, és lévén irodalom tanár, ő is tovább adja kötelező olvasmánynak a diákjainak a magyar írok regényeit.

A Bengáli tűz, azt tegnap akartam volna megvenni a Libribe, de nekik nincsen meg,viszont adtak információt, a neten megrendelhető, és a könyvesbolt át veszi/odaszállítják ha nem a lakásom címére kérem, és ha majd megérkezik a könyv és lesz időm akkor ismét útba ejtem a Libri-t és ott megveszem./

Ettől eltekintve, nem akarok rendelni, mert szeretem látni, és nem látatlanban rendelni.

Plusz akinek szánom a karácsonyi meglepi könyvet, annak a hozzátartozóját hívtam telefonon, érdeklődje meg milyen könyvet szeretne, v is ami neki nincs meg, és szívesen elolvasná xy regényt.

díszkötetben"- ilyenek nagyon ritkák, és ezeknek borsós ára van.

Ha időben megveszed, és találsz könyvkötőt akkor az megfogja csinálni neked, jó drága pénzért. Díszkötés + gravírozás,= jó sok pénz.

A könyv tartalma a lényeg és a belső üres lapra írt üzenet, jó kívánság a fontos.

Nekem vannak örökölt 50 évvel ezelőtti könyveim, díszkötés nélküli, meg vannak becsülve és príma állapotban vannak azok a könyvek.

Minden jót, és könyvvel való kapcsolathoz annyit,

Járj szerencsével!

Üdv :)

2014. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

És még egy.Fogalmam sincs, hogy hány éves vagy? gondolom tini, a kérdésedből következtetek.


Tudod, azért mert valaki magyar irodalom tanárnő, nem azt jelenti, hogy az illető csak is a romantikus szépirodalmat kedveli.

Nekem a tesom magyar angol , informatika szakos tanár.

Igaz, ő férfi, és egy romantikust sem olvasna,

a kedvence, a kedvencünk, ami kézről kézre jár, a barátok is megkapják, útleírások, főleg Afrikai, nagyon kedveltek a Lawrrence, Robin Cook, és fantasztikus regények.

Mivel én nő vagyok,én szeretem a romantikát, szívesen olvasok ily' féle verseket, regényeket, de leginkább külföldi szerzőktől, amik magyarra vannak fordítva.

2014. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló,azt kell mondanom,kár volt ennyit gépelned. :D

Lehet én tettem fel rosszul a kérdést,kedvenc könyveim nekem is vannak,amit bárkinek szívesen ajánlanék,de nem ilyet keresek,hanem amit egy irodalom tanárnő tudna értékelni,szakmailag. Saját irodalom tanárnőm pedig kb. már 10 éve nincs. :D

Pl. egy Shakespeare összes vagy Nyári könyvek: Így szerettek ők, vagy egy Petőfi Arany levelezése.Ehhez hasonló ötleteket várnék,ami lehet nekem nem jut eszembe.

De természetesen utána fogok nézni az ajánlott könyveknek is.

2014. nov. 26. 13:46
 10/17 anonim ***** válasza:

Pl. mert ezt szerettem volna, tavaly ezt kaptam.

Olasz költők.

François Villon versei

Kínai és japán költők

Arthur Rimbaud versei

Catullus, Vergilius, Horatius versei

Charles Baudelaire versei

Tibullus, Propertius, Ovidius versei

Shelley és Keats versei

Paul Verlaine versei

Amerikai költők

Olasz költők

Ezeknek az íróknak a versei vannak ebben az egy könyvben,csoda szép versek magyarra vannak fordítva.

2014. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!