Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem köszönik meg?

Miért nem köszönik meg?

Figyelt kérdés

Ha én felteszek egy kérdést a Gyakorin, alapvető udvariasságnak érzem, hogy megköszönjem a válaszokat, még abban az esetben is, ha nem mindig értek velük egyet.

Előfordul, hogy az ember keresgél a neten, szótározik, a legjobbat akarja nyújtani, és a kérdező még annyit sem mond, hogy "fapapucs". És még jó, ha nem küld el melegebb éghajlatra, ha a válasz esetleg nem az ő gusztusa szerint való, vagy ha a véleménye nem egyezik a hozzászóló gondolataival.

Egyik topicban egyszer szóvátettem ezt, a válasz:

"Mit akarsz, felpontoztalak, itt ezzel köszönik meg a választ!"

Hát én pedig szeretem tudni, hogy a kérdező - ha már (néha SOS jelzéssel) feltesz egy kérdést -, hasznosította-e az adott választ. A pontozgatás meg nem érdekel, úgysem az mutatja meg az esetleges valódi kompetenciát.

Én vagyok túl igényes?



2015. jan. 2. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagy túl igényes, tökéletesen igazad van, ez lenne az alapvetö udvariasság.


De sajnos elég sokan nem veszik maguknak a fáradtságot, hogy legalább az összes válaszolónak címezve odaírjanak annyit, hogy "mindenkinek köszönöm a fáradtságát".


Olyan esetben tudom csak elfogadni azt, hogy nem köszönik meg, ha régi kérdésre válaszolvalaki hetek-hónapok múlva, és a kérdezö nem veszi észre a választ.


Idöközben már megszoktam, hogy sokaknak eszébe sem jut ilyen, és ezért minden esetben kellemes leglepetésként ér, ha valaki mégis megteszi.

2015. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Idealista vagy még... Én is az voltam valamikor.
2015. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek, nekem is jól esik, ha megköszönnek egy használható választ. Jó tudni, hogy sikerült segíteni.


A kérdésre válaszolva, szerintem két okból nem köszönik meg:

Egyrészt akkor, ha a kérdezőnek nem elég személyes a dolog, mármint megjelenik a képernyőjén a válasz, és nem érzi mögötte az embert. Neki a válaszolók is csak internetes információforrások.

A másik, amikor valódi kérdés-válasz oldalként használja a gyk-t. Egy olyan oldalon megjelenik a kérdés, és lehet rá konkrét válaszokat adni, de nincs sem kérdezői komment, sem kötözködés, sem dumaparti, csak célrirányos válaszok. Ott pl. nem is lehet megköszönni. A gyk viszont úgy működik, mint egy fórum, és talán ezt nem érzi pár kérdező.

2015. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A zöld kéz helyettesíti az itt felesleges köszönömöt.
2015. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

A zöld meg piros kezet mindenki nyomogathatja, és a válaszolók még véletlen sem tudják, hogy a kérdezö megnyomta-e valamelyiket, illetve ha igen, akkor mit.


Mivel válaszolni (sem) kerül pénzbe, szerintem annyira nem nagy fáradtság visszaírni.

2015. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első és második hozzászóló, pontosan így látom én is...

Harmadik válaszoló!

Amikor én veszem a fáradságot, és lefordítok vagy kijavítok pl. egy-egy hosszú francia szöveget vagy feladatot, időt és munkát ölök bele, nem érdekel, hogy valaki megnyomja-e azt a zöld vagy piros kezet vagy nem.

Szeretném, ha a munkámért - amellyel segítettem az egyiknek, jó jegyet szereztem a másiknak, örömöt a harmadiknak - , legalább egy odavetett "köszönöm" erejéig megmutassák, hogy nem fáradtam hiába!

2015. jan. 2. 17:25
 7/11 A kérdező kommentje:

Hoppá, az elsőnek és harmadiknak szólt az első mondat...

Tudod, második, én 2010 óta válaszolgatok ezen az oldalon. az első időben azért nem ez a hang ment...

2015. jan. 2. 17:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ahogy látom, már jártak itt is az örökös lepontozók...
2015. jan. 2. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

A lepontozóktól ne irigyeld az "örömüket", nekik ennyi a pozitív az életükben :)


(Én nem foglalkozom velük, mert nem éri meg miattuk mérgelödni.)

2015. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
31%
Az összes beregisztrált embernek a nevében KÖSZÖNÜNK NEKED MINDEN VÁLASZT :DDDDDDDDDDD
2015. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!