Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak a magyarok csinálnak...

Csak a magyarok csinálnak ekkora drámát a külföldre költözésből, vagy ez természetes?

Figyelt kérdés

Mindenhol azzal tömik az emberek fejét, hogy milyen nehéz, és milyen borzalmas külföldre költözni. Cikkek, inerjúk, blogok, könyvek, pszichológusok hada magyarázza el a szenvedés különböző lelki fokozatait, miszerint kint nincs kolbász, túró rudi, meg szaloncukor és hogy ez milyen rossz, na meg persze anyádhoz sme tudsz átugrani. Ott vannak akik már kiköltöznek, de a többségük ugyanígy beáll a szomorkodók sorába, miszerint, milyen jók az emberek kint, milyen jól keresnek, milyen jó a gyereknek, stb, na deee otthon mégis csak jobb és képelenek beilleszkedni, csak azért mentek ki, hogy ne haljanak éhen.

Én megértem, hogy nehéz egy idegen helyen, na de ennyire?

Azt miért nem hiszi el senki, hogy létezik olyan ember akit hidegen hagy a politika, a magyar helyzet, aki nem panaszkodik, nem hal éhen, nem hiszi, hogy kint kolbászból van a kerítés? Egyszerűen csak azért akar kimenni, mert beleszeretett a nyelvbe/országba, és mert különben is abszurdnak tartja, hogy egy ilyen kis helyen (ez alatt nem az országot értem, hanem a területet amit egy helyről be lehet járni) élje le az egész életét, mikor a világ olyan nagy, szép és különleges... Az ilyenről miért nem beszélnek, az ilyeneknek miért nincs több segítő információ, blog, stb?

Vagy csak azért ilyen nagy a szám, mert még nem éltem kint, és ha esetleg ez megtörténik, akkor majd én is magyar szalámiért fogok sírni? Ezzel minden ember így van, vagy a magyarokra kiemelten jellemző?



2015. jan. 26. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy a többség nem azért megy ki, mert világot akar látni, hanem mert otthon éhen döglene. Így aztán persze, hogy megy a siránkozás, hiszen nem akarnak külföldön élni, de muszáj. Sokan teherként élik meg, hogy egy idegen országban, idegen nyelven kell létezniük nap mint nap.

Az emberek nagy része nem olyan kalandvágyó, mint te, ha van egy biztonságos életük, akkor nem szívesen rúgják fel.


Azt viszont nem értem, hogy milyen segítő információkra gondolsz. Repjegyet venni, vízumot intézni, bankszámlát nyitni, stb. ugyanúgy kell, akár kényszerből mentél külföldre, akár nem.

2015. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem vagyok kalandvágyó, sőt nem is tervezem konkrétan, hogy külföldre megyek. Igaz a nyelvbe és az országba valóban beleszerettem. Egyszerűen csak számomra valahogy természetes, hogyha a jövőmről gondolkozok, akkor nem állok meg az országhatárnál. Számomra természetes, hogy a szomszéd faluba költözés ugyanolyan opció lehetne mint a küldöldre. És nem azért mert gazdag lennék vagy ilyesmi.

Nem olyan segítségre gondoltam, hogy miként kell repülőjegyet venni, egyszerűen csak már unom, hogy ha keresgélek a témában akkor folyton csak a siránkozás meg a negatívkodás megy. Egyszerűen érdekelne, hogy milyen más országban, egy olyan személy szemével aki normálisan, vidáman áll hozzá, szereti, stb.

2015. jan. 26. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Nyavalyogni az nyavalyog ezen, aki vagy lusta mint a dög, és inkább jól van minden úgy, ahogyan van még ha szar is, csak nehogy mozdulni kelljen valamit, vagy azok, akik nem elég bátrak hozzá, hogy belevágjanak egy ilyen kaliberű kalandba, és irigykednek azokra, akik viszont igen. A többi nem nyígik ilyen dolgok miatt, mert vagy nem törődik vele, mert itthon is jó élete van, vagy túl idős és ambícionálatlan már egy ekkora életmódváltáshoz, és van értelmesebb elfoglaltsága is, minthogy azokon problémázzon, akik külföldre mennek.


Ez nem attól függ hogy magyar vagy-e vagy sem, hanem attól, hogy milyen beállítottságú ember. A magyarok közül is sok van, aki nem megy ki, és sok aki kimegy, de ugyanez megvan más népeknél is. Csak a nyugatabbi államokban születettek körében magasabb az életszínvonal is, így kevesebben is vándorolnak máshová, tehát nem annyira szembeötlő ez az egész hercehurca a dolog körül.

2015. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De azok is tök negatívak akik már kimentek, nem tudnak, nem akarnak alkalmazkodni, pedig alapvetően nem rossz nekik ott. Azért nyugaton az emberek simán elköltöznek egy munka miatt, ahhoz sem ragaszkodnak annyira, hogy saját házuk legyen ami odaköti őket. Igaz nem biztos, hogy másik országba mennek, de egyes országok így is olyan nagyok, hogy hatalmas a távolság.
2015. jan. 26. 23:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"folyton csak a siránkozás meg a negatívkodás megy."


En nem ezt latom. Sot inkabb azt latom hogy aki kiment, azoknak a tobbsege pozitivan nyilatkozik.


Mi is kint vagyunk mar 9 eve.

2015. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"De azok is tök negatívak akik már kimentek, nem tudnak, nem akarnak alkalmazkodni,"


Ez megint csak egy általánosítás, ami ebben a formában nem állja meg a helyét. Valóban vannak, akik nem hajlandóak alkalmazkodni a kinti szokásokhoz, életvitelhez, életritmushoz. Ők aztán persze lépten-nyomon beleszaladnak olyan dolgokba, ami hátrányosan érinti őket, mert mindenáron az itthon megszokott módon akarják intézni, megoldani a problémát. Ez néha ugyan bejön, de többségében nem igazán, vagy nem jó hatásfokkal működik, így aztán persze hogy nyígnak, mert nem, vagy csak nehézkesen megy a dolog. Ők mindig és mindenhol nyígtak is valamiért, akárhol is voltak. NEkik itthon se volt jó soha semmi, máshol sem lesz jó soha semmi úgy ahogyan van. Egyszerűen ilyen a mentalitásuk.


Akik kiköltöznek és képesek, hajlandóak alkalmazkodni a kinti életmódhoz, azoknak semmi problémájuk nincsen odakint, és nem is nyűglődnek, hanem szépen beilleszkednek és élik az életüket.

2015. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
én akikkel eddig beszéltem erről (lengyel,svéd,spanyol,orosz) nem értették,miért kell ebből ügyet csinálni.nem foglalkoztatja őket különösebben.
2015. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben szerintem akkor mondanak véleményt, amikor még csak pár hete vannak kint, és még friss a dolog, újak a tapasztalatok. Aki évek óta kint él és már beleszokott, az általában nem panaszkodik, főleg ha van mihez hasonlítania a kinti életet. Értsd ezt úgy, hogy nyilván egy gyereknek, aki a szüleivel kiköltözik és Magyarországon még nem magát tartotta el, felnőtt korára sokkal természetesebb lesz a nyugati "jólét", és nagy eséllyel panaszkodni fog, hogy kint se könnyű az élet (ahogy az ott születettek közül is sokan panaszkodnak). Míg például egy olyan ember számára, aki csak felnőttként költözik ki, és tudja, milyen Magyarországon minimálbérből vegetálni, a nyugat nagyon gazdagnak tűnik.


Egyébként meg tényleg nem könnyű, még tökéletes nyelvtudással sem. Az írásodból az jön le, hogy te még otthon vagy, és nem éltél még tartósabb ideig külföldön a családod és a barátaid nélkül. Gondolj bele, teljesen hátra kell hagynod azt a környezetet, amibe beleszülettél és amit gyerekkorod óta fokozatosan egyre jobban megismertél. Más nyelv, más kultúra, másféle pénz, más szokások és szabályok. Azért ez nem úgy működik, hogy kimész, és egyből mindent megszoksz és mindent tudsz. Természetes, hogy ha idegen helyre mész, akkor először rosszul érzed magad, hiszen kilépsz a komfortzónádból.


Egyébként pedig rengeteg hasznos weboldal, blog, fórum, facebook csoport létezik olyanoknak, akik ki akarnak költözni külföldre, csak rá kell keresned. Én már több európai országban is éltem hosszabb ideig (Egyesült Királyság, Spanyolország, Olaszország, Írország), és mindegyikhez találtam olyan weboldalt, ami a kint élő vagy kintre készülő magyarokat segíti információkkal. Ha te nem találtál, akkor vagy meg se próbáltál rákeresni, vagy olyan az úti célod, ami nem túl népszerű a magyarok között. Utóbbi esetben talán pont te leszel az, aki később majd tud hasznos információkkal szolgálni másoknak.

2015. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem majd akkor pattogj, ha már éltél külföldön egyedül. Addig ne véleményezd a dolgokat, mert szerinted az majd milyen lesz. Nem, majd a tapasztalataid alapján mondj véleményt és még akkor se minősíts másokat, nem baj az, ha mindenki másként éli meg a kiköltözést. Ennyi erővel mondhatnám, hogy te is, mint az ismerőseim kétharmada, tervezed bőszen hogy majd te így meg úgy külföldön fogsz élni, de végül nem fogod elszánni magad, leragadsz a tervezgetésnél, merthogy rendszerint ez szokott történni.
2015. ápr. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!