Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ez? Más országokban...

Miért van ez? Más országokban miért természetes és normális a hazaszeretet és itt miért nem az?

Figyelt kérdés
Ha Magyarországon valaki szereti a hazáját, büszke arra, hogy magyar, akkor egyből rasszista, mélymagyar/nagymagyar, szkinhed, fajgyűlölő, nyilas, fasiszta, hungarista, stb. Más országokban viszont természetes a hazaszeretetet és a hazafiasság. Miért van az, hogy Magyarországon nem az? Miért megvetendő és ciki? Miért kell ferde szemmel nézni ezért az emberekre?
2010. febr. 11. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hazaszeretet nem megvetendő és nem ciki. Az igazi hazaszeretet szerintem abban nyilvánul meg, hogy ápoljuk a hagyományokat (régi magyar népszokások, néptánc, népzene stb.), ismerjük a történelmünket, az irodalmunkat, helyesen és gazdag szókinccsel írunk és beszélünk az anyanyelvünkön, óvjuk a környezetünket és büszkék vagyunk természeti csodáinkra, magyar termékek vásárlásával segítjük a hazai gyártókat stb. Ez így számomra becsülendő tulajdonság. De sokan összekeverik a hazaszeretetet az idegengyűlölettel, a rosszindulattal, a tehetetlen és ostoba dühvel. Ezeknek az embereknek nem szabadna hazaszeretőnek tartani saját magukat, mert többet ártanak ennek az országnak, mint használnak.
2010. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, ezt a nyelvet beszélem, itt születtem és itt is akarok meghalni. Szeretem a hazámat, ápolom a hagyományait, táncolom a táncait, hímzem a hímzésmintáit, magyar népmeséket és népdalokat mesélek-énekelek a gyermekeimnek.


Mégis ferde szemmel néznek rám a jobbikosok, mert nem a jobbikra fogok szavazni. Szerintük ugyanis aki magyar, az másként nem is gondolkodhat, mint ők.

2010. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A hazaszeretet mindenütt becsülendő dolog. Ami nem az, ha valaki kisajátítja magának. Ha csak az a hazafi, aki úgy gondolkodik mint ő és mindenki más ellenség.

Ez mindenhol a világban megvetendő és ciki.

2010. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Most őszintén az hazaszeretet mikor valaki azt mondja hogy vissza kell állítani Trianon előtti határokat és ezért akár neki kell fél európának támadni? Mert ő azt állítja szereti a hazáját és ő az igazi magyar.
2010. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Szeretem Magyarországot, a természeti kincseinket, büszke vagyok a nyelvünkre, a tudósainkra, íróinkra, költőinkre. A történelmünkre kevésbé (főleg 20. század), de nincs miatta bűntudatom, inkább megpróbálok tanulni belőle. Érdekelnek a régi szokások, a népzene, költészet, tánc stb, és főzni is magyarosan szoktam.


Viszont: elfogadom a finnugor nyelvrokonságot, nem hívom a holokausztot holokamunak, nem gyűlölöm ész nélkül a cigányokat, nem randalírozom a nemzeti ünnepeken, és pont a hazaszeretetem miatt. Nagyon féltem az országot ettől a maroknyi de annál hangosabb hőzöngő állattól.

2010. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Én sem értem ezt!Ha valaki azt írja szereti Mo-t,meg egyes kérdéseknél kiáll a határontúli magyarokért, az sokaknak rögtön tényleg "jobbikosrasszistamélymagyarprimitivhülye bunkó".Természetesnek kéne lenni ,hogy valaki szereti a hazáját,nem megvetendőnek.Ez nem a gazdasági helyzeten múlik.

2010. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt terveztem hogy ehhez hozzászólok. De ahogy az előző válaszokat elolvastam, téma híján maradtam, ugyanis pont ezek jutottak eszembe nekem is. Ha te ugy érzed, hogy "ciki" a hazaszeretet, akkor rosszul értelmezed azt.
2010. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A hazaszeretet természetes. Aki nem szereti a hazáját, az rossz úton halad. Nem vagyok radikális, nem értek egyet a magyar gárdával, jobikkal, nem vagyok rasszista(tudo, hogy va normális cigány és zsidó stb, csak kevés, viszont miattuk nem általánosítok) nem nézem le a többi népet. Az a hazaszerető ember, aki rendesen használja anyanyelvét, tiszteli, ápolja azt a földet, és azokat a hagyományokat, amiket ősei ráhagytak. Ismeri a történemlmünket, magyar terméket vásárol. Megértem, ha külföldre megy valaki dolgozni, vagy ott él, hogyha ott is szereti az ő igazi hazáját. Félig szlovák, és félig német vagyok, viszont Magyarnak tartom magam, mert ez az én hazám, minden ideköt, itt nőttem fel, ez a föld nevelt. Ha ezért engem valaki megvet, mert szeretem a hazámat, hát én is mélysgesen megvetem.
2010. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!