Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a vélemény a Hit gyülekezet...

Mi a vélemény a Hit gyülekezetének a Neturei karta anticionista zsidó szervezetről és a Neturei kartának a cionista keresztény Hit gyülekeztéről?

Figyelt kérdés
Ez nem provokatív kérdés hanem csak kíváncsi vagyok hogy állnak egymáshoz. (én magam is zsidó vagyok)

2015. febr. 22. 13:24
1 2 3 4
 1/38 Pietrosol ***** válasza:
96%

Szia!


OFF!


Kis javítás a kérdésdet illetően.


"...a cionista keresztény Hit Gyülekezetéről?"


A cionista és a keresztény egymást kizáró tételek. Ennek okán a kérdés befejezése így hangzik helyesen:"...a cionista Hit Gyülekezetéről?"


"Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nõ; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban."

2015. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
20%

"A cionista és a keresztény egymást kizáró tételek."


Hmmm ... érdekes meglátás.

Ezek szerint a magyar hazafi és és a keresztény szintén egymást kizáró tételek.


Erre eddig nem gondoltam, de most megint okosabb lettem valamivel.

2015. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem a Cionizmus és a Kereszténység nem zárja ki egymást.Úgy mint az Anticionizmus és a Judaizmus egymást.
2015. febr. 23. 18:45
 4/38 Pietrosol ***** válasza:
90%

nneddudgi!


"Ezek szerint a magyar hazafi és és a keresztény szintén egymást kizáró tételek."


Ha egy magyar ember szereti a hazáját miért ne lehetne keresztény?


Te érted mit akarsz mondani?


Kérdező!


Ha a mai cionista törekvések nem egy már regnáló állam területén belül kezdődtek volna erőszakkal, semmi kivetnivaló nem lenne abban. Éppen az teszi illegitimmé, hogy nem ez történt. Keresztény ember nem támogat erőszakot.

2015. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
5%

Ha valaki Izraelben él és szereti Izraelt, miért ne lehene keresztény?

És ha bárki tudomásul veszi, hogy a zsidóknak is joguk van ahhoz, hogy saját hazájuk legyen és ahhoz is, hogy azt megvédjék, miért ne lehetne keresztény?


Te érted mit akarsz mondani?


"Ha a mai cionista törekvések nem egy már regnáló állam területén belül kezdődtek volna ERÕSZAKKAL"


"cionista törekvések ERÕSZAKKAL"?


Te érted mit akarsz mondani?

2015. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
27%

"Ha egy magyar ember szereti a hazáját miért ne lehetne keresztény? "


""Nincs zsidó, sem görög; ... " - ugye hozzátehetjük: sem mayar, sem szlovák, sem szerb, sem román, "mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban."


Te érted mit akarsz mondani?

2015. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
A neturei karta csak a cionizmus vagy magát Izraelt is elútasítja? A másik utána jártam , hogy hány cionista keresztény van és hány anticionista zsidó. Keresztény cionistákból sok van pl: pünkösdi-karizmatikusok,hit gyülekezete,evangélisták stb.. De anticionista zsidóból is van egy-pár : neturei karta,szatmári haszidok,toldosz aharon,edah hacharedish , dusinszky , briszk , munkács ...stb . ( helyeírási híbákért elnézést telefonról vagyok. )
2015. febr. 23. 22:49
 8/38 anonim ***** válasza:
0%

A neturei karta azt vezeti le a Bibliából, hogy Izrael Államot csak a Messiás eljövetele után szabad / lehet helyreállítani, így a cionizmust azért ellenzik, mert annak lényege Izrael Állam léte.


A zsidó vallási mainstream ezt a nézetet nem osztja, egyetlen irányzat sem, sõt keményen bírálják õket Izrael ellenességük miatt. Mértékadó zsidó ortodox vallási oldalakon ezt mindenütt meg lehet találni.


Amikor a Magyarországi Ortodox Hitközség volt fõrabbiját kérdeztem, hogy a kartások miért mondják azt, amit, a rövid válasz: "mert nincs eszük".

Ez tényleg így van, mert hiába van sok békés arab ember, a vezetõk uszítanak, így, ha nem lenne Izrael, nem igazán lennének biztonságban ott a kartások sem, akkor sem, ha csontig nyalnak az araboknak. ( Teszik és nem fogják fel, hogy a biztonságukat csakis Izrael Állam tudja garantáalni. )


Viszont kartások nem ellenzik, sõt támogatják és imadkoznak azért, hogy minél több zsidó éljen a Szentföldön, mint ( vallásos ) zsidó. De állam nélkül.


Azt hiszik, az imádság mindent megold, nem ismerik Kohn esetét, amikor fohászkodott, hogy "áldott légy Örökkévaló, URunk, Világ Kiráalya, tedd, hogy végre nyerhessek egy szép összeget a lottón!"

Mire az ÚR: "rég elhatároztam, fiam, hogy ötös találatod lesz, de annyit legalább te is tégy, hogy vegyél végre egy lottószelvényt!"


Hogy a hitgyülirõl hogy vélekednek, nem tudom, nincs közöttük személyes ismerõsöm.


Mivel szigoru ortodoxok, gondolom, minden keresztényt, sõt, a muszlimokon kívül minden nem zsidó vallásút kapásból lebálványimádóznak. Ugyanis a szigorú ortodoxia szemével a zsidón kívül az egyetlen valódi egyistenhit az Iszlám, aki pedig nem egyistenhívõ, az pogány, bálványimádó.


A mainstream nem ennyire szigorú, meg tudják magyarázni, hogy amire azt lehetne / kellene mondani, hogy bálvány azt fel lehet fogni úgy, hogy valami oltárszerû, ami alkalmas arra, hogy közvetítse az imádságot I-ten felé.


A higyülisek, amennyire tudom, elismerik, hogy mindennek alapja a Tóra és a Zsidó Biblia, ezért az Izraellel szembenállást bûnnek tartják. Hogy ez hogyan nyilvánul, az egyéni, van akinél agresszíven, az nyilván nem igazán érti a vallást, mert igazából egyetlen vallás sem tanít agressziót.


( Zsidó Biblia: keresztényeknél "Ószövetség", zsidó számára annak, hogy "Ó", semmi értelme, mert csak egy zövetség van. Egyébként a Vatián szerint is "az, hogy Ó nem jelenti, hogy elavult, vagy idõszerûtlen, vagy érvénytelen, a Kinyilatkoztatás mindenképp örök érték." )

2015. febr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

A hitgyülekezete az nem ortodox hanem pünkösdi-karizmatikus.



"sok békés arab ember, a vezetõk uszítanak, így, ha nem lenne Izrael, nem igazán lennének biztonságban ott a kartások sem, akkor sem, ha csontig nyalnak az araboknak. " Ez teljesen Igaz!


DE viszont annyiban az NK-nak (Neturei karta) igaza van , hogy a zsidóságban vannak gondok.


Azt nem értem ha most egy zsidó utálja Izraelt akkor a HGY-sek mit gondolnak róla?


Amúgy én úgy tudtam , hogy az NK tagjai haredik(ultra-ortodoxok) és nem ortodoxok.Viszont a legtöbb anticionista zsidó a haszidoknál (szatmári) van.

2015. febr. 24. 15:47
 10/38 Pietrosol ***** válasza:
94%

nneddudgi!


"Ha valaki Izraelben él és szereti Izraelt, miért ne lehene keresztény? És ha bárki tudomásul veszi, hogy a zsidóknak is joguk van ahhoz, hogy saját hazájuk legyen és ahhoz is, hogy azt megvédjék, miért ne lehetne keresztény?"


Természetesen szeretheti palesztinát és arra törekszik, hogy a palesztinoktól erőszakkal elvett területek újra palesztin területek legyenek. Tisztességes ember, ha lop valamit visszaadja. Természetesen mindenkinek van joga ahhoz, hogy saját hazája legyen, de nem azon az áron, hogy kiírtja vagy elüldözi az ottani lakosságot. Gondolom, ha hozzád becsengetne egy család, hogy mától nálad fognak élni és kijelölné, hogy a lakás mely részeit és hogyan használhatod, simán beleférne a nagyvonalúságodba!?


"cionista törekvések ERÕSZAKKAL"?


A hóvirág virága fehér, egy meg egy az kettő, a víz halmazállapota szobahőmérsékleten folyékony,...nagyjából ehhez hasonlóan közismert a cionista izraeli állami vezetés erőszakos tevékenysége. 1948. május 14-én Dávid Ben-Gúrión kinyilvánította az önálló Izrael állam létrejöttét, amelyrő épp csak az ott élő arab lakosságot nem kérdezték meg akiket százezrével üldöztek el. A maradék lakosság menekültként él a saját földjén. Ez az állapot a mai napig tart. Ha ezt békés megoldásnak gondolod, akkor mi az ami erőszakos. Ha erről nem tudsz, akkor éberkómában töltöd a napjaid.


"Nincs zsidó, sem görög; ... " - ugye hozzátehetjük: sem mayar, sem szlovák, sem szerb, sem román, "mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban."


Így van, nem a nemzetiség a fontos. Ettől függetlenül magyarország gyönyörű, szlovákia gyönyörű,...! Mit akarsz ezzel mondani?

2015. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!