Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a vélemény a Hit gyülekezet...

Mi a vélemény a Hit gyülekezetének a Neturei karta anticionista zsidó szervezetről és a Neturei kartának a cionista keresztény Hit gyülekeztéről?

Figyelt kérdés
Ez nem provokatív kérdés hanem csak kíváncsi vagyok hogy állnak egymáshoz. (én magam is zsidó vagyok)

2015. febr. 22. 13:24
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Egy kis ízelítő a Neturei Karta imádságából (még egy normális öreg haredit is szégenybe hozzni.)


https://www.youtube.com/watch?v=AFOurL4aoSY&spfreload=1

2015. márc. 8. 18:11
 22/38 A kérdező kommentje:
*szégenybe tudnak hozzni
2015. márc. 8. 18:13
 23/38 Pietrosol ***** válasza:
94%

nneddudgi!


"Ha a töréneti adatokat a Bibliából veszed, ellentmondásos, ha a Bibliát hazugnak nevezed."


Nem nevezem hazugnak az egész Bibliát, csupán rámutattam, hogy kerültek bele olyan részek, amelyeknek Istenhez semmi, vizont az emberri egoizmushoz annál több köze van.


"Mentalitás: elõítéletes ( prekoncepziózus ) rasszista vérnáci."


Érdekes, magamról nem állítottam ki olyan tételt, hogy kiválasztott lennék, akit Isten a többi nép fölé emelt. Valójában át kellene gondolnod, hogy kiktől származnak rasszista megnyilvánulások!


"Intellektualitás: retardált ( visszamaradt, alulfejlett )."


Lehet ez a hited. Magam viszont nem gondolom, hogy az intellektusoddal gond lenne. Annál inkább vagy szívidióta, akinek a látását egy ostoba mítosz homályosítja el.


"Vitasílus: tárgyi vonatkozásban következetlen, ellentmondásos. Érvelés helyett személyeskedés."


Felhívom a figyelmed az "elõítéletes ( prekoncepziózus ) rasszista vérnáci", "retardált ( visszamaradt, alulfejlett )." kijelentésekre. Másrészt, ha vitastílus, akkor arra a sumák viselkedésre, hogy sorra kerülöd ki a kérdésekre a válaszokat!


"Ezzel továbképzésedet..."


Egész jól ismerem az egó megnyilvánulásait, ebben nem vagy alkalmas semmiféle képzésre. Arra alkalmas lennél, hogy a sajátod átvilágítsd.

2015. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

Mondtam, öcsisajt: keress nyugodtan "bizonyítékokat" az elõitéleteid igazolására, nekem nincs idõm több ostobaságodat elolvasni, reagálni még kevésbé.

Pá, nácicius.

2015. márc. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Pietrosol ***** válasza:
94%

nneddudgi!


"Mondtam, öcsisajt: keress nyugodtan "bizonyítékokat" az elõitéleteid igazolására, nekem nincs idõm több ostobaságodat elolvasni, reagálni még kevésbé."


Nem vagyok előítéletes, de szívesen elolvasom az erről szóló elképzelésed. Van időd rá, mert az erről szóló mantrád megkezdése óta harmadszor válaszoltál.


"Pá, nácicius."


Nem értem, miért lennék náci. Nem gyűlölöm a zsidóságot, hiszen támogatom azokat a zsidókat, akik az erőszakos cionista törekvések ellen emelnek szót. Észrevetted, hogy miközben nácizol, egy erőszakos nemzeti törekvést támogatsz? Rendezd magadban a fogalmakat, kérj segítséget a szavak értelmének és a saját értelmed renoválásához!

2015. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

"Nem vagyok előítéletes"

Korábban ( # 23/25 Időpont 03-08 19:46 ):

" "Ha a töréneti adatokat a Bibliából veszed, ellentmondásos, ha a Bibliát hazugnak nevezed."

Nem nevezem hazugnak az egész Bibliát, csupán rámutattam, hogy kerültek bele olyan részek, amelyeknek Istenhez semmi, vizont az emberri egoizmushoz annál több köze van. "

Ez mutatja, hogy ELÕÍTÉLETES vagy.

Ugyanis a Bibliának NINCS olyan része, ami bármi, bárki másról szólna, mint I-tenrõl.

Külön kiemelve:

"Nem nevezem hazugnak az egész Bibliát, csupán "

csupán azokat részeket, melyek nem támasztják alá az elõítéleteidet, sõt ellentmondanak azoknak.

Egy oldalnak a második felére hívatkozol, mint forrásra, az elsõ felét pedig hazugságnak mondod. Ez az elõítélet.

Egyébként, mivel a Biblia I-tenrõl szól, természetesen felfoghatatlan és megközelíthetetlen materialista nézõpontból. Ami nem jelenti, hogy materialisták nem érthetik, cska ahhoz a tanulmányozáskor ( és nem "megítéléskor" ) tudomásulk kell venni a tanulmányozott dolog jellegét, ez esetben a Biblia szellemét.

"Van időd rá"

NINCS !!!

"harmadszor válaszoltál."

Annak ellenére.

"Nem értem, miért lennék náci. Nem gyűlölöm a zsidóságot, hiszen támogatom azokat a zsidókat, akik az erőszakos cionista törekvések ellen emelnek szót."

EBBÕL LÁTSZIK, hoigy náci vagy.

Ugyanis "a zsidóság" túlnyomó´többsége ( több, mint 95% ) szerint a cionizmus nem erõszakos, erõt csak erõszakos támadással szembeni védekezésre alkkalmaz.

A régi nácik is "támogatták" a velük együttmûködõ zsidókat. ( Mit mondassz azokról a magyarokról, akik helyeslik trianont? - csak magadban valaszolj, többet tényleg nem olvaslak. )


Ezzel végképp befejeztem, ennyi idõm se lett volna.

2015. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Pietrosol ***** válasza:
100%

nneddudg!


"Nem nevezem hazugnak az egész Bibliát, csupán rámutattam, hogy kerültek bele olyan részek, amelyeknek Istenhez semmi, vizont az emberri egoizmushoz annál több köze van. "


"Ez mutatja, hogy ELÕÍTÉLETES vagy."


Ennek semmi értelme, ennyi erőből azt is írhattad volna, hogy azért vagyok előítéletes, mert nincs 27 fok és nem fúj a lágy déli szél.


"Ugyanis a Bibliának NINCS olyan része, ami bármi, bárki másról szólna, mint I-tenrõl.,...csupán azokat részeket, melyek nem támasztják alá az elõítéleteidet, sõt ellentmondanak azoknak.

Egy oldalnak a második felére hívatkozol, mint forrásra, az elsõ felét pedig hazugságnak mondod. Ez az elõítélet."


Ez nem előítélet, hiszen akkor a Tórát en bloc hazugsághalmaznak tartanám. Ha Isten azt parancsolja "Ne gyilkolj", majd később Isten tételesen felsorolja, hogy kiket óhajt lemészároltatni, akkor ennek valamelyik oldala hazudik. Az emberben élő, kisebb-nagyobb mértékű állati revírtartó agressziót és életmohóságot fékező -"Ne gyilkolj!" és "Ne kívánd felebarátod házát, ne kívánd felebarátod feleségét, se szolgáját, se szolgálólányát, se ökrét, se szamarát se semmit, ami a te társadé!" az emberben élő transzcendensről tanúskodik. A transzcendenstől való elfordulás az egó kaparró mohóságát kelti életre. A területszerző mészárlások,-túl azon, hogy szembemennek az említett parancsolatokkal-, pusztán az egónak kedves emberi célokat szolgálnak. Akkor is, ha Istent hazudják az indítékok mögé.


"Egyébként, mivel a Biblia I-tenrõl szól, természetesen felfoghatatlan és megközelíthetetlen materialista nézõpontból. Ami nem jelenti, hogy materialisták nem érthetik, cska ahhoz a tanulmányozáskor ( és nem "megítéléskor" ) tudomásulk kell venni a tanulmányozott dolog jellegét, ez esetben a Biblia szellemét."


Ehhez képest eléggé materialista céloknak tűnnek a különböző területek megszerzésére és az ott található értékek megzerzésére irányuló törekvések. Az meg a komikum határát súrolja, hogy ezekre a kincsekre Istennek lenne szüksége. Kíváncsian várom, hogy szerinted miért kell a tökéletes transzcendensnek anyag és miképp folyik az átadás-átvétel!?


"NINCS !!!"


Ehhez képest azért nyomtad a gombot.


"Annak ellenére."


Négy és lesz még időd.


"EBBÕL LÁTSZIK, hoigy náci vagy."


???


"Ugyanis "a zsidóság" túlnyomó´többsége ( több, mint 95% ) szerint a cionizmus nem erõszakos, erõt csak erõszakos támadással szembeni védekezésre alkkalmaz."


Legfeljebb a fantáziádban. Szeretnél egy egységes hozzáállást vízionálni a cionizmussal kapcsolatban, miközben tudod, hogy ez egy hamis utópia. Ezzel nem nekem hazudsz, hanem magadnak.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


"A régi nácik is "támogatták" a velük együttmûködõ zsidókat."


Igen, ma is vannak olyan zsidók, akik a cionista Izraelt támogatják, mindamellett olyanok is vannak, akik elítélik a fasiszta hozzáállást. Emellett az erőszakos területszerzést nem támogatom, legyen az zsidó, kínai, amerikai vagy bármilyen nációból induló agresszió. Tehát a hozzáállásom nem kizárólag a cionista agressziót nem támogatja, hanem az agresszív gyarmatosítást. Viszont, ha figyelmesen elolvasod a kérdést, a Kérdező éppen az anticionizmusról kérdez.


"( Mit mondassz azokról a magyarokról, akik helyeslik trianont? - csak magadban valaszolj, többet tényleg nem olvaslak. )"


Meghallgatnám a véleményüket, ha elcsatolt területen élnének, tehát a saját bőrükön éreznék azt. Elovastamtam volna a te véleményedet is, hogy miképp reagálnál, ha holnap beköltözne hozzád egy tíz fős család akik megszabják a mozgástered az otthonodban, de sumák módon kibújtál a válasz elől.


"Ezzel végképp befejeztem, ennyi idõm se lett volna."


Felesleges elfutni, senki nem üldöz. Egyébként a kérdésektől való elfordulásra utal a struccpolitika kifejezés. Haszontalan próbálkozás.

2015. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
24%

Utoljára:

1) A Biblia egy egységes rendszer, nem lehet egy részéRE HIVATKOZNI, más részét hazugnak nevezni

2) A Biblia MINDEN EGYES BETÛJE I-tenrõl szól. Hogy mit, azt bizony csak elmélyült tanulmányozás eredményeképp lehet megtudni.

3) Magadfajta takonpóc semmi esetre sincs abban a helyzetben ( de senki sem ), hogy ÉRTÉKELJE, MEGÍTÉLJE I-ten kinyilatkoztatását.

4) Mint mondtam, a világ zsidóságának több, mint 95%-a, kb 11 - 13 millió zsidó támogatja a cionizmust, legfeljebb 2 - 300 ezer ellenzi. Õk is csak a Biblia ( mainstream szerint téves ) értelmezése alapján.

Tehát Te támogat od a 2 - 3 száz ezer zsidót, csak a többi 11 - 13 milliót szeretnéd elpusztítani. Ezért nem tartod magadat nácinak.


Ami a linkjeidet illeti: komolyan a jobbik, a holhome cikkeivel akarsz meggyõzni arról, h nem vagy náci?


Mindenesetre a zsidó gyûlöleted abból is nyilvánvaló, hogy öncélú, értelmetlen, olykor hazug szócsépléssel lopod az idõmet. Nekünk, zsidóknak ugyanis dolgoznunk kell, még pedig keményen, ha meg akarunk élni.

Neked persze könnyû, fizetnek a gazdag ácik a hazug propagandaszövegedért.


Ha viszont csakugyan a megértéshez szükséges segítségre van igényed, nekem sajnos ilyesmire nincs idõm, hisz a Biblia minden egyes verse min félóra megbeszélést igénye élõszóban, hátmég leírni.

Viszont vannak, akik ilysmiért kapják a fizetésüket. Pl: ORZSE. Vannak közösségek is, ahol tanulnak avatott rabbik közremûködésével. Ezek között van, ahol szívesen látnak nem zsidókat is. ( Persze, z elõítéletes gyûlölködõket elõbb utóbb megkérik, hogy ne zavarjanak. )


Ha volna olyan szándékod, hogy olyat is írj, ami nem értelmetlen zagyvaság ( Bibliáról ), mint fentebb írtam, elméllyülten tanulmányoznád, esetleg avatott seg´tséggel. ( Hogy avatott, azt abból veheted észre, hoogy véletlenül se mond olyan és hasonó zagyvaságokat, mint amiket írsz. )


Ha volna olyan szándékod, hogy olyat is írj, ami nem hazug propaganda, akkor

a) MÉRTÉKADÓ forrásokból igyekeznél tájékozódni Izraelt illetõen ( akkor is, ha magyar nyelven kevés iylen van, inkább angolul ).

b) Elutaznál Izraelbe min 1 hónapra, hogy tapasztalatot szerezz arról, amirõl "nyilatkozol".


Felesleges írkálnod náci eklõítéleted újabb bizonyítékait. Mondatm már: elhiszem, hogy öntudatos náci vagy.

( Persze, ha követeled, bár nem szívesen és nehezen, de készséggel elhiszem ehelyett azt, hogy gondolkodásra, tanulásra, elmélyedésre képtelen, kezdetlegesen egyszerû vagy.

De csak, ha ezt követeled )

2015. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Pietrosol ***** válasza:
100%

nneddudgi!


"A Biblia egy egységes rendszer, nem lehet egy részéRE HIVATKOZNI, más részét hazugnak nevezni."


Ez egy gondolat, amit semmivel nem tudsz alátámasztani, kizárólag körkörös érveléssel. Emellet ezt a tételt csak abban az esetben tudod alkalmazni, ha egyszerre hiszel a "Ne gyilkolj" parancsolatban és mészárold le parancsban. Ebben az esetben egy olyan ellentmondásba ütközöl, amely során a második tételhez hazugságokba vagy kénytelen bonyolódni. Éppen ezt teszed.


"A Biblia MINDEN EGYES BETÛJE I-tenrõl szól. Hogy mit, azt bizony csak elmélyült tanulmányozás eredményeképp lehet megtudni."


Kivéve amelyik az Istennel takarózó emberi mohóságról számol be.


"Magadfajta takonpóc semmi esetre sincs abban a helyzetben ( de senki sem ), hogy ÉRTÉKELJE, MEGÍTÉLJE I-ten kinyilatkoztatását."


Ezt te így gondolod, a marhák orrába is azért raknak karikát, hogy lehesen vezetni őket. Amúgy Isten kinyilatkoztatásával kapcsolatban semmi gond, viszont csak egy debil nem veszi észre azt ami az emberi egóból származik, mert szembe megy Isten törvényével.


"Mint mondtam, a világ zsidóságának több, mint 95%-a, kb 11 - 13 millió zsidó támogatja a cionizmust, legfeljebb 2 - 300 ezer ellenzi. Õk is csak a Biblia ( mainstream szerint téves ) értelmezése alapján."


Ez továbbra sem igaz, ugyanis ma a cionizmus egy erőszakszervezet tevékenysége, amelyet csak szélsőjobbos fasiszták támogatnak. Izrael államiságával, ha az egy békés tevékenység eredménye lenne, nem lenne gond. Ez támogatandó, nem a rasszista alpú vágóhíd ideológia.


"Tehát Te támogat od a 2 - 3 száz ezer zsidót, csak a többi 11 - 13 milliót szeretnéd elpusztítani. Ezért nem tartod magadat nácinak."


A számokkal igencsak hadilábon állsz, ezek csak a fantáziavilágodban léteznek. Ha csak a Yesh Atid támogatottságát nézed már bukik az álmod. Megfigyeléseim szerint a hülyeség nem válik egyetemes valósággá akárhányszor ismételgeti az ember, legfeljebb, mint rögeszme homályosítja el az ember józanságát. Amúgy nem tudom honnét vetted, hogy bárki bárkit el akar pusztítani? Szólj az orvosodnak, hogy újra eluralkodott a pánikbetegséged és másik gyógyszert szeretnél!


"Ami a linkjeidet illeti: komolyan a jobbik, a holhome cikkeivel akarsz meggyõzni arról, h nem vagy náci?"


Egy link mutat a jobbikra, van olyan is amit Langer Ármin, a Szim Salom Progresszív Zsidó Hitközség elnökségi tagja írt. Egyébként sem akrlak meggyőzni, csupán rámutatni, hogy notóris módon hazudozol vagy torz módon fantáziálsz arról, hogy a zsidóság egységesen támogatja a zsidó állam terrorját.


"Mindenesetre a zsidó gyûlöleted abból is nyilvánvaló, hogy öncélú, értelmetlen, olykor hazug szócsépléssel lopod az idõmet. Nekünk, zsidóknak ugyanis dolgoznunk kell, még pedig keményen, ha meg akarunk élni."


Itt tájékozódhatsz: [link]


"Neked persze könnyû, fizetnek a gazdag ácik a hazug propagandaszövegedért."


Aggódom érted, feltétlen keress másik orvost!


"( Hogy avatott, azt abból veheted észre, hoogy véletlenül se mond olyan és hasonó zagyvaságokat, mint amiket írsz. )"


Tehát aki azt mondja, amit hallani akarsz, átmehet a checkpointon, aki nem az menjen haza? Ostoba vagy! Ezt hívják ismétlésnek vagy mantrának.


"a) MÉRTÉKADÓ forrásokból igyekeznél tájékozódni Izraelt illetõen ( akkor is, ha magyar nyelven kevés iylen van, inkább angolul )."


A források mértékadók, csupán te nem fogadod el őket, mert szeretsz magadnak hazudni. Ez a hazugság arról szól, hogy a zsidó állam minden tette isteni. Ez sajnos nem igaz, az agresszív egoizmus ugyanolyan az állatvilág szintje alatti manőver, akár zsidó, akár belga vagy akár magyar,...stb követi el.

2015. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
22%

Felesleges írkálnod náci eklõítéleted újabb bizonyítékait. Mondatm már: elhiszem, hogy öntudatos náci vagy.

( Persze, ha követeled, bár nem szívesen és nehezen, de készséggel elhiszem ehelyett azt, hogy gondolkodásra, tanulásra, elmélyedésre képtelen, kezdetlegesen egyszerû vagy.

De csak, ha ezt követeled )

2015. márc. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!