Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért él még több generáció...

Miért él még több generáció óta ez a nagymagyarország mánia?

Figyelt kérdés

Lassan száz éve hogy háborús büntetésként kisebb lett Magyarország területe. Miért rágódnak még mindig sokan ezen a tényen amit úgysem lehet megváltoztatni? Mitől lenne jobb ha visszaállnának az eredeti határok?

Ennek a kis országnak sem tudjuk kihasználni a lehetőségeit, nemhogy egy majd kétszer akkoráét.



2015. máj. 9. 21:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
az, hogy magyar területeket vesztettünk sajnálatos, de a kérdés Nagy-Magyarországra vonatkozik.
2015. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Földrajzilag a lehető legszarabb helyen vagyunk, hiába próbálunk bármelyik oldalhoz is húzni így is, úgy is megszopjuk. Véleményem szerint a duna a határvonal a világról való felfogás szempontjából."


Szegény osztrák és német tömegek akkor a rossz oldalra születtek :D

Amúgy most rossz helyen van az ország, de ha a történelmi magyar területeket nézed, akkor piszok jó helyen voltunk, körbe hegyekkel védve.

2015. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Mitől védenek a hegyek áruld már el.
2015. máj. 9. 23:59
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Katonai szempontból nem tudod elképzelni mitől védenek a hegyek? Régen is, meg most is a legjobb természetes védelmi vonalat a hegyek, folyók, erdősségek alkotják. Még csak ellenállás nélkül is sokkal lassabban vonul át egy mai hadsereg is egy hegyes-erdős vidéken, mint pl. az Alföldön. A második világháború során is egyedül Erdélyben és a Duna vonalán tudtuk az oroszokat ideig-óráig feltartóztatni, ezek természetes akadályok.

[link]

De ha ezt magyarázni kell ezen túl, akkor szerintem nem is írok ide többet, felesleges :D

2015. máj. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Az a szánalmas benned, hogy 2015-ben is hadseregről és megszállásról fantáziálsz. Lehet hogy ezt látod a primitív orosz elvtársaidtól de attól még ez beteges gondolkodásra vall, már bocs.
2015. máj. 10. 00:22
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, tudtam, hogy ide fogunk kilyukadni. Na, akkor szövegértés:

1. írtad, hogy rossz helyen van az ország

2. válaszoltam, hogy most igen, de ha a történelmi Magyarország határait nézzük, akkor ez egy tök jó hely volt

3. kérdezted, hogy miért volt jó, hogy hegyek vesznek körül

4. válaszoltam, hogy miért

5. erre rám támadsz, hogy hadseregről fantáziálok :D


Most ne haragudj meg, de egy unatkozó 12 évesnek tűnsz. Hol a büdös jó fenébe írtam én olyat, hogy hadseregről fantáziálok? Olvass már vissza te gyengeelméjű. Oké, hogy ez itt az internet, de ennyire gyenge ne legyél már agyilag.

2015. máj. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy ezt látod a primitív orosz elvtársaidtól de attól még ez beteges gondolkodásra vall, már bocs."


Ja és a drága édes anyád lyukának a drága elvtársa bármelyik orosz, már bocs. Nem azért hoztam fel az orosz példát te papucsállatka, mert szimpatizálok velük, hanem mert általában visszafelé szokott elsülni az, ha egy nemzet sz..rakodik a kisebbségeivel.

2015. máj. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Nem csak katonai szempontból jók a hegyek. Szélsőséges időjárástól is véd, és a hegyben sok értékes dolog van, amit bányászattal szednek ki.

Nem hiszem, h felfogod mit vesztett Mo. Képzeld el, h életed végén mind azt amit megszereztél elveszi valaki, és (pl a gyerekeidnek) örökségűl adni alig tudsz valamit. 100 év múlva is emlegetné a családod, h egész életed munkája, a nagy örökséget elvették.

2015. máj. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de mostanság több ilyen témájú filmet megnéztem, és lehet benne valami. Nem büntetés volt, mert nem volt mit büntetni. Valami kibacás volt, mentek Trianonba nagysokan, alig engedtek be pár embert a tárgyalásra, fegyvereket elvették előtte, aztán elmondták, hogy mit kell aláírni, különben az ország nem kap élelmiszert. Gondoljunk csak arra, hogy Sztálin is kiéheztette ukrajna lakosságát, 10mmillió ember halt meg, ennyien vagyunk .Fel akarták darabolni az országunkat, mint most az oroszokat, mert túl nagyok, és így nem lehet térdrekényszeríteni. Nem tudjuk kihasználni a lehetőségeit, mert a vezetőink nem magyarok. Itt írnak erről: [link] A 69%-os nem mond hülyeségeket.
2015. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"Földrajzilag a lehető legszarabb helyen vagyunk,"


Földrajzilag a lehető legjobb helyen vagyunk,itt Európa közepén.

2015. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!