Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a főnökök...

Miért van az, hogy a főnökök nagy része imádja, ha nyaliznak neki? Ezek a legbutább emberek általába, akik előre is jutnak. A normális, dolgozó, nem nyalizók meg szívnak. Ti is így látjátok? Jó ez így?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én mindkét végéről látom ezt a dolgot, ugyanis középvezetői beosztásban dolgozom. szóval:


lefelé: az persze jólesik, ha kedvesek, segítőkészek velem, nem felejtik el a névnapomat meg ilyenek (mondjuk én sem szoktam az övékét!), de a direktbe nyalizást azonnal kiszúrom, és a hideg ráz tőle! sajnos sokszor kell "népszerűtlen" döntéseket végrehajtanom, azt értékelem, ha valaki ezt megérti, és nem személye elleni támadásnak veszi. szeretni nem kell érte, elég nekem, ha a férjem meg a lányom szeret...


felfelé: nem vagyok az a tipikus nyalizós, viszont lojális, azt pedig mindig fontosnak tartottam, hogy a főnökeimmel normális EMBERI viszonyt alakítsak ki.

2010. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én főnökömnél nem lehet nyalizni. Eddig két olyan főnököm volt, aki kifejezetten utálta a nyalisokat. Az én munkakörömben a nyalizással, csak árthat a dolgozó a lapkiadónak. Hiába lenne a külcsin, meg a piszi-puszi, ha csapnivalóan írna valaki. A tisztelet és kölcsönös megbecsülés övezi a főnökömmel a viszonyomat.
2010. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
űNálunk ez elég érdekes volt, mert a főnököm nagyon jóban volt egy nyalizós csajjal (a legrosszabb kolléganő, mindenkiről rosszat mond a háta mögött, és nyalizik, mint állat), és velem is, peedig én voltam a legvisszahúzódóbb munkatárs, és csak akkor mertem a főnökhöz szólni, ha köszöntem vagy ha munkával kapcsolatos volt. Persze kedvesen beszéltem vele, de csak keveset. Nem tudom, hogy mi alapján választotta ki, hogy kivel lesz jóban, de szerintem nagyon rossz emberismerő volt. Mert voltak olyan kolléganőim, akik egyformán jól dolgoztak, mégis az egyiket szerette, a másikat utálta.
2010. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én főnökömnél se lehet/kell nyalizni. De nem is nagyon panaszkodhatok rá.
2010. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, még annyi, hogy mindenben kompromisszumkész vagyok a főnökeimmel, kivéve, ami a beosztottaimat illeti. értük a végsőkig kiállok (mondjuk úgy vettem észre, ezt inkább értékelik a feletteseim, mint azt a viselkedést, amikor egyik-másik kollégám feltartott kézzel akar háborút nyerni...)
2010. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez a hosszú, lassan 65 éves kontraszelekció eredménye. Jól látod, a buták jutnak előre, aztán belőlük lesznek a főnökök, akik rendre újratermelik és fokozzák a butaságot.

De persze az is közrejátszik a dologban, hogy itt mifelénk nem az számít, hogy ki mit tud, hanem hogy kinek milyen diplomája, milyen papírja van. Vagyis aki képes végigülni az egyetemet, végighallgatni azt a temérdek butaságot, közben elnyomni a saját kreativitását abból lényegében befutó lesz, a tehetséges emberek meg elmehetnek portásnak meg taxisnak.

2010. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit lehet nyalizásnak venni.

Van, aki a figyelmességet(értsd szülinap, névnap el nem felejtését) veszi annak, van, aki mindezt alap udvariasságnak. Van, aki szerint az már nyalizós, aki komolyan veszi a munkáját és a főnöktől kapott utasításokat haladéktalanul, nagy pontossággal végrehajtja. Nem egy olyan munkahelyem volt már, ahol a szorgalmas dolgozókat kiutálták, mert nem viselték el, hogy valaki annyival jobban teljesít náluk.

Szóval a nyalizás nem jó, de definiálni kellene, hogy ki is számít nyalizónak. Nem egyértelmű.

2010. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van az, hogy a főnökök nagy része imádja, ha nyaliznak neki?"


Az az igazság, hogy minden ember a jót szereti hallani és a kedves embereket szereti. Szerintem ezzel te is így lennél, ha főnök lennél. Nem valami überbunkó embert alkalmaznál vagy valakit, aki közömbös veled, ha egyszer van, aki főnöknek tekint és felnéz rád. Ehhez nem kell nyalizni, de ha valaki úgymond már túl őszinte, egy munkahelyen, hátrány lehet.

2010. márc. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy jelentős rész nem ért az alá rendelt folyamatokhoz, így a munkát végzők értékét sem tudja/akarja megbecsülni. Ezzel szemben magát rendkívül fontosnak érzékeli, tehát minden, ami az egoját hízlalja, szívesen veszi. A kivétel, akinek tisztelet, rendelkezik önkritikával és szakmai hozzáértéssel, azaz valahonnan jött és nem is felejtette el honnan. A többi viszont a készbe ült bele.
2010. márc. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ide még annyit, hogy lehetsz főnök, mondhatod, hogy bizony az nem nyali, ha valaki pozitív és inkább a pozitívot választod, mint a szókimondót, de van egy (sok) mondás: jobb az őszinte ellenség, mint a hazug barát. v.: amilyen ritka dolog az igazság, olyan kicsi rá a kereslet.


Ha főnök volnék, a főnökségem mércéje az volna, hogy önként is követnének-e a beosztottaim? Vagy a harctéri 'roham' kiáltásom és első lépéseim mögött nem léptek, hanem sortűz és örömujjongás zaja volna-e az utolsó, amit hallok? :)

2010. márc. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!