Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legtöbb tehetős cigány...

A legtöbb tehetős cigány miért szereti a fényűzést?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet látni náluk ezeket a limunizos ballagásokat, 20.000-es kötegek között fekvő csecsemőket, csicsás, aranyozott bútorokat, stb.

Rasszizmus nélkül kérdezem, én tényleg kíváncsi vagyok erre. Ez a kultúrájuk része?



2015. jún. 3. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez a kultúrájuk része.
2015. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ezt teszi a kultúra és ízlés nélküli gazdagság. Amikor egy proliból pénzes proli lesz, akkor a fényűzést a maga primitív módján éli meg. Egy kulturált gazdag ember nem érzi szükségét az ilyen fajta magamutogatásnak, közvetettebb módokon éli ki a gazdagságát. Ellenben egy gazdag, de primitív ember úgy érzi, hogy minél jobban ki kell mutatnia, hogy mennyire gazdag, mert ettől lesz tekintélye a saját közösségében. És ilyenkor mindenféle csicsás, ízéstelen, giccses szarba fordítják a pénzüket, pl. érdemes megnézni, milyen dolgokat foglalnak le lebukott drogbáróktól. Színarannyal befuttatott fegyverek, tigris van mindegyiknél, csicsás, óriási keresztek, stb. Az ilyen emberek csak az anyagiakban tudnak gondolkodni, eszükbe se jut a pénzt mondjuk ritka könyvek, borok gyűjtésére vagy egzotikus helyeken való túrázása fordítani.
2015. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

"eszükbe se jut a pénzt mondjuk ritka könyvek, borok gyűjtésére vagy egzotikus helyeken való túrázása fordítani."


Vagy jótékony célra fordítani.Pl.nekem adni...

2015. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha más szemszögből meg szeretnéd érteni akkor javaslom nézd meg Madéfalvát (Romániában)

Félig befejezett cigány paloták egymás hegyén hátán.

Erre költik a pénzüket hogy rikító színű kastélyokat építtessenek... és versenyeznek egymással.

Mindenképp nézd meg egyszer, ha Erdélyben jársz. A romákat jobban meg tudod érteni ott, szerintem.

Remélem jól írtam a nevét, azt hiszem Máréfalva az ami híres a gyönyörű székelykapuiról és Madéfalva vegyesen cigány magyar lakosú, de azok az épületek .... hjuj.

2015. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg még Bánffyhunyad is egy ilyen falu. Ez van, a pénzes prolik látványosan versenyeznek egymással, mert azt hiszik, hogy a sátusz mutogatása minden.
2015. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én szintén rasszizmus nélkül inkább csak azt nem értem mért teszik úgy ahogy? Annyi arany meg ezüst meg mindenféle rikító színeket használnak, hogy abból minden kijön csak nem harmónikus, szép összeállítás. Mintha tényleg csak az lenne a fő cél, hogy szó szerint minél jobban csillogjon, visszaverje a fényt.
2015. jún. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan az a cél. Minden értéket kívül hordani, hogy mindenki lássa, milyen gazdagok ők, mert az ő kultúrájukban így lehet megkapni a legjobb nőt. Kulturáltabb emberek nem érzik, hogy erre szükségük lenne, mert a hétköznapokban csak hátrány származik belőle (pl. nem könnyű beolvadni, veszélynek teszik ki magukat kevésbé jó környékeken, plusz fennáll a veszélye, hogy magukhoz vonzanak érdekbarátokat, akik csak kihasználnák őket, vagy irigyeket, akik nekik nem akarnak jót, meg általában, úgy érzik, hogy az átlagembernek semmi köze a keresetükhöz), persze, ha az érdekük úgy kívánja, akkor bedobhatják egy bárban a kiszemelt nőnek, hogy "amúgy vezérigazgató vagyok/hazavihetlek? kinn áll a Mercim". A drogbárók/cigányvajdák valószínűleg nem gondolnak arra, hogy veszélynek teszik ki magukat, ha állandóan a vagyonukat mutogatják, mert ők eleve a törvényen kívül élnek. Nekik nem az a fontos, hogy ne hívják fel magukra a rablók figyelmét, hanem az, hogy az alárendeltjeiknek megmutassák, ki a legnagyobb góré.
2015. jún. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

De ha jobban megnézzük, ugyanez megtalálható a Magyaroknál is, csak más formában. Egy biztos, nem az értelmes emberek sajátja ez.

Talán ezért van ez a hatalmas ellentét ebben az országban cigány, és magyar között, mert egyik sem jobb a másiknál.

De a magyarnak van mire mutogatni a többséget kihasználva.

Mondom ezt úgy, hogy magyar vagyok...

2015. jún. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

ma 01:17


lol neked az egész hozzászólásod a csajozásról szól.


Egyáltalán nem a csajozás miatt csinálják.

A cigány emberek többsége fiatalon megházasodik, sokuk hűséges is, mert ezt követeli meg a hagyomány.

Amiről te beszélsz az inkább a latin népekre jellemző. A cigány az más. A vérükben van.

És már elnézést hogy ilyet írok, de szerintem jó dolog az hogy cigányok vagy akár zsidók együtt élnek magyarokkal. Szerintem ez színesít. És tanulni is lehet tőlük.

2015. jún. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Túl sokat jársz pesti klubokba? :DD

mert tényleg mint látod mindened a csajozásról meg a pénzről szól.


Érthetetlen hogy jön a témához, hogy mások kihasználnak gazdagokat.


A roma emberekről volt szó.


Ha neked ilyen az életed az a te bajod :DDD

Te tudsz rajta változtatni, de úgy látszik nem akarsz mert csak a csajozás eg a pénz köti le a figyelmed. :D

2015. jún. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!