Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért buta az, aki csóró?

Miért buta az, aki csóró?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy azok akik csórók, nincsen semmi eszük. Ti is észrevettétek már?

2015. jún. 28. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Többségében igen.


Bár ahogy a helyzet egyre romlik Magyarországon, az arányok is fordulnak. Lassan diplomával, értelmes emberként sem lehet rendes munkát kapni.

2015. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

A butaság, az intelligencia nem a pénztárcánkhoz kötött.

Ismerek olyan embert aki sötét mint egy alagút mégis tele van pénzzel, mert annyi esze mégis volt, hogy elindítson egy olyan vállalkozást ami bejött neki (gokart) Ha a beosztottjai tudnák, hogy a főnöküknek mindössze 8 általánosa van, nem lepődnének meg. Tényleg ostoba.

Ismerek több olyan embert aki diplomás,(bár ez nem feltétlenül jelenti , hogy okos is) ismerek olyanokat akik okosak, értelmesek, mégis szegényebb mint a templom egere.

2015. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
92%
Ez a neveléstöl függ. Ha szülei csórók mert nem tanultak akkor a gyerek sem érdekli őket. De van ahol csoro a szülő de foglalkozik a gyerekével hogy neki ne legyen olyan nehéz az élete.
2015. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez így nem igaz.
2015. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem függ össze a kettő. Nekem nem egy olyan ismerősöm van, aki hatalmas tudással bír, imádok velük beszélgetni, de nincs szükségük autóra, luxusra, szép ruhákra, csupán annyi pénzre amiből éppen, hogy megél.

De olyan ismerősöm is van, aki luxus mercivel jár, mindene megvan, de a nehéz felfogása, lassú gondolkodása megkeseríti az életemet ha összefutok vele.

2015. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

A történelem során született is egy kérdés, hogy vajon a lét határozza-e meg a tudatot, vagy a tudat a létet. A véleményem az hogy a tudat határozza meg a létet, de a lét és a tudat kölcsönhatásban van egymással.

Például az itt látható "plasztikai beavatkozások" nem 50 Ft-ba kerülnek:

[link]

[link]

Vagyis a lét rendben lenne, hisz pénze van még erre is. De a tudata miatt nem előnyére használta fel a pénzét hanem olyanra ami megnehezíti az életét. És miután így elcsúfította magát, nem válogathat csak úgy a munkaerőpiacon és következhet a csóróság.

2015. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem annyi pénzem sincs, amiből megéljek, ennek köze nincs a messze átlag feletti IQ-mhoz (nem tudom, mennyire megbízható a mensa teszt, de a 155 fölötti csoportba osztott s nem lepődtem meg), a programtervező matematikusi diplomámhoz és az olvasottságomhoz sem. Élhetetlen az simán lehetek, meg önsorsrontó, de butának semmiképp nem tartom magam, még emberismeretem is van, nemcsak lexikális tudásom.


Nyilván vannak kivételek, de a korreláció sem olyan erős a butaság és csóróság között. Sok sötét alaknak megy jól, s a sötétet itt szellemileg (is) értem. Az ész természetesen segít az érvényesülésben, de azért sok más tényező is van.

2015. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem ész kérdése hanem életrevalóságé. Vannak kétbites emberek akik nagyon szépen megélnek pl vállalkozóként, mert el tudják adni magukat és tele vannak ambícióval. Sok értelmes ember pedig annyira túlgondolja az életet és a lehetőségeket, hogy nem mer kockáztatni és inkább megmarad a rosszul fizető, de biztosabb állásokban.
2015. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nézzük példaként a hazai orvosok helyzetét. Nyilván nem buták, hisz elvégeztek egy orvosit. De egy olyan országban élnek ahol nem a tisztességes munkának van értéke hanem annak hogy valaki sógor, koma vagy jóbarát-e vagy hogy képes-e orránál fogva vezetni a népet például privatizátorként. Ezért az említett orvosok például a vadnyugati koltok világában is "csórók" lennének, mert ott is az számított mint ma Magyarországon, hogy akár tisztességtelenül és ész nélkül is de pénzhez és hatalomhoz jutni.

Viszont egy tisztességesebb környezetben az viheti többre akinek több esze van. Ezért nem a német orvosok tolonganak azért mert Magyarországon szeretnének dolgozni a magas bérek és jó munkakörülmények miatt.

Ésszel is csak egy megfelelő társadalmi környezetben lehet érvényesülni. Például lehet valaki kiváló programozó, egy őserdő csimpánzai közt csóró fog lenni. Mert ott nem az ész számít, hanem az hogy melyik tud gyorsabban és nagyobbat ütni.

2015. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez egyáltalán nem igaz. Ma már rengeteg diplomás munkanélküli van. És az sem feltétlenül igaz, hogy aki nem diplomás, az buta, lehet, hogy csak anyagi körülmények miatt nem volt lehetősége továbbtanulni.
2015. jún. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!