Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne több önbizalmam?

Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az élet milyen területén?
2010. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem csirke vagy, szerintem!
2010. márc. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez most furcsán fog hangzani, de úgy lehet, hogy ha önkontrollod van.

Mondok példát: ha pl. fogyókúrázik valaki, és naggyon megkivánja a csokitortát a hűtőben, és megeszi, pedig tudja hogy nem kéne neki, akkor hogy fogja magát érezni utána? Tudja hogy ezt nem kellett volna, és lejjebb megy az önbizalma, nem tartja magát olyan sokra. Olyat csinált, amit nem szabadott volna, mert árt vele magának, de pillanatnyi örömöt okozott. Viszont később megbánja, és ennyivel csökkent az önbizalma.

De mivan akkor, ha azt csinálja amit helyesnek gondol, és hősiesen ellenáll a csokitortának? Ez után hogy érzi magát? Büszke lesz magára, és másnap úgy kelhet föl, hogy tett valamit magáért, nagyobb lesz az önbizalma.

Ha azt csinálod, amit helyesnek gondolsz, és nem azt, ami az adott pillanatban könnyű/kellemes, de tudod hogy hosszútávon árt, akkor fog nőni az önbizalmad. Ha nem engedelmeskedsz a pillanatnyi 'impulzusaidnak', hanem azt csinálod ami helyes. Az, hogy mennyire tudod szabályozni magad, és mennyi önbizalmad van, nagyon is összefügg.

De mondok mást: úgy is lehet, hogyha legyőzöd valami félelmedet. Pl. kiugrasz egy repülőből ejtőernyővel, de elég az is ha odamész egy lányhoz.

Vagy kipróbálhatsz új dolgokat, amiket még sose, és akkor már elmondhatod hogy ezt is csináltad. Attól is nő az önbizalmad.

2010. márc. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy az embernek sokszor attól van önbizalomhiánya, amit nem csinált meg. Velem totál ez van. Megfogadom, hogy ez meg az lesz, ezt elintézem, amazt megcsinálom, és ha nem jön össze valami miatt (tőlem függő vagy akár független dolog), szépen lassan elszivárog az önbizalmam. ,,Ilyen szar vagyok, még ennyit se tudtam elintézni!" Aztán fogom magam egyszer csak, mert megunom az önbizalomhiányt - ami adódik, azt rögtön el is intézem, igyekszem befejezni a dolgokat (pl. egy hazahozott munkahelyi cucc vagy tanulnivaló), és nem halasztgatni. Tök bajnoknak érzem magam utána. :D Ugyan nem tudom, milyen területen van önbizalomhiányod, de hátha segítettem. :)
2010. márc. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mostani, önkorlátozó, és mellesleg alaptalan hiedelmeid "leleplezésével" és leépítgetésével egészen egyszerű és magától értetődő is lehet.
2010. márc. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak gondolkodj el rajta: a többi ember jobb, mint te? Elkezdessz gondolkodni, hogy pl ez a lány miért csinálja ezt és rájössz h neki is ez a "hibája" vagy, ha csúnya vagy v annak látod magad akkor is: ki szebb? ki az aki elmondhatja magáról h ő jobb. ami meg zavar pl külsődben változtass rajta már a kezdet is sokat segít. előbb utóbb úgyis rájössz h mindenkinek van valami kis gyártási hibája. Csak egyesek megtanulják leszarni és ez a legegyszerűbb nem kell minden emberre fölnézni.. ugyanis kevés talán nincs is olyan ember aki tényleg JOBB
2010. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!