Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni a 9-10 év...

Miért kell lenézni a 9-10 év körüli gyerekeket, akik szeretnek Minecraftozni?

Figyelt kérdés
Most volt nem rég a Mineshow, sajnos én nem tudtam elmenni rá. Néztem több beszámoló videót is, és mindegyik alatt ott voltak a lenéző kommentek, hogy a sok kilencéves így meg úgy, meg hogy ez inkább babazsúr volt, meg ilyesmi. Én ezt nem értem. Mi baj van azzal, ha egy GYEREK szeret JÁTSZANI? Miért kell lenézni azokat a gyerekeket, akik szeretik ezt a játékot? Szerintem pont az a jó benne, hogy minden korosztály élvezheti. Én is élvezem 25 éves lány létemre, és a 10 éves unokaöcsém is szereti. Nem értem, miért kéne azért lenéző és bántó kommenteket írni, mert valaki nálam fiatalabb is szereti ugyanazt, amit én is.
2015. aug. 7. 20:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha egyszer felmész TS-re, vagy ha van voice chat valamelyik játékban és ilyen 8-12 éves gyerekek vannak, egyszerűen félelmetesek tudnak lenni. Nem vagyok valami idős, de sokszor én is megdöbbenek hogy milyen hihetetlen frusztrációkat képesek okozni.


Gyerek feljön->folyamatosan megöl mindenkit->rászólunk normális hangnemben 4-5 alkalommal hogy hagyja abba->csak azért is folytatja->admin híján elkezdjük mi is ölni hogy még véletlenül se tudjon megmozdulni, gondolván majd csak megunja->telespammelni a szervert hogy kifagyjon közben pedig őrjöng voice és text chaten, anyáz mindenkit, áthallatszik hogy csapkodja a billentyűt/egeret, stb. (Ez tegnap egy Garry's Mod szerveren volt és ezek rendszeren előfordulnak) Nem arról van szó hogy magamra veszem, vagyok már annyira felnőtt hogy tudjam kezelni az ilyen dolgokat. Egyszerűen lerombolják a játékélményt.


Ha meg beírod youtube-ra hogy game rage, akkor 95-98%-ban csak ilyen kisgyerekeket fogsz találni.


Ami viszont érdekes, hogy ha már bonyolultabb/összetettebb játékról van szó (mint pl. a WOW, ARMA) ott az összes fiatal normálisan tud viselkedni, anyázás és különböző káromkodás nélkül kommunikálni. Ez azért sokat elárul az ilyen gyerekek mentális képességéről. ARMA-ban akikkel szoktam játszani és régebben amikor WOW-oztam, ott tizenpár évestől az 58! évesig voltak akikkel együtt játszottam és csodák csodájára mindenki képes volt az emberi kommunikációra.


Véleményem szerint ezért a szülőkön kívül a többi játékos (mert azért nekik is van ráhatásuk hogy a gyerek hogyan reagál le 1-2 dolgot és sokszor amikor többségében ilyen mentalitású játékos van összezárva, egyszerűen gerjesztik egymás közt a feszültséget) és a különböző játékszerverek üzemeltetői is felelősek valamilyen szinten. Ott van pl. az a híres magyar minecraft szerver. (nevet szándékosan nem írok, aki játszik vele tudja melyikről van szó) Az üzemeltetőket kb. pont nem érdekli hogy ki mit csinál, csak hogy mindenki fizessen akár tizen-huszonezreket a különböző rangokért. Most is amikor szervezték ezt a rendezvényt, még véletlenül sem arra mentek hogy építő jellegű dolgokat csináljanak a gyerekekkel, ne adj' isten esetleg játszanának a gyerekekkel és próbálják tanítani őket. Kb. annyiról szólt hogy fizess mindenért, ha meg nem fizetsz akkor csak a gagyi dolgok jutnak neked. Azért illene arra gondolni, hogy a gyerek pont ebben ebben a korban a legbefolyásolhatóbb és az idejük egy részében olyan dolgokkal foglalkoznak, amit a szerverüzemeltetők szolgáltatnak nekik.

2015. aug. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Visekeldési formájuk miatt.
2018. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!