Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha házasság során változik a...

Ha házasság során változik a nevem, és cserélnem kell az adókártyát, fog-e változni az Adóazonosító jelem?

Figyelt kérdés
Azért fontos, mert igénybe vennénk a családi adókedvezményt, de még nem cseréltem a kártyát, és nem tudom, hogy beírhatom-e az Adóazonosítómat még a csere előtt. Előre is köszi a választ!

2015. szept. 3. 18:26
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Nyugodtan beírhatod.
2015. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. szept. 3. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell cserélni.
2015. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hülyeséget írtam!!!

Kell a csere!


"Névváltozást (pl.: a házasságkötés miatti névváltozás) az adóhatósághoz külön nem szükséges bejelenteni (a járási hivatal okmányirodája adatot szolgáltat az adóhatóság felé), azonban, ha a névváltozás érinti az adókártyáján feltüntetett nevét, új adókártyát kell igényelnie a ’T34-es nyomtatványon.


Az új adókártya módosított adatokkal történő kiadása, téves vagy megváltozott adat miatt (a megváltozott adattartalmú kártya leadása mellett) díjmentes.


Az adatlaphoz csatolnia kell régi adóazonosító kártyáját is, egyéb okirat másolatát nem szükséges mellékelnie."

[link]

2015. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves utolsó!


A válaszod tökéletes, de a kérdés az volt, hogy a csere előtt használhatja-e az adóazonosítóját a kérdező.

2015. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Andizsuzsi:

Jogos.

Figyelmetlen voltam.

2015. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!