Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasok! Ti is válni akartok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok! Ti is válni akartok veszekedések során?

Figyelt kérdés

Mi legtöbbször ha összeveszünk odáig megyünk el, hogy ok, válás, és úgy érzem ezt az adott pillanatban mindketten komolyan is gondoljuk. Majd pár nap mosolyszünet után helyrerázódik a dolog. Évek óta hullámzó a kapcsolatunk.


Másnál is odáig fajulnak a dolgok veszekedéskor, hogy válni akar? Kezdem azt érezni, hogy ez nem normális. Ma is ezerszer megbantottuk egymást de egyrészt nekem meg fog jönni és dúlnak a hormonok, a "kedves" férjem meg ahelyett, hogy ezt tolerálná rátett még 6 lapáttal. Estére persze már ment a január 1-től már külön élünk műsor...



2014. dec. 1. 02:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem nagyon veszekszünk. Ha mégis, akkor eszembe jut igen, hogy el is válhatnánk. Inkább veszekedés utána mint közben. De nem mondom ki ezt hangosan soha.
2014. dec. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
igen , de ez csak az adott pillanatban jön elő valószínűleg, ha egy hétig külön élnétek akkor éreznétek , hogy a kapcsolat milyen erős, nálunk is volt és néha kimondjuk hogy költözz el, de pár napig durca és folytatódik az élet, egy kapcsolat nem lehet viták nélkül, ahol nincs vita az nem kapcsolat, mert akkor biztos a közömbösség. szeressétek egymást! :)
2014. dec. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Igen,mi is sokszor "fenyegetőzünk" ezzel egymásnak,de aztán később rájövünk, hogy fingani nem tudnánk egymás nélkül.
2014. dec. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Vitázni szoktunk, de veszekedni nem. Válni eszünkbe sem jutott 30 év alatt.
2014. dec. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

eleve ritkan veszekedunk. de ha veszekedunk is, nem mondunk ilyet.


Talan a legdurvabb az szokott lenni, amikor az egyikunk azt mondja hogy "Jol van, ha nem tetszik, akkor valj el!", de ezt aztan nagyon hamar meg is szokta banni :) De ez mondjuk 15 ev alatt ha 5x fordult elo. A masik erre meg soha nem mondta hogy jo, akkor elvalok.


Nalunk a szavaknak valodi sulya es jelentese van, nem igazan dobalozunk olyasmivel, amit nem gondolunk komolyan.


De az emberek nem egyformak. Ha ti igy kezelitek a feszultseget akkor csinaljatok igy.

2014. dec. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem...

Amikor haragos vagyok akkor gondolok rá, hogy könnyebb lenne, aztán rajövök hog nem..

Talán egyszer mondtam ilyet, és nem is veszekedések alkalmával, hanem úgy,hogy amikor átbezseltünk valami vitánkat, akkor mondtam,mhogy egyébként megfordult a fejemben ( eleg depresszív időszakon vagyunk túl, itt is inkább azért gondoltam, mert neki könyebb lett volna nélkülem)


De nem ennyirer nem tudunk haragudni... Az adott szituációra és a másik viselkedésére, de attól nem szeretem kevésbé, csak éppen haragszom, mérges vagyok..stb

2014. dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

7 éve élünk együtt, egy éve vagyunk házasok, de még egyszer sem veszekedtünk, így válni sem akarunk.

Miért kell veszekedni?

2014. dec. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 yuda ***** válasza:
65%

Tapasztalatból mondom amit mondok.

Két felnőtt ember vagytok elvileg házasság érettek, igaz?

Két tudatos emberi lény....

Amikor "normálisak vagytok" beszéljétek meg, hogy soha, de soha veszekedésnél ki nem ejtitek a szátokon, hogy elváltok, vagy szétköltöztök. Veszekedjetek egy adott dolgon, de ezt ne keverjétek bele.


Másik javaslatom, hogy ha tudod, hogy a hormonjaid időnként felborulnak, akkor azt is tudod, hogy az eszed attól még nem megy el és uralkodj magadon.

Ne a hormonjaiddal azonosítsd magad és kenj rájuk minden felelősséget, hanem inkább arra apellálj, hogy a józan eszed olyankor sem hagy cserben és olyankor még jobban uralkodj az érzelmeid felett.

Fog menni, ha akarod, ha pedig nem, akkor minden marad a régiben és ugyanúgy bűnbakot keresel a veszekedés és a hormonjaid miatt.

- pedig ezek kamu dolgok és felnőtt korban nem kellene így lenniük, csak ha megengeded magadnak.

Nehogy már bebeszéld magadnak, hogy a hormonjaid, mint megszálló hadsereg, kiiktatják a józan ítélő képességeidet....ez kamu.

2014. dec. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer,kétszer gondoltam rá,de soha nem mondtam ki hangosan.. betudom a hormonoknak a terhesség miatt(36hetes vagyok). Férjem egyszer se mondott hasonlót se.
2014. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem. Nálunk pont, hogy leállítja a vitát, amikor már a párom kérdezi, hogy jó, akkor költözzön el? mindig aza válaszom, hogy nem, alig vártam, hogy összeköltözzünk, soha nem fogom elküldeni és nem mehet sehova.


Egyszer volt egy olyan vitánk, hogy akkor leült és ondta, hogy beszéljük akkor meg komolyan, hogy nekem mi nem jó és mennyire, mert akkor kell keresnie albérletet, de ezt meg olyan indulattól mentes volt, hogy én is kijózanodtam az indulataiból azonnal.


Ezek nálunk komoly dolgok és azt gondolom, következetesen nem szabad a válással, költözéssel dobálózni. Sosem lett még nálunk ilyen mondva mind a két oldalról és azt gondolom, akkor borul az egész, ha mind a ketten engedjük ide jutni. De egyelőre ezek csak átlagos viták, azt sem érdemelné meg, hogy 5 percig hőzöngjünk rajta, csak hát a dacoskodás és az akaratoság.

2014. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!