Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miben dől el az, hogy valaki...

Miben dől el az, hogy valaki jobb vagy balkezes?

Figyelt kérdés
Szerintem sokan az írásra gondolnának, de szerintem ezt más is eldöntheti

2015. szept. 27. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Elrendelt ügy , agyfélteke dominancia , így születik mindenki . Az átszoktatás nem egészséges , erőszak . A kézügyesség fejleszthető , változtatható bizonyos eszközök használatakor .
2015. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én bal kézzel írok, eszek, krumplit hámozok.:d Minden egyéb mindkét kézzel megy, pl szerszámok használata.
2015. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen agyfélteke dominancia kérdése. Apámat átszoktatták írásban. Öcsémet apám és anyám nem hagyta 1983-ban. Bár öcsémnek pár dologból balkezes szerszámot, ollót kellett vennie.


De vannak két kezesek emberek is. Én például az vagyok. Írni is tudok bal és jobb kézzel is. Én fő végzettségemet nézve reálvégzettségű vagyok, de humán szakmában dolgozók.


Amúgy a zsenik közt tényleg több a balkezes.


Bár Leonardo da Vinci amúgy nem balkezes volt, hanem két kezes. És amúgy diszlexiás, ez nem olyan jellemző a balkezességre, inkább a két kezességre. Ő is írt mind a két kezével. - ez utóbbit a tinta elkenéséből tudják. Amúgy ő tudott tükör írni is.


Én csak két kézzel tudok egyszerre írni, és azt hiszem zseni sem vagyok a ~140 IQ-mal. ;)

2015. szept. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik agyfélteke fejlettebb. A dominancia az más: a balkezesek nagy részének is a bal agyféltekéje a domináns.
2015. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom, de a balkezesek közt sokkal több a művész, újító és feltaláló. És a kreativitást a jobb agyféltekéhez kötik. ;) Leonardo két kezes volt, és racionális és kreatív is volt. ;)
2015. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!