Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon egészségtelen, ha egy...

Nagyon egészségtelen, ha egy 14 éves lány minden reggel iszik egy nagy csésze fekete kávét?

Figyelt kérdés
Rólam lenne szó. Régen csak tejjel ittam, de most megszoktam, hogy simán iszom. + még 3-4 kávéskanál cukor. Szerintem tök egészségtelen, de már megszoktam, nem is indulna jól a napom kávé nélkül. Hogy szokjak le róla?

2015. aug. 28. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
3-4 knál cukor sok, redukáld 1 kanálra és barna legyen. Az jó, ha nem tejjel iszod. DE többet ne igyál, mert a szívnek nagy mennyiségben ártalmas és ne növeld az adagot amíg nem muszáj.
2015. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ :) esetleg valami tipp, hogyan tudnék leszokni róla? :)
2015. aug. 28. 15:28
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
töltsd kisebb bögrébe/csészébe és nem egyből nagy adaggal fogsz indítani. és fele annyi cukor. esetleg valami egészségesebb édesítő pl stevia(kicsit drága, de nem leszel tőle cukorbeteg-ez volt a túlzó rész)
2015. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Én is akörül kezdtem kávézni, az alacsony vérnyomásom miatt javasolta az orvos. Legfeljebb anyagilag árt az embernek, ha amúgy egészséges, nem igazán árt az életminőségnek.


A hátrányai, hogy megnehezíti a táplálékok felszívódását, így hiánybetegségeket okozhat, a pörkölt kávé megnöveli a rák kialakulásának esélyét, ha éhgyomorra iszod, előbb még refluxot is okozhat, izgatja a beleket, így súlyosbítja az irritábilis bél szindrómát, valamint elsavasodáshoz, és lelki hatásai miatt depresszióhoz vezethet. Állítólag fogyasztása egyik kiváltó oka a narancsbőrnek, külsőleg alkalmazva viszont épp, hogy segít eltüntetni.


Egészséges alternatívája a zöld kávé, tele vitaminokkal, flavonoidokkal, klorofillal, amelyek betegségmegelőző hatásúak, elősegítik az idegrendszer működését, miközben kellemes közérzetet teremtenek, fenntartják a szellemi frissességet.


Ha viszont abszolút le akarsz szokni a kávéról, még mindig ott a guarana.


Cukrot egyikbe se tegyél inkább, tök felesleges.

2015. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem egészségtelen, egy kávé nem árt, de egy kanál cukor elég benne, mert 3 kanál az már nem túl egészséges és kis tejet is önts bele, hogy ne marja a goymrod.
2015. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Hát a 3 kanál cukor tuti többet árt, minta kávé! A hatása miatt iszod elsősorban, vagy az íze és a reggeli rítuálé miatt? Ha az utóbbi, akkor helyettesídsd valami pótkávéval,-rengeteg féle-fajta van már abból is- ha az elő eset, akkor pedig próbáld fokozatosan csökkenteni az adagot, vegyél gyengébbet és idővel azt is cseréld zöldkávéra, az lényegesen egészségesebb. Ha azt vesszük, hogy sokan a Te korodban letolnak naponta 2 liter kólát, akkor ez a szokásod hozzájuk képest nem is olyan egészségtelen. :)
2015. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az íze és megszokás miatt iszom :D

És ez még tényleg jobb szerintem is,mintha a kólát innám egész nap..

Sajnos a tejet nem tudom meginni,hányingerem van tőle,azért hagyom ki :D És tej nélkül még finomabb szerintem :)

Akkor ,ha jól értem ,a cukor mennyiségén kell változtatnom:D

Zöld kávét drogériában ,vagy hol lehet kapni?

2015. aug. 28. 17:43
 8/12 anonim ***** válasza:
tejport vagy másfajta tejet próbáltál már(pl rizs, szója stb tej változatok?)
2015. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam még :) de mondjuk semmi tejterméket nem tudok hányinger /hasfájás nélkül. Lehet laktóz érzékeny vagyok,én erre gondoltam :) Ha az lennék, akkor a tejport megtudnám inni?
2015. aug. 29. 09:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Zöldkávét az összes bioboltban kapsz szinte, de tömérdek netes rendelési lehetőség is van, egy próbát megér, aztán lehet nem jön be. Mindenesetre azért ne aggódj, ez nem a világ vége, a cukrot próbáld elhagyni, vagy helyettesítsd. Szeretik az egészségtudatosságot túlgondolni az emberek. Ha Te ezen felül normálisan étkezel és nem tömöd magadba literszám a cukros szmötyiket, nem gyorsétteremben ülsz heti 6-szor, mozogsz is, akkor szerintem ez legyen a legnagyobb gondod. A heti 1 cukrászda, vagy a vasárnapi süti számolatlanul is többbet árt, mint pár csésze kávé, még ha fiatal is vagy. Ergo azt gondolom, ha nem jön be a zöldkávé, akkor ahogy már írtam korábban, csökkentsd az adagot egy kicsit és cseréld le gyenge fajtára, ha találsz olyat ami ízlik. Ennél jobban szerintem nem kell rágörcsölni. Hajrá! :)
2015. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!