Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élők, megtaláltátok...

Külföldön élők, megtaláltátok a számításotokat?

Figyelt kérdés
Jó külföldön élni vagy inkább hazajönnél? Kényszermegoldás vagy jól érzed magad?
2010. márc. 26. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jól érzem magam és nem tervezek visszaköltözni, mert itt alapítottam családot. Minden célomat elértem, amit kitűztem mielőtt kijöttem. Szerintem 2 féle ember van: akinek bejön a külföld és aki csalódik. De a csalódók ált. azok, akik rózsaszínnek képzelték el és idealizálták a külföldi létet.
2010. márc. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Szerencse is kell, meg kitartás, nem mindenkinek jön össze elsőre - sőt, általában nem jön össze elsőre -, de aki nem adja fel, az tényleg megtalálja a számítását.


Én egyszer már voltam (egy bizonyos északi országban), akkor éppen nem sikerült, de tapasztalatot mindenképp szereztem, most már tudom, mire kell figyelni, vigyázni, jobban tudok készülni; gyűjtöm a pénzt, amint összejön, megint megyek, és ha ezúttal már összejön, vissza se jövök.


Nagyon tetszik a kinti mentalitás, gondolkodás- és életmód, általában véve minden (van persze egy-két olyan dolog is, ami kevésbé szimpatikus, de ezekből jóval kevesebb van).

2010. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még ezután fogok menni, de előre tervezek mindent, utánajárok mindennek, és ezért úgy érzem, nem fog csalódás érni, de tartósan nem költöznék ki, viszont az biztos, hogy ha sikerül, ami benne van az 5-10 éves tervemben, akkor Magyarországra csak lakni fogok jönni, egyébként sokat fogok utazni a világban.

Több ismerősöm is van, aki próbálkozott külföldön, egy nagynéném kint maradna orvosként, ő jól érzi magát, a 8 éves kisfia viszont jönne haza, ő itt érzi magát jobban annak ellenére, hogy ott is vannak barátai (Svédország), egy másik nagynéném évekig volt kint (Egyesült Államok), itthon nagyon szegény volt, kint szerencséje volt, megbecsülték, a gyerekeit lakáshoz tudta segíteni, és ő is olyan, mint én, nem bír a fenekén megülni (Angliába menne), de nyugdíjba haza jött, és tartósan már nem biztos, hogy megy, 2 szomszédom (testvérek, még nagyon fiatalok voltak, amikor meghalt az apjuk) kint telepedett le végleg, oda mentek férjhez, egyikük Angliába, a másikuk az Egyesült Államokba, jól érzik magukat ott, ők nem ingázók. Olyan rokonom is van, akinek ismerőssel se jött be külföld, de ő itthon is szerencsétlen. Egy másik rokonom egészségügyben gondolkodik külföldben, de nem beszél idegen nyelveket, így esélytelen, itthon is éppen van munkája, mert nem az a talpraesett típus, de ott, ahol dolgozik, ez még éppen elmegy.

2010. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
en 6eve leptem le, gyakran hazajartam, ott elt a csaladom. De mar ok is kikoltoztek, igy nagyon jo :) a barataim hianyoznak, de kijohetnek hozzam es neha en is hazamehetek. Otthon nem tudtam volna normalis eletet teremteni, viszont itt meg tudom valositani minden vagyamat, amit kituztem magam ele. Ahhoz kepest h nincstelen csaladba szulettem, most fogok hazat venni oriasi kerttel, es nincs mitol felnem. Szeretem Magyarorszagot, de otthon nem hagyjak a fiatalokat elni, letepik roluk a bort is! Mindenhol dolgozni kell, de vannak helyek, ahol a jo, minosegi munkat ertekelik es megfizetik... :D
2010. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

23:20 Te hol élsz? És milyen munkakörben van ez? :)))

Csak, hogy legyen még valami kis reményem :)

2010. márc. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
A külföldön élők biztos. Azért élnek kint.
2010. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

23.37-nek: En Svedo.-ban elek. A vendeglatasban dolgozom. Itt, ha vki dolgozik tisztessegesen, azt ertekelik. Pl. a fiatalok alol nem huzzak ki a talajt. Ahhoz, h vehess egy hazat itt, kell a haz ertekenek 10%-a, ennyi az onresz. Egy haz itt (amit en neztem) 1millio200ezer korona, ebben van 6szoba (3 szinten elosztva)2 furdoszoba, kert...1korona 25 Ft. Szoval ha megvan az onresz, akkor megkapod a hitelt..aztan a hazat, es nem baj, ha nem vagy sved allampolgar, legyen munkaviszonyod. Aztan a kamat 1.5%-2%korul van, havi 3-4000koronat torlesztesz a banknak, a fizu 10-15000korona... Vigan veszik a fiatalok a hazat, es nincs mitol felniuk, a bank nem fogja kirakni oket az utcara, mert ahhoz nagyon komoly indok kell. Es mindenki tudja fizetni a torlesztest a banknak.

Hat ez az, amit otthon sehogy se tudnek megvalositani! Itt meg kijutni nehez, meg beepulni...de utana? en nem megyek innen sehova a nyugdijig, az fix :)

2010. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az nagyon kellemes lehet. Sok jót hallottam már Svédországról Csak sajnos tőlem kicsit távol áll, épp most álltam rá a spanyolra :DD

De gondolom csak jobb lehet ott is, mint Magyarországon. Nem emberi, ami itt van idegbajt kap az ember!

2010. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Utolsó sok sikert. [link]
2010. márc. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egy mégfrissebb neked.: [link]
2010. márc. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!