Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az emberi lét értelme?

Mi az emberi lét értelme?

Figyelt kérdés
Hogyha, most úgy vesszük, h isten nem létezik, se egyéb külső erő, csak az evolúciót vesszük alapul, akkor oké voltak egysejtűek, baktériumok satöbbi satöbbi kialakult végül az ember. Vagyis csak az evolúció és a körforgás része a Földön az emberiség. Nyulak is azért vannak, h a sasoknak legyen mit enniük, a sasok meg azért, h megegyék a túlszaporodott nyulakat. Eleint még az ember is jól beleilett ebbe az idilli képbe, mielőtt elkezdtünk volna azon gondolkozni, h miért is élünk, mi az értelme csekély emberi létünknek. Váltsuk meg a világot, találjunk fel vmi újat? Lehet, h semmi erkölcsi és spirituális jelentősége nincs létünknek és egy adott ember életének...
2008. szept. 19. 18:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
Ezen a fórumon nincs karakterkorlátozás, annyit írsz, amennyit csak akarsz.
2009. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%
Igenám,de hetekig nem érek rá írni, mert ez nagyon hosszú téma.Ha érdekel,inkább szóban.
2009. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%

Véleményem szerint az élet értelme a boldogság keresése.


Minden, amit teszünk, arra vezethető vissza, hogy szeretnénk boldogok lenni (és igen, mindenki szeretne a maga módján boldog lenni, aki nem, az hazudik).

2009. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%
Az élet értelme maga az élet, szerintem. Más értelme nincs.
2009. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%

Az egyetlen megállapítás ami mind felett áll, az az, hogy: MINDEN RELATÍV

Mindennek van értelme, és semminek sincs.

Volt idő, amikor még nem létezett az ember, és lesz olyan is, amikor már nem fog létezni.

Így ha megtalálná az ember a léte értelmét, annak sem lenne semmi értelme…


De mond6nám azt is, hogy az emberi lét értelme, megtalálni az emberi lét értelmét. Amint megvan, nincs több értelme létezni. Vagy ilyesmi :o)

2009. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az életnek csak akkor van értelme, ha elhiszed Isten létezését. Akkor fellehet tenni a kérdést, hogy vajon mi célból teremtett minket?

Viszont ha az evolúcióban hiszel, akkor az életnek alapvetően nincs értelme. Az, hogy mi itt vagyunk, az nem valami felsőbb hatalom akarata volt, hanem egyszerűen a fejlődés következménye.

2009. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet egy ennyire semleges kérdésre adott válaszok közt már másodszor is az evolúciót szapulni?


Valamiért a bigott vallásos emberek az evolúciót a sátán másik nevének tartják és minden fórumon kötelességüknek érzik, hogy kijelentsék, mennyire gyűlölik. Ez szép, de alapvetően mi köze van a feltett kérdéshez?

2009. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

14:44 vagyok

Az evolúció szapulását nekem mondtad?

Mert ha igen, akkor félre értettél, nem szapultam én semmit. Egyébként is én evolúció párti vagyok, de ettől függetlenül nem ítélem el a vallásos embereket sem.

2009. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 csiber válasza:
17%
A válasz: a gyerek.
2009. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
11%
Fajfenttartás. Ennyi. Sajnos
2010. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!