Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kemény fizikai és egyben igen...

Kemény fizikai és egyben igen megterhelő szellemi munka mellett (tavasztól őszig tartó, szezonális) munka mellett, hogy lehet figyelni az edzések és étkezések minőségére?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne némi motivációra. Tudnátok tippeeket adni? Mikor edzek, mennyit, hogy oldjam meg a kaja kérdését? Darázok, hogy amit nagyon odafigyelve, tudatosan, ősztől felépítettem, tavasztól dobhatom a kukába megint. Nem irodai munkát végzek..., építőiparozom.

2016. jan. 27. 06:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha az építőiparban dolgozol, akkor valóban elég komoly fizikai munkát végzel, ezért én első sorban az étkezésre figyelnék, esténként megfőznék másnapra és dobozokba kiadagolnám az ételt, amit vinnék magammal és pihenőidőben megenném.


Az edzéseket meg úgy alakítanám, hogy vagy hétvégén edzenék le, szombaton egy felső testes edzést csinálnék, vasárnap meg egy alsó testest (vagy fordítva).


Másik variáció, hogy minden este vagy reggel edzenék, de csak röviden, egy-egy izomcsoportra, 6 nap alatt edzeném le az egész testemet, 1 nap pihenő.


Ki kell próbálni, hogy nálad mi működik jobban.

2016. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

--gömb--


Én is előfordulok az építőiparban (ha épp olyan munka jön). Nekem alap ilyenkor a magasabb fehérje bevitel. Lehet ez nem mindenkinek válik be, de ha tenyleg nehéz dolgokat kell emelni mondjuk, akkor segíthet. Emellett nyilván a kalóriát is kell növelni (ch és/vagyis zsír).


Az első jól irja, erdemes szétosztani az edzést. Kaja szintén, mondjuk nekem egyszerű, mivel én vagyok a saját főnököm, akkor adok magamnak kajaszunetet amikor akarok. Persze azért egy tempót tartani kell.

2016. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kemény fizikai munka mellett én hagynám a pitsába az edzést és keresnék más hobbit. Amit munkában mozogsz, elég ahhoz, hogy fitt maradj, ha erre még ráteszel pár lapáttal súlyzós edzést is, az hosszútávon káros lesz az egészségedre.
2016. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kemény lesz, hajtós a szezon, de nem akarok olyan hibába esni mint az elmúlt években. Semmiképpen nem hagyom abba.

Utolsó hozzászólónak: Jó lenne, ha csak hobbiként tekintenék rá, de az egészség nem az. A sikeres alakformálásnak/testépítésnek (ha valaki komolyan gondolja) pedig életformává kell válnia. Anélkül mit sem ér?!


Köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 27. 10:57
 5/15 anonim ***** válasza:

"Jó lenne, ha csak hobbiként tekintenék rá, de az egészség nem az."


A munkahelyeden már megkapod az egészséges mozgásmennyiséget.


" A sikeres alakformálásnak/testépítésnek (ha valaki komolyan gondolja) pedig életformává kell válnia. Anélkül mit sem ér?! "


Igenigen, mit sem ér, csak az esetedben nem ésszerű ezzel foglalkozni.

2016. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

--gömb--


5-ös, miért ne mehetne a kettő együtt? Én azt mondom mehet simán.

2016. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mert túl megterhelő a szervezetnek. Mozgás egészséges, de csak egy szintig, afölött többet árt, mint használ.
2016. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

--gömb--


Én meg azt mondom, nem. Én tudom milyen a kettő együtt. Ha megvannak a feltételek akkor semmi gond. És nálam az edzés is húzós volt.


Mindenki magának lássa hogy mit bír. Ha valami sok, azt majd a szervezet jelzi, nem kell ezt előre betablazni.

2016. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyensúlyra kellene törekedni mindenben. A túlerőltetés-túlhasználat sokszor lassan de biztosan okoz visszafordíthatatlan sérüléseket.
2016. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kőműves vagyok, soha nem értem meg ezt a parát a kemény fizikai munkától... A homeosztázis miatt, a munka az munka, nem oszt nem szoroz, egy idő után úgy hozzászoksz, hogy csak pinalegyezés az egész...
2016. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!