Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szekálják folyton a...

Miért szekálják folyton a kövér embereket? Akiknek valami más hibája van, azt is így nyíltan a szemükre vetik?

Figyelt kérdés
Senki sem tökéletes. Én sem mondom emlegetem fel másnak a hibáit csipkelődve, gúnyosan olyan stílusban, hogy "buta vagy", "hazug vagy", "csúnya vagy". Akkor a kövéreket miért kell mindig bántani? És nem arról van szó, hogy segíteni akarnak neki, hanem csak megalázni. Nem voltam soha nagyon vékony, de a terhességem alatt még jó pár kiló feljött, amivel azóta is küzdök. Még azt sem lehet mondani, hogy az a 100 kilós kategória és annyira kitűnnék (78 kiló vagyok). Kb. 8 kilót fogytam már, ehhez képest most is találkoztam egy rokonnal, aki mondta, hogy szerinte sokat híztam az elmúlt 2 hónapban. Mikor közben 8 kg-t fogytam, amiben nagyon kemény munkám fekszik!! Mi köze van bárkinek is a súlyomhoz? Milyen jogon ítél bárki is meg ez alapján?? Állandóan megy a célozgatás a súlyomra a legundorítóbb módon, nem pedig úgy, hogy bárki normálisan állna hozzám, csak a gúny, a pletyka megy (hogy újra terhes?). Már elegem van, úgy érzem, hogy fel fogom adni a diétámat, mert mi az, hogy 8 kiló mínuszt plusznak látnak? Mi értelme van ennek? :( Amúgy sincs semmi közük hozzá, milyen alapon bántanak?? Én sem mondogatom senkinek sem a szemébe a hibákat. Nem vagyok tökéletes, ahogy senki sem az. Nagyon el vagyok keseredve, hogy az emberek más gondján-baján szeretnek csámcsogni és állandóan csak ezzel foglalkoznak. :(( Csak erről szól a világ, hogyha nem 50-55 kiló vagy, szemétbe való vagy? El sem tudom képzelni, hogy a nálam kövérebb emberek mennyi gúny tárgyai lehetnek és min kell nap, mint nap keresztül menniük. :((
2010. ápr. 1. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit megnyugodtál, hogy leírtad? Jól nézel ki, és ne foglalkozz ezekkel az idétlenekkel.Régebben írtam már ide, hogy van egy 94 kilós ismerősöm, és esküszöm annyira jól néz ki, hogy hihetetlen.Pedig nem magas.Hol van a te súlyod ehhez?Ha nem érzed magad jól, akkor fogyózz tovább, de ha igen akkor maradj így.Nem vészes ez egyáltalán.
2010. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem magam miatt csinálom, hanem külső nyomásra, mert mindenki bánt. Még mindig szoptatok, de látod, hogy így is elvárják, hogy fogyjak. A kb. 45 kilós védőnő, sok rokonom, ismerősöm felhozza ezt. Engem nem zavar a súlyom annyira, a férjem így is ugyanúgy szeret (sőt, neki kifejezetten ilyen alkat tetszik és ő nem is mondja, hogy fogynom kellene), szóval nem tudom, hogy miért ilyenek velem, de pár hete elkezdték azt terjeszteni, hogy újra terhes vagyok, ami persze nem igaz, de gondolom, hogy a súlyom miatt. Ennyiből áll az ember...egy súly, ennyit látnak, ezt nézik. :((
2010. ápr. 1. 15:13
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert a teltség jobban szembetűnik, mint mondjuk valami negatív belső tulajdonság.

De lehet csak ezt tudták Benned kipécézni.

Az a legjobb, ha nem mutatod ki, hogy bánt ez dolog.

2010. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg primitív emberek imádnak ilyenekről pletyizni.

Nekem volt egy lakótársnőm, 32 évesen iszonyú ráncos volt, szarul öltözött, csúnyán sminkelte magát, mégis azt hitte a 42 kilója felhatalmazza, hogy leszólja az én külsőmet(170cm/65kg).

Előző voltam.

2010. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Elég nehéz nem mutatni ezek után, mert annyira keményen dolgozom érte, hogy lemenjen, erre csak a negatívat kapom.
2010. ápr. 1. 15:17
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért, mert azt várják, hogy majd feladod.

Lehet, hogy ők pl. képtelenk lennének ilyen kitartásra, és irigyek.

2010. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Miért, hazudjon a szemedbe, hogy de jól nézel ki?

Ha az, amit mond, igaz, akkor ne megsértődj, hanem vedd a lapot.

2010. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező és arra nem gondoltál, hogy nem a társadalomnak, hanem esetleg neked kellene változtatni?


Erről a rém rendes család egyik legnagyobb mondata jut eszembe:


"A szépség belülről fakad mondást a csúnya emberek találták ki"

2010. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Azért ez nem a hazudozásról szól.Valaki írta, hogy hazudjon?De te sem mondod mindenki arcába, hogy

-büdös a szád

-ronda vagy

-sovány vagy

-kövér vagy

-hülye vagy

Értelmezve kellene olvasni a kérdést, és utána válaszolni.

2010. ápr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kövér embereket szekálják. Mindenkit, akin látják hogy "gyenge", mint ahogy az oroszlánok is a gyenge/beteg állatokat vadásszák le, a velük egy IQ szinten lévő embereknek is kellenek iylen "áldozatok" hogy jobban érezék magukat. Én 170/55 kg vagyok, mégis kb minden nap "oltogatnak", mert egyedül vagyok, utálom magam és így nemsok önbizalmat sugárzok ki, hát könnyű rajtam szórakozni, úgysem csapok vissza.

Nyílván nem a 20 fős izomállar skinhead bandáknak fognak beszólogatni.

Viszont próbáld meg figyelmen kívül hagyni az ilyen megjegyzéseket, nekik sem számít semmit és 2 perc múlva már nem is emlékeznek rá.

2010. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!