Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szekálják folyton a...

Miért szekálják folyton a kövér embereket? Akiknek valami más hibája van, azt is így nyíltan a szemükre vetik?

Figyelt kérdés
Senki sem tökéletes. Én sem mondom emlegetem fel másnak a hibáit csipkelődve, gúnyosan olyan stílusban, hogy "buta vagy", "hazug vagy", "csúnya vagy". Akkor a kövéreket miért kell mindig bántani? És nem arról van szó, hogy segíteni akarnak neki, hanem csak megalázni. Nem voltam soha nagyon vékony, de a terhességem alatt még jó pár kiló feljött, amivel azóta is küzdök. Még azt sem lehet mondani, hogy az a 100 kilós kategória és annyira kitűnnék (78 kiló vagyok). Kb. 8 kilót fogytam már, ehhez képest most is találkoztam egy rokonnal, aki mondta, hogy szerinte sokat híztam az elmúlt 2 hónapban. Mikor közben 8 kg-t fogytam, amiben nagyon kemény munkám fekszik!! Mi köze van bárkinek is a súlyomhoz? Milyen jogon ítél bárki is meg ez alapján?? Állandóan megy a célozgatás a súlyomra a legundorítóbb módon, nem pedig úgy, hogy bárki normálisan állna hozzám, csak a gúny, a pletyka megy (hogy újra terhes?). Már elegem van, úgy érzem, hogy fel fogom adni a diétámat, mert mi az, hogy 8 kiló mínuszt plusznak látnak? Mi értelme van ennek? :( Amúgy sincs semmi közük hozzá, milyen alapon bántanak?? Én sem mondogatom senkinek sem a szemébe a hibákat. Nem vagyok tökéletes, ahogy senki sem az. Nagyon el vagyok keseredve, hogy az emberek más gondján-baján szeretnek csámcsogni és állandóan csak ezzel foglalkoznak. :(( Csak erről szól a világ, hogyha nem 50-55 kiló vagy, szemétbe való vagy? El sem tudom képzelni, hogy a nálam kövérebb emberek mennyi gúny tárgyai lehetnek és min kell nap, mint nap keresztül menniük. :((
2010. ápr. 1. 14:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
15:21: próbálok változtatni. Leírtam ezt többször is ide. És nem azt várom, hogy mondják, hogy jól nézek ki, hanem azt várom, hogy ne hozzák már ezt elő állandóan. Én nem emlegetem fel senkinek, hogy "ez a ruha nem áll jól" vagy "ez a hajszín nem illik hozzád". Soha senkinek sem mondtam ilyet, mert rohadtul nincs közöm máshoz, más meg mindig belekotnyeleskedik a dolgomba és ahogy írtam, ez nem segítség, hanem direkt gúny. Egyébként senki sem mondja, hogy csúnya vagyok, mert az arcomat különlegesen szépnek tartják, csak hát a testem, alkatom nem jó, de ezen nem olyan könnyű változtatni, de ahogy mondtam, épp próbálok, pedig nem magam miatt csinálom, csak az elvárásokért, ami már fárasztó.
2010. ápr. 1. 15:35
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha lefogysz, akkor meg azon fognak hápogni, hogy "jaaj,csak nem beteg vagy".

Az ilyen emberek így működnek.

2010. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz egy sikeres ember, ha állandóan azzal foglalkozol, hogy más emberek mit gondolnak rólad, ahelyett, hogy azzal törődnél, ami neked fontos. Mit érdekel téged, hogy az emberek mit mondanak? Mindenkinek vannak hibái, ha te úgy látod jónak, változtass, ha nem, akkor ne. Ha meg valaki beszól, akkor jöhet a frappáns visszavágás, pl "lehet hogy kövér vagyok, de legalább nem olyan ronda a fejem, mint neked."
2010. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem csak bántással lehet sértegetni "a kövéreket". Nálunk pl. a lányöltözőben egyfolytában ott rinyáltak a 40 kilós csajok,hogy Ó,de hájasak,meg fogdosták a nem létező zsírt a hasukon,és mikor én is mondtam(20 kiló súlyfelesleggel),hogy akkor engem nézzenek meg-kínos csönd. Ha én képes voltam elfogadni,hogy bizony fogynom kéne,és képes voltam humoros hangnemben társalogni róla,akkor ők miért viselkedtek úgy velem,mint egy rákos beteggel,aki előtt nem szabad emlegetni a betegségét? Na látod,ez ugyanolyan sértő. A pillantások,az arckifejezések. Az,hogy a súlyfelesleg(nem a kórosan elhízottakra gondolok),mára fertőző ragálynak számít. Ha valaki szellent a buszon,az biztos az a telt nő lehet,nem a csípőnacis plázacica. Ha edzésen mindenki izzad,és érezni lehet az öltözőben,hogy büdös van,az csak a legdundibb ember lehet a helységben. Ha a szemedbe mondják,legalább tudod ki bánt. Ja,és én még nem láttam olyat,hogy valaki 78 kilósan kövér legyen. Hacsak nem 150 centi.
2010. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
158 cm vagyok. Ha 170-175 cm lennek, nem lenne gond. Az oldalon, amin regisztraltam a fogyashoz, azt irtak, hogy az idealis sulyom 52-53 kg korul van, persze en 65-nek is nagyon orulnek. Tehat elvileg 25 kg sulyfeleslegem van es 86 voltam korabban a fogyi elott (egyszer meg 92 is voltam kozvetlen szules utan par hetre, na akkor kaptam csak a sok kritikat...). Azert erdekel masok velemenye, mert ha nyiltan kimondjak es nem csak 1 ember, akkor biztos, hogy van benne valami.
2010. ápr. 1. 16:00
 16/18 anonim válasza:

Tőlem azt kérdezték szülés után: na mivan benned maradt még egy gyerek? Nagyon rosszul érintett

Nekem 2 évembe telt lefogyni

2010. ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hat ez aztan nagyon kedves kozvetlen szules utan. :( Becsulom a kitartasodat. 2 ev alatt biztos, hogy nagyon sok idot es energiat fektettel a fogyasba. Az emberek tobbsegenek, akik igy gunyolodnak, fogalmuk sincs, hogy milyen nehez ez.
2010. ápr. 1. 21:07
 18/18 anonim ***** válasza:
engem is sokat bántanak emiatt :'(((
2010. ápr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!