Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted számít a pénz? "A...

Szerinted számít a pénz? "A pénz nem boldogít": egyetértesz? Mit szólsz a dilemmámhoz?

Figyelt kérdés

Én abszolút nem értek egyet. Ha sok pénzem lenne amellett hogy úgy tudnék kinézni mint Victoria Beckham (ruha, cipő, haj, smink, szemcsi... miegymás) befolyásos, jól szituált, jó modorú barátaim is lennének hiszen megengedhetném magamnak hogy olyan suliba/étterembe/kávézóba/szórakozóhelyre stb járjak ahova ők. De így maradnak a tapló, bunkó, kocsmás csóringerek barátoknak akiknek minden második szava ba**meg, meg nuku társadalmi életet élnek.


Szóval nem csoda hogy nincsenek barátaim.


2010. ápr. 7. 17:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A pénz csak egy ellenérték. Valós értéket nem képvisel, csak meghatározza a dolgok értékét, és megkönnyíti az árucserét.

A pénz tőke, te döntöd el, mibe fekteted bele. De létezik más fajta tőke is. Három tőke van: anyagi, kapcsolati, szellemi. Ezek mind átválthatók egymásba, kivéve az anyagi a szellemibe.

Ha ügyesen kezeled a meglévő tőkéidet, akkor sikeres ember lehetsz, hidd el nekem.

2010. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

hát én ebből a családból származom..

ha szeretet van a családba akkor nem számít a pénz.

Sok olyan film van ahol a szülöknek nincs idejük a gyerekre..nálunk ez szerncsére nem így van minden szabadidőnket együtt töljük. A pénzt költeni jó..és pénz nélkül senki nem boldog gondoljatok bele..ha nincs pénz nincs ennivaló,víz,fűtés,villany..

Sokan nem így vélekednek de valójában a pénz nélkül nullák lennénk..

Ezen mindinkinek érdemes el gondolkodnia szerintem

2010. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!