Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon gusztustalan dolog...

Nagyon gusztustalan dolog lenne, ha feljelenteném a drogos barátaimat a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Elsősorban az ő érdekükben.
2010. ápr. 9. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Igen!

Szerintem a barátságotoknak lazán annyi lenne, aztán ha mondjuk elterelésre kell járniuk, akkor utána sem biztos, hogy leállnak vele.

Semmi közöd hozzá, inkább akkor imádkozz, hogy lebukjanak...

2010. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
név nélkül lazán feljelentheted. de még akár börtönbe is kerülhet (ami végülis jobb, mintha aranylövésbe meghalna)
2010. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Sok mindentől függ, de nehéz kérdés. Gerinctelen dolog lenne, de az ő érdekükben történne. Azt hiszem a helyedben megtenném, de úgy, hogy soha ne derülhessen ki, hogy te voltál.
2010. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Én egyértelmű, hogy megtenném ! Simán !!!!!!
2010. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem fordulj keresztényekhez, hogy imádkozzanak a barátaidért, hogy le tudjanak állni a droggal. Istennel ez lehetséges, és sok életet hozott már helyre, de a börtönben csak rosszabb állapotba kerülnének!
2010. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

18:42 - Saját bevallásuk szerint többen is imádkoznak már meglehetősen hosszú ideje rendszeresen azért, hogy én elvetemült ateista ismerjem meg Istent és térjek meg, de mindeddig vajmi kevés sikerrel, szóval ez nem feltétlenül egy hatékony eljárás.



Kérdező: a sitt semmiképp sem józanítja ki őket, plusz sok függ attól is, hogy mennyire drogosok. Mert ha nagynéha szívnak egy füves cigit, de amúgy rendezett életet élnek, azzal nem látom be, mi baj lenne. Persze ha függők, az már más kérdés, de akkor is inkább leszoktató kúrákra kellene irányítanod őket.

2010. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Ti vagytok aztán a barátok... Feljelenteni egy barátot? Normálisak vagytok? Saját érdekében? Bmeg, ha a barátod, akkor beszélj vele. Gondolom először (másodszor, századszor) nem fog hallgatni rád, de a feljelentéssel SEMMIT nem érsz el. Ha börtönbe kerül, akkor elrontják bent, ha elterelésre, akkor pedig röhög a markába és folytatja... Gondolkozzatok már... (Azért korra kíváncsi lennék)

27F

2010. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előbb beszélj vele.

De amúgy szerintem ezt neked kell eldönteni. Ha úgy gondolod, hogy képes vagy feljelenteni, és aztán a tükörbe nézni anélkül, hogy szemen köpnéd magad, akkor tedd meg.

De ha úgy érzed, hogy gerinctelenség lenne, akkor ne tedd meg.

Felelős emberként ezt magadnak kell eldöntened, én nem tudok helyetted dönteni. Engem elkeserítene, ha a barátom drogozni kezdene, és biztos megpróbálnám lebeszélni róla, de feljelenteni nem tudnám.

De ha feljelentés után simán a barátaid szemébe mersz nézni rezdülés nélkül, akkor te gerinctelen ember vagy, és én akkor se lennék többé a barátod, ha rajtad kívül senki más nem akarna barátkozni velem.

2010. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A két utolsó válaszolónak különösen.

2010. ápr. 9. 22:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Szívesen! Remélem meggyőztünk (én és az utolsó) arról, hogy a feljelentés nem old meg semmit, sőt csak ront a helyzeten.


19:33 voltam :)

2010. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!