Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista. Ha józan,...

Apám alkoholista. Ha józan, akkor is beszél magában. Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 15:26
 1/8 acelsziv ***** válasza:
77%
Az, hogy már elitta az eszét és józanon se normális.
2016. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem függ össze. A teljes családom és persze én is, gyakran gondolkodunk hangosan, még ha egyedül vagyunk is.
2016. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Állj meg egy forgalmasabb utcán 10 percre, és figyeld az embereket.

Meg fogsz lepődni, milyen sokan beszélnek magukban...

2016. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van nekem egy tündéri szomszédasszonyom. Kb. 60-as, elegáns, kedves, olyan igazi úrihölgy, mindig szépen öltözik, gondozza a kis virágait, süteményt süt, egy tünemény. Múltkor elutazott a férje, egyedül volt otthon, éjszaka vihar volt. Na reggel arra ébredtem, hogy zeng az utca, a kis kifinomult úrihölgy torkaszakadtából üvöltve káromkodik, mert a vihar csúnyán megtépázta a szeretett kis kertecskéjét. Úgy kb. 30 percen át ordítozott, igen cifra nyelvezetet használt, mindezt magában... aztán lenyugodott, elkezdte rendbehozni a károkat, de közben egyre beszélt, hol dühösebb, hol kedvesebb hangon. Magában. A hölgy szellemileg ép, továbbra is egy tündér, imádom. Mindenki beszél néha magában, ez van.
2016. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Delirium tremens
2016. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Kezd leépülni az agya az ivástól. Nem akarlak elkeseríteni, de lesz még rosszabb is. Tapasztalat.
2016. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sylvain válasza:
Az apám alkoholista és ő álmában üvöltözik, sokszor felkel, és lever dolgokat. Amikor megkérdezzük, hogy mit álmodott, azt mondja, hogy kutyákkal, zombikkal, meg egyéb szörnyekkel hadakozott. Máskor meg egyszerűen valakit pontra tesz álmában, és azért üvöltözik. Máskor meg kacag és énekel, ugyancsak álmában. Minden este beveszi az italadagját, és éjszaka meccsel. Van éjszaka, amikor 5-6-szor felébreszti a családot. Úgy tűnik, hogy a tiéd még nincs ebben a stádiumban.
2016. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha valaki magában beszél, az inkább lelki dolog. Valamilyen gondolatot/témát pörget az agyában, és annyira belemerül, hogy félhangosan mondja is - valószínűleg észre sem veszi.

Ez nem agyi leépülés miatt van. A rendszeres alkohol fogyasztás rontja a pszichés állapotot, de nem okvetlenül végleges.

Egyébként volt egy főnököm akire egyszer rányitottam az ajtót az irodájában, ahogy épp magában beszél és gesztikulál, pont mintha lenne ott valaki. Valójában lejátszott az agyában egy (tervezett) beszélgetést, és annyira beleélte magát, hogy ki is mondta. Kínos pillanat, próbáltam úgy tenni mint aki semmit nem vett észre.

Szóval ilyesmi mindenkivel előfordul. Az alkoholista gyakran annyira befordul a saját elméjébe, úgy beszűkül a világa, hogy az ilyesmi általánosabbá válik. Nem kell félni, nem az agyát itta el (pontosabban ez nem jelenti azt) hanem lelkileg magába van fordulva.

Ha abbahagyja az ivást és pszichésen is egészségesebbé válik, akkor ezt a szokását is elhagyja majd.

Ha agyilag már leépült, az más, de önmagában az ha magában beszél még nem jelenti ezt.

2016. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!