Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Annak tudatában, hogy nemzetis...

Annak tudatában, hogy nemzetiségem magyar, illetve rengeteg honfitársam van, bizonyos értelemben sosem vagyok egyedül és egy nagy család része vagyok?

Figyelt kérdés

A családom azt tanította nekem, hogy lévén, magyar vagyok, egy Nagy Család, egy Nemzet része vagyok, ezért ne érezzem soha azt, hogy "magányos" vagyok. Jelenleg nincs barátnőm, de szeretnék, s azzal vigasztalom magam, valójában nem is vagyok egyedül, hiszen sok honfitársam van, sokan kedvelnek és megértenek engem. Természetesen a Földön nagyon sok ország létezik, vannak barátaim más országokból is, szerintem ez nagyon jó dolog, mi több, minden emberre igyekszem barátként tekinteni.


Tény, hogy nem csak a barátnő kérdésről van szó. Egy nagy közösség része vagyok, egy csodálatos kultúra része, ez pedig tényleg jó érzés! Szeretek magyar lenni, boldog vagyok, viszont magától értedödő, hogy ugyanúgy elismerem és tiszteletben tartom bárki nemzetiségét, hiszen a tisztelet nagyon fontos dolog.


Ti is úgy gondoljátok, hogy ebben az értelemben, valóban nem vagyok egyedül és egy hatalmas család része vagyok?


2016. jún. 24. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
De, egyedül vagy. Ha bármi rossz érne, ez a "család" nem segít, csak ítélkezik.
2016. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg úgy kéne hogy legyen, ahogy te írod, de ha a való életből indulunk ki, akkor azt fogod tapasztalni, amit az első írt. A magyar társadalom nagy mértékben (már-már szélsőségesen) individualizálódott az elmúlt néhány évtizedben. És már előtte sem az összetartozásáról volt híres :)
2016. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, csak ítélkezünk, brühühühü...


Komolyra fordítva: azért a család fogalmát sem kell túldimenzionálni. Sok családban magányos az ember, nem kap támogatást. A családot alkotó emberektől függ ez.

Ebben az országban sokan vagyunk, sok honfitárssal, a figyelem egymás felé nem mutatkozik meg nagyon, de ha külföldön találkoznak magyarok, akkor azért megmutatkozik a közösségi szellem.

De ettől sokat ne várj; közösség ez is, de Te nem ilyenre vágysz. Nem fogják meghallgatni a szakításaidat stb., inkább próbálj barátkozni.

2016. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 3


"Komolyra fordítva: azért a család fogalmát sem kell túldimenzionálni. Sok családban magányos az ember, nem kap támogatást. A családot alkotó emberektől függ ez."


Egyáltalán nem a család fogalmával van baj. Amelyik "családban" magányos tud lenni egy "családtag", az nem család. Még csak közösségnek sem nevezhető, hanem egy diszfunkcionális ember-halmaz.


Más kérdés, hogy Magyarországon alig vannak harmonikusan funkcionáló családok, de ez teljesen abnormális helyzet. Meg is látszik a lakosság általános mentális állapotán és a pszichoszomatikus betegségek magas számában.

2016. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"...ha külföldön találkoznak magyarok, akkor azért megmutatkozik a közösségi szellem."


Kedves hozzászóló, Te mikor voltál utoljára "külföldön", és melyik országban, ha nem vagyok indiszkrét?

2016. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!