Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért akar ennyi ember tanári...

Miért akar ennyi ember tanári diploma nélkül nyelvet tanítani?

Figyelt kérdés

Jó persze, pénzért.

De mégis, nem érzik vajon ezek az emberek kicsit furcsának, hogy rendes képzettség és tudás! nélkül milyen dilettáns "munkát" végeznek?

Van itt olyan is, aki már középfokúval elég bátorságot érez hozzá... Nekem ez megdöbbentő. Más is így van ezzel, vagy csak én képzelem, hogy ez egy szakma, amit végezzen az, aki kitanulta?


2010. júl. 6. 21:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek Veled, kérdező. Sőt ismerek olyat is, aki matekot akar korrepetálni, pedig csak egy középszintű ötös érettségije van, ez azért túlzás. Meg egy középfokú nyelvvizsga se olyan nagy durranás.
2010. júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek veled, de nem mindenben. Vallom én is azt, hogy aki angoltanár, az tanítson angolt. Viszont sok esetben megfizethetetlenek ezek a tanárok, vagy éppen képtelenség hozzájuk bejutni.


Én is korrepetáltam általános iskolásokat angolból, töriből és matekból, pedig csak töri szakos tanár vagyok. Viszont nagyon jó voltam mindig matekból, az angolt pár éve tanulom, de nagyon szeretem, s annyira még megy, hogy egy-egy dolgot elmagyarázzak egy általános iskolás tanulónak.


A törit középiskolásoknak is tanítottam, kétszintű érettségire készültünk. Sikeresen.

2010. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
53%

Anyukámnak vizsgája sincs, kisgyerekeket tanitott, MINDEN gyerek nyelvvizsgát szerzett. Végül nekem is volt egy diákom, ő is nyelvvizsgát szerzett, kb. 14 évesen...

És ő sem, én sem pénzért csináltuk, hanem hogy a nyelv élő maradjon, használjuk.

Ma már annyi anyag van a neten, (akkor még nem volt, de voltak nagyon jó könyvek), hogy ha komolyan veszi, készül rá, szereti a nyelvet, akkor én nem látom a problémát. Biztos te is ismersz sok tanárt, aki hiába végzett, attól még szar tanár...

2010. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Jó, akkor holnaptól fogorvosi beavatkozásokat is vállalok. Hisz annyit voltam már fogorvosnál, hogy kenem-vágom a szakmát. Könyvet is olvastam már a fogakról :-P
2010. júl. 6. 22:30
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
OFF: én német vagyok, aki már régen élek Magyaroroszágban, és eddig nem tudtam megérteni, hogy a magyarok miért annyira rosszak idegen nyelvekböl. De ha valaki minden képzés nélkül tanitgat - pár éve tanulom a nyelvet szinten - és a tanitványok nyelvvizsgát kapnak, akkor már érthetö. Ha olyanok tanitanak, akik saját maguk sem tudnak rendesen a nyelven, akkor kicsit sem csoda, hogy ennyire katasztrofa az idegen nyelvek tudása.
2010. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

ÓÓÓ, kedves külföldi, az el sem képzelhető, hogy meg tudta tanitani diploma nélkül is a nyelvet jól, igaz???

Pár diák azóta külföldön tanul. Gondolom, az is nevetséges, hogy ott megértik őket és viszont... Nevetséges.

2010. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

22.41-esnek: sajnos sok az "önjelölt" nyelvtanár nálunk, de a rossz nyelvtudásba a lustaság is belejátszik. Nekem rengeteg olyan tanítványom van, aki tegnapra akar nyelvvizsgát, de soha egy házi feladatot sem ír meg, aztán nagyokat csodálkozik, hogy miért nem sikerült...

Te például magyar mint idegen nyelv tanártól tanultál magyarul?

Mert az a másik klasszikus, hogy ha magyar vagy, azt hiszed már taníthatod is nyelvet :-D

2010. júl. 6. 22:37
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert van rá piac.

Ha minden tanuló elvárná a tanári diplomát, akkor ezek az emberek nem is gondolnának rá, hogy kontárkodni próbáljanak.

2010. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

No igen, én is ezt is akartam irni: pontosan ismerik azt, aki őket tanitani fogja, tudják, hogy nincs tanári diplomája, mégis őt választják. Oka van, ugye?

Pl. nálam is dolgozik egy segéd, aki füvet nyir, gondozza a kertet, pedig nem is kertész diplomás...

Viszont elvárható szinten elvégzi a munkát és töredéke áron, mint a profik.

2010. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

Én is egyet tudok érteni veletek. Annyira szánalmas, ha valaki nem beszéli a nyelvet és mégis tanítani próbálja. Én mondjuk úgy jártam az első orosz tanárommal, hogy ő már teljesen elfelejtett oroszul és mégis volt képe elvállani engem. Jó én megértem , hogy 20 évig nem használta a nyelvet és elfelejtette, de akkor ne vállaljon el! Egy középfokú nyelvvizsga szintjén nem volt.

Másrészről meg én is tanítottam, az utolsó 2 gimis évemben. De arra a tanárnőm kért meg, mert ő már nem tudta a gyerekeket vállani és azt mondta, hogy rám rám meri bízni. Jó ekkor már volt felsőfokom és jó ideje tanultam már németül.

De ígyis azt mondom, hogy jobb egy diplomás, mert nekem is akadtak nehézségeim tanítás közben. Mert jó hogy tudom a nyelvtan meg jó a szókincsem sőt még a kiejtésem is jó, de akkor sem az igazi (nem nagyképűsködés), de hát akkor is...nah értitek mire gondolok :)

18/F

2010. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!