Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miert vannak odaig...

Az emberek miert vannak odaig pitianer dolgokkal, amikor ennyi minden tortenik a vilagban?

Figyelt kérdés

Sokfele korokben, meg millio helyen megfordultam mar, de a nagy atlag az, hogy az embereknek a legnagyobb problemajuk az, hogy milyen hajkondicionalot vegyenek/ meglegyen a legujabb telefonjuk/hazaerjenek a baratok kozt-re/szivassak az menyuket,anyosukat,stb...

Komolyan minden nap elgondolkozom azon, hogy mennyi minden tortenik a vilagban es le se sz@rjak, csak sajat magukkal vannak elfoglalva. Ha valami nem erinti oket azonnal/szemelyesen akkor nem eredekli oket. Pl egy ficko ir ide egyik nap, hogy o leszarja az afrikaiakat, dogoljenek meg, mert nem is emberek .Tobb millio ember el menekult tabororkban, mert haboruk dulnak a szulofoldjukon, ahol a FEHER EMBERKNEK altal megvasarolt termekek alapanyagait banyasszak/keszitik/termelik. Es mindenkit hidegenhagy. Most ezt csak egy peldakent ragadtam ki, de van meg millio mas is, ami szaz szazalekig senkit nem erdekel...


2010. ápr. 19. 02:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen az ember. Önző.


Egyébként engem érdekel, de sajnos nekik nem lesz jobb az én érdeklődésemtől. Tenni értük meg sokunkank nincs módjában. Sajnálatos.

2010. ápr. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem önző csak kevésbé empatikus, és nem próbálja meg a világ összes terhét magára venni. Szerintem ezek az emberek, akik létrehozzák a saját kis burkukat, boldogabban élnek. Egyszerűen nem idegesítik feleslegesen magukat sok kismillió dolgon. Valaki túl tudja tenni magát bizonyos dolgokon és valaki hónapokig csak arra tud gondolni. Én megmondom őszintén empatikus figurának tartom magam, de sok esetben inkább álcázom nemtörődömséggel, mert vannak esetek amikor az empátia gyengének látszat. Amúgy nem haragszom azokra sem akik leszarják, hogy mi történik a nagyvilágban. Jó nekik, hogy nyugodtabban élnek. Néha nekem is sikerül egy kis burkot csinálnom, de max 1-2 hónapig tartanak. Aztán utána általában napokig csak olyan dolgokra gondolok amin nem tudok változtatni és emiatt szarul érzem magam...
2010. ápr. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez önzés is, meg empátiahiány. Aztán ha ezek az emberek bajba kerülnek, fel vannak háborodva, hogy senki nincs, aki segítsen rajtuk :)
2010. ápr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj lokálisan, cselekedj globálisan.

Hiába szakadsz ki zokogógörcsben, attól még nem lesz jobb az afrikaiaknak. De a saját környezetedet jobbá tudod tenni.

2010. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bakter, elírtam, gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan. :D
2010. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A francia Jacques Dutronc-nak van egy száma, még a hatvanas években írta. Hevenyészett fordítása:


"Hétszazmillió kínai, és én, és én, és én;

A kis életemmel, a kis lakásommal,

A fejfájásommal, a gyomorégésemmel...

Gondolok rá, aztán elfelejtem.

Ez az élet! Ez az élet!


80 mollió indonéziai, és én, és én, és én;

A kocsimmal, a kutyammal,

Mikor az utcàn kakil, mikor ugat.

Gondolok rá, aztán elfelejtem...

Ilyen az élet, ilyen az élet!"


És még több ilyen strófa, ahol a saját kicsinyességét gúnyolja ki a világ komoly bajaival szemben, amire az ember veszteget ugyan néhány sajnálkozó gondolatot, de aztán elfelejti, mert pontosan a saját kicsinyes gondjai kötik le!

Ez a dal, ahogy mondtam, a hatvanas években született, de ma még aktuálisabb, mint akkor volt!

2010. ápr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hat koszonom Midenkinek a hozzaszolasat, mindenki kapott egy zoldet.

Szerintem meg egy csomo dologban igenis tudnank segiteni (nem csak az afrikaiaknak) es sok dologba lehetne beleszolasunk, de senkit nem erdekel. En sem azt mondom am, hogy egesz nap csak ezen kene szomorkodni/ gondolkozni, de azert valahol kene helyet szoritani az eletunkben ennek es megprobalni segiteni/ valtoztatni rajta.

2010. ápr. 20. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!