Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyit fizethetnek vajon egy...

Mennyit fizethetnek vajon egy otthon dolgozó varrónőnek?

Figyelt kérdés

Kb. És adnak hozzá varrógépet? VAgy kiadják a varrógépet.


A Krisztina krt-on van egy cég, ahol így keresnek varrónőt, de nem merem megkérdezni, mert csak kiváncsi vagyok rá, nem munkát keresek.


De itt biztos van valaki, aki hallott már ilyen munkáról, vagy van ismerőse, akitől tudja.



#varrónő #otthon dolgozó
2016. aug. 27. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a céget nem ismerem. De ha bedolgozót keresnek, akkor az a saját gépén dolgozik, és a fizetés darabszámra szokott menni és nagyon kevés.
2016. aug. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mamám dolgozott esküvöi ruhaszalonnak, mint varrónő. Kicsi voltam akkoriban, de megélt belőle(meg persze 6-7évvel ezelőtti dolog).

Nem tudom adnak-e gépet, de kétlem.

Nekem is sajátom van (ruhatervező-varróként).

Amúgy nyugi nem harapja le a fejedet senki, mert felhívod őket s érdeklődsz...ez alap. Énse mennék csak úgy vaktába akárhova melózni megfelelő infó nélkül.

Hajrá, hívd fel!

Amikor melót kerestem minden részletet kihúztam az adott munkakörről mindig mindenkiből.

Ez nekik is elöny ha tájékoztatva van az ember a dolgokról s úgy vállalja a melót ellentétben azzal hogy nem mondanának semmit s pár nap után kereshetnek megint embert...

Hány éves vagy? Jesszus.

2016. aug. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Saját varrógép kell és egyéni megállapodás szerinti teljesítménybérezés van. Ha sorozatmunkáról van szó, akkor darabbér. De nagyon kevés, havi szinten a minimálbért lehet "összevarrni", ha van folyamatosan meló. Az egyéni méretre varró úri szabó az más, ők jobb órabért kapnak, csak ott kicsi a megrendelőpiac.
2016. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem a nagymamám varrt kisipari szövetkezetnek kis óvodáskötényeket, a saját lábbalhajtós Singerén.


De nem emlékszem akkor mennyit adtak érte, igaz az nem is fóállás vagy mellékállás volt, csak "bedolgozás", olyan alkalmi munka féle, amíg kész nem volt, amennyit kértek.

2016. aug. 27. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!