Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zavar bárkit a burkini?

Miért zavar bárkit a burkini?

Figyelt kérdés
Mi a baj vele?

2016. okt. 17. 10:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
51%

29#, "Az iszlámot nem választhatja valaki szabadon?"


Szerinted aki arab, vagy bármilyen muszlim családba születik az megválaszthatja hogy Iszlám hívő lesz-e, vagy sem? Hát nem, ő muszlim lesz, ha tetszik ha nem.

Ezzel szemben Európában mindenki eldöntheti hogy milyen világképet vall magáénak, ezért nem fogják sem kitagadni, sem megölni a szülei.


Európában bárki eldöntheti hogy miben jár, de a muszlim nők esetében a burka az nem biztos hogy az ő döntése. Nekik az kötelező. Ez a nagy különbség.

2016. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
60%
Egy másik helyen vitatkoztam erről egy nővel, a vita oda jutott hogy szerinte a csonkítás (csiklókivágás) is jó a muszlim nőknek, sőt ők ezt akarják..
2016. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:

Az iszlámot bárki felveheti szabadon, mint vallást. Magyarországon jelenleg közel 50ezer magyar muszlim él. Nők, férfiak vegyesen. Ők választották és ennek megfelelő viseletet hordanak.


30as, komolyan nem láttál még pólóban fürdő embert? Én pl éveken keresztül csak pólóban mehettem strandra, mert tejfölszőke voltam, kb 10 perc alatt ronggyá égtem.. de duci emberek is gyakran vesznek pólót, gondolom mert nem szeretik mutogatni a hasukat.

Szóval nem tudom te milyen strandokra jársz, Balaton, Velence, Palatinus, Tisza, Tiszaligeti medencés strand, Újpesti Aquaworld, én ezeken a helyeken szoktam előfordulni és kb mindig látok legalább egyet.


A burkini a nők szabadságának korlátozása

Igen? Az iszlám szerint a nők mások által látogatható strandra sem járhatnának. A konzervatív muszlim nők nem fürödhetnek mások szeme láttára, mert kirajzolódhat a teste...

A burkinit csak a haladóbb szemléletű muszlimok engedhetik meg maguknak.

A burkini a muszlim nők egyenjogúsági forradalmának első lépése.

Aki a burkinit tiltaná, az a muszlim nők jogait akadályozza.

2016. okt. 17. 15:57
 34/65 anonim ***** válasza:
100%

"A burkini a muszlim nők egyenjogúsági forradalmának első lépése."


Akkor ezt a forradalmat tessék muszlim országokban lefolytatni, ne itt. Aztán majd ha tiszteletben tartják az európai értékeket és sikerült felvilágosodni akkor lehet jönni.

2016. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
33%

"Magyarországon jelenleg közel 50ezer magyar muszlim él. Nők, férfiak vegyes"


Elég nagy baj ez. Mármint az hogy a 21. században képesek európai emberek ennyien egy még a kereszténységnél is jóval elmaradottabb vallás és világnézet felé fordulni.

De nem csak az Iszlám a gond, úgy kompletten a vallás az ami miatt emberek 10 milliói halnak meg minden felé (főleg az Iszlám miatt) , ez egy pszichés betegség.


Mert ha 1 embernek van egy képzelt barátja az őrült. Ha több milliónak, az már vallás.

2016. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:
Remélem nem tekinted magad a felvilágosodás mintaképének, Digo...
2016. okt. 17. 16:36
 37/65 anonim ***** válasza:
82%
Nem. De ha szerinted a felvilágosodás az Iszlám felé fordulást jelenti, akkor nincs több kérdésem.
2016. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
47%
*Illetve bármely vallás felé fordulást.
2016. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 A kérdező kommentje:

Nem is mondtam.

A felvilágosodásnak része az, hogy nem mondod meg, hogy a másik miben higgyen, vagy hogyan tegye azt. Ha ezt teszed, miért lennél jobb bármelyik vallásnál?

Élni és élni hagyni.. nem?

2016. okt. 17. 16:50
 40/65 anonim ***** válasza:
26%

Ha viszont a vallásokat megszüntetnénk és nem terjesztenénk mint pl ma az Iszlámot Európában, akkor az sokat lendítene az ügyön. Ott állna Ahmed és rohadt nagy bajban lenne hogy nem tud Allah mögé bújni amikor milliókat kell kiírtani É.Afrikában, vagy megnyomni a gombot a brüsszeli reptéren.


Mert a vallás semmi másra nem jó, csak embereket elválaszt, gyűlöletet kelt, politikai céloknak ad elvi hátteret. Még a világon semmi sem változott meg amiatt hogy keresztények milliói imádkoznak térdelve, meg muszlimok milliói borulnak Mekka fele. Azért tenni kell.

2016. okt. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!