Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire osztjátok ezt a...

Mennyire osztjátok ezt a véleményt a melegekről? Csak nekem volt meglepetés ez az éleslátás és amúgy abszolút közismert ez mindenki előtt?

Figyelt kérdés

Röviden, ami nem könnyű, de próbálom:


Van egy meleg srác, akiről nem tudtam, én ilyen naiv vagyok.

Aztán tegnap szóba került, és többek által is kb le lettem cseszve, hogy mi az, hogy nem tudom, hiszen annyira evidens, mivel minden létező vonást magán hordoz, azaz számukra egy perc alatt felismerhető az egész.

Erre kérdezem, hogy de mégis miért, hát a lányok imádják (imádnák), kicsit se feminin, sportol stb.


Erre meg letámadtak, hogy ennyire nem lehetek hülye, mivel kiszúrja az ember szemét az összes olyan tulajdonsága, ami általában melegekre jellemző, azaz:


Pökhendi, rátarti, mesterkélt, túlságosan modoros, nincs egy őszinte megnyilvánulása, önhitt, beképzelt, lenéző, lekezelő, felsőbbrendűségi komplexusa, túlzött önbecsülsée van és ezt szereti éreztetni is mindenkivel, az egész viselkedése színlelt, megjátszott, álságos, tetetett, mindig mindenben a legokosabb,


Aztán elég jó beszélgetés indult meg, volt köztünk egy klinikai szakpszichológus is, és ő is detto megerősítette, hogy azokra a meleg srácokra, akikkel eddig dolga volt, mind ugyanezek jellemzők. És ő azt mondja, hogy ez egyfajta védekező mechanizmus az általános elutasítással szemben, és az örökös önbizonygatás érdekében, akár tudattalanul is. Patológiásabb esetben azt mondja, hogy olyannyal is gyakran találkozik, hogy kifejezetten büszkék arra, ha keresztbe tehetnek heteró társaiknak, amolyan revans és megtorlásképpen.

Szóval szerinte leginkább ezért ennyire evidens, hogy miért jellemzőek ezek minden meleg srácra, és ezért lehet őket azonnal kiszúrni, hiába fiúsak külsőre, de a személyiségük elárulja őket azonnal.


Aztán elgondolkodtam az egészen, és hát azt kell mondanom, hogy akiket én is ismertem eddig melegeket, azokra is kb elmondható mindez, és kíváncsi lennék, hogy mások mennyire látják ezt ugyanígy vagy hasonlóan?


Azt én is mindig vallottam, hogy a melegség nem korlátozódik a szexre, hanem az egy komplett személyiség, csak ezek a vonások ennyire világosan meghatározhatóan eddig nem fogalmazódtak meg bennem (pedig én is ismertem olyan meleget, akinek pl az volt a legnagyobb öröme, ha heteró fiúknak keresztbe tehetett bármilyen módon, és azért ez is elgondolkodtató, de persze szintén magyarázható az elutasított kisebbségi léttel).


Mi a véleményetek?


(és mielőtt jelentgetnék páran, gyorsan mondom, hogy nem inzultálás, nem nem, egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményekre !! bár meg kell hagyni, ha jelentgetik, az csak pontosan alátámasztja ezt a meglátást igazából... most nem?)


2016. dec. 10. 09:40
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
meleg fiúk is hajrá, nyugodtan mondjátok el, ahogy látjátok, érzitek!!!
2016. dec. 10. 09:41
 2/28 anonim ***** válasza:
Akiről tudom, hogy meleg, az nem ilyen.
2016. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
hanem, ő milyen?
2016. dec. 10. 12:18
 4/28 Molyember ***** válasza:
Feltéve, hogy ez tényleg így van, és minden melegre jellemzőek ezek a tulajdonságok: azért ilyenek, mert maga a homoszexualitás hozza magával ezeket a tulajdonságokat, vagy az általános társadalmi megvetettség és kirekesztés? Hiszen a pszichológus ismerősöd szerint is védekeznek. Kérdés, hogy mi ellen.
2016. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha azt mondanám, hogy minden pszichológus lelki sérült és ezért került erre a pályára, vagy csak a pénz érdekli és kihasználja mások sérülékenységét. Tudom, hogy ez nem igaz, de lesz minden ismerősömnek egy vagy több olyan példája, ami ezt igazolja. Vagy azt mondanám a nők általában szeretnek - ahogy te írod - "keresztbe tenni" a férfiaknak azért, mert kevesebbet keresnek ugyan annyi munkával. Igaziból sorolhatnánk ezeket mindenkor és mindenkire, de ugyanúgy semmi értelme, mint a te megállapításaidnak, vagy észrevételeidnek.


Ha te és az ismerőseid valóban csak ilyen meleg férfiakat ismertek, akkor én a helyetekben inkább azon gondolkoznék, hogy talán csak velem viselkednek így, mert süt rólam az ítélkezés mindenki felett. Ez a tükör, amit kaptok. Nem mondom, hogy így van, csak azt vettem észre, így szokott ez lenni.


Aztán az is megfordulna a fejemben, hogy azokról gondoljátok ezt, akikről már tudjátok, hogy valóban melegek, nos ők talán azok, akik ezt fel merik vállalni. Talán alapból olyan emberek, akik bármilyenek is, azt ki merik mutatni, vagy meg merik mutatni amijük van. Úgy gondolják nincs semmi ami rejtegetni való lenne bennük vagy rajtuk, és nektek ez talán furcsa, mert ti nem ilyenek vagytok. Ti inkább olyanok lehettek, akik tényleg elhiszitek, hogy meglátszik valakin ha még szűz, vagy hogy szereti-e a babfőzeléket. Nem biztos, hogy így van, de nekem ilyen tapasztalataim vannak az olyan emberekről, akik ilyeneket kérdeznek mint te.


Az meg eszetekbe ne jusson, hogy vannak olyan melegek, esetleg tizenévesek is, akik rettegnek a társadalom azon sötét, korlátolt, elvetemült fajtájától akik embereket képesek megítélni pusztán a szexuális beállítottságuk alapján, és sem te, sem más meg nem mondja róluk, hogy kikhez vonzódnak, és soha nem lehet felvállalt társuk, vagy bármi ami ehhez köthető, mert szó szerint félniük kell, és félteniük kell a szüleiket, rokonaikat, barátaikat, csak azért mert szeretnek valakit akit más emberek szerint nekik nem kellene. És akkor jössz te, meg a hozzád hasonló komplett személyiségek, akik még mindig nem tudjátok másképp értelmezni a világotokat, mint egy általános iskolás szintű halmazelméleti példát.

2016. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#4

én inkább a kirekesztésre gondolnék, azaz h felvesznek egy ilyen kényszermintát a viselkedésben, de aztán a fene tudja, csak inkább erre tippelnék.


Mégpedig azért, mert ismerek meleg srácokat úgymond civilizált, normális országból is, ahol ez nem jelent semmi extrát, és náluk nem is fedezek fel ilyen jelenségeket. sőt mondjak vmit? egyszer jöttek hozzánk távolabbi spanyol ismerősök, a srác meg hozta magával a barátját, és mikor megkérdeztük h na de ki az, a testvére vagy unokatestvére? akkor olyan lebaxást kaptunk, h milyen bunkók vagyunk, ugyanis a "boyfriendje".

De lényeg h mindezt olyan természetességgel adták elő, h még tényleg mi éreztük bunkónak magunkat amiért egyáltalán megkérdeztük, pedig nem is mondtunk semmi rosszat.

Lényeg a lényeg ebből az egészből, hogy látod, ahol nincs szükségöük a bujkálásra meg annyira természetes az egész, hogy még csalédi kirőndulásra is hozza magáal a gyerek a boyfriendjét, ott nem is éreztem semmi "furát" a viselkedésben.

Tehát én nagyon hajlok arra, h bizony az elutasítás, az akár kimondatlan kirekesztés okozza ezt a védekező reakciók sorozatát, hogy nekik mindig mindenben bizonygatni kell stb stb.


És nem, nem az én meglátásom, pont azt írtam, hogy eddig nekem se állt ez így össze, szóval elég sokak meglátása.


Mindebből következően pedig azt mondom, hogy ha egy srác nyíltan meleg, simán elképzelhető, hogy semmi ilyesmi nem is alakul ki nála, és közel azonos személyisége lesz, mint egy heteró fiúnak.


Hát mit mondjak, igazából ez a téma egy többkötetes tanulmány sztem, de biztos h mindenkinek megvannak a saját tapasztalatai is, hiszen nehezen képzelhető el, hogy vkinek legalább 1-2 meleg ismerőse ne legyen, az már inkább, hogy vak, és még akkor se veszi észre, ha éppen a haverja az, mert egész egyszerűen nem fér bele a gondolatvilágába. Most nem? Sztem elég sokan vannak ilyenek is (legalábbis nálunk ... ezt hangsúlyozni kell, mert persze egész más a kép, ha csak kicsit is Nyugatabbra megyünk).

2016. dec. 10. 14:02
 7/28 A kérdező kommentje:

#5


Ez megint nagyon hosszú lenne, de:


"Aztán az is megfordulna a fejemben, hogy azokról gondoljátok ezt, akikről már tudjátok, hogy valóban melegek, nos ők talán azok, akik ezt fel merik vállalni. Talán alapból olyan emberek, akik bármilyenek is, azt ki merik mutatni, vagy meg merik mutatni amijük van. Úgy gondolják nincs semmi ami rejtegetni való lenne bennük vagy rajtuk, és nektek ez talán furcsa, mert ti nem ilyenek vagytok"


>>>>>


Épp ezt mondom, baromi egyszerű a kép, ha egyszer nyíltan élnének, egész egyszerűen kihúznák a kígyó méregfogát, mivel nem adnának se támadási felületet másoknak, se nem kényszerülnének ezekre a fura "cselekre". Elhiszed h egy heteró fiú szemében is sokkal szimpatikusabb az a srác, aki nyíltan kezeli, mint aki képes akár éveken át is játszani a nagy nőcsábászt, miközben mondjuk úgy, mindenki "erősen sejti", netán tudja is, hogy meleg.


És ez is tapasztalat egyébként, bár igaz, ez csak az enyém meg még pár haveromé, de hidd el, ismertünk mindkét típusra példát, és az eredmény az volt, hogy a nyíltan meleg sráccal haverkodtak, még poénkodtak is olykor ezzel (nem negatív értelemben), sőt, házibuliba simán egyértelmű volt, hogy vitte a pasiját is. Aztán volt a kis titkoska, akiről ugyanúgy tudta persze kb mindenki, de a csillagos eget letagadta volna annak érdekében h ez ki ne derüljön, és megvallom, igen beteges viselkedésnek tűnt ez nekem, ill. nem csak nekem. Ne tudd meg, milyen húzásai voltak ...

És a lényeg, hogy hozzá abszolút nem úgy álltak a többiek, mint ahogyan az előzőhöz, akit írtam. Amolyan csodabogárnak tartották, necces célozgatásokból volt bőven, és őt pl véletlenül se hívták el semmilyen buliba, nemhogy a pasijával együtt (mivel eleve tagadta, hogy ilyen lenne ugye).


Úgyhogy megint oda jutok, hogy a kulcs a nyíltság lesz, hiszen ha ugyanúgy kezeli ő maga a témát, mint bármely más heteró fiú, akkor nem kényszerül a többiek előtt erre a tüskés viselkedésre. Azaz a személyisége is egészségesebb lesz és még a haverjaival se lesz ez gond.

Most nem?

De persze ismét nagyon hosszú, még sok mindenre reagálhatnék az írásodból, na de ...

2016. dec. 10. 14:13
 8/28 A kérdező kommentje:

na jó erre muszáj mégis:


"elvetemült fajtájától akik embereket képesek megítélni pusztán a szexuális beállítottságuk alapján, és sem te, sem más meg nem mondja róluk, hogy kikhez vonzódnak"


>>> de egész eddig pont arról írtunk h szó nincs arról, hogy ez csak szexualitás lenne, ez egy őrült nagy tévedés! vagy talán egy heteró fiúnak a heteróság csak szexualitás, semmi más? Hát sztem nagyon nem.

Ez egy annyira alapvető, mondhatni kardinális jellemző, hogy a személyiség nagyon meghatározó része. de komolyan, mondd meg nekem, a heteroszexualitás is csak szexualitás?


És igenis osztom azokat az elméleteket, megfigyeléseket, tapasztalatokat, hogy egy meleg fiúnak megvannak a maga nagyon sajátos tulajdonságai. Nyilván nem lehet mindenben általánosítani, de sok mindenben igen.

2016. dec. 10. 14:21
 9/28 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy te nem érted miért alapból sértő az egész feltételezésed, ahogy azt sem, hogy ezzel megint eggyel több okot adsz arra, hogy a melegek kirekesztettnek érezzék magukat, de elhiszem neked, hogy őszintén ártalmatlannak hiszed a kérdésed. :)


Nem gondolom, hogy a szexualitása ne lenne meghatározó tényezője az ember életének, és igen, azt gondolom, hogy önmagában a szexualitáshoz nem társíthatóak általános jellemvonások. Mert amiről te írtál, az ezt jelentené. Igazad lehet abban, hogy a kirekesztettség érzése kiválthat általános reakciókat az emberekből, de ez elmondható mindenkiről, függetlenül attól, hogy a szexuális beállítottsága, fizikai adottságai, a származása, vagy a vallása miatt teszi ezt vele a környezete, de még ezt sem lehet törvényszerűsíteni olyan formában, hogy jellemrajzot építhess rá.


Visszafelé értelmezed a folyamatot. Azt mondod a melegek viselkedése számodra a "sajátos tulajdonságaik" miatt ellenszenves, aminek szerinted az oka, hogy nem vállalják fel magukat. De nem azért nem vállalják fel magukat mert melegek, hanem mert a társadalom egy része kirekesztő velük szemben. Így az általad tapasztalt "sajátos viselkedés" magából a kirekesztettségből adódhatna, nem a fel nem vállalt szexuális beállítottságból, és végképp nem a szexuális beállítottságtól függően, ahogy azt eredetileg értelmezted.


A kirekesztés onnan indul, hogy adott tulajdonságokból, azoktól független közös jellemzőkre általánosítasz. Ezt teszed te. Ez helytelen.

2016. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Andizsuzsi ***** válasza:
Az én meleg ismerőseim nem ilyenek.
2016. dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!