Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire osztjátok ezt a...

Mennyire osztjátok ezt a véleményt a melegekről? Csak nekem volt meglepetés ez az éleslátás és amúgy abszolút közismert ez mindenki előtt?

Figyelt kérdés

Röviden, ami nem könnyű, de próbálom:


Van egy meleg srác, akiről nem tudtam, én ilyen naiv vagyok.

Aztán tegnap szóba került, és többek által is kb le lettem cseszve, hogy mi az, hogy nem tudom, hiszen annyira evidens, mivel minden létező vonást magán hordoz, azaz számukra egy perc alatt felismerhető az egész.

Erre kérdezem, hogy de mégis miért, hát a lányok imádják (imádnák), kicsit se feminin, sportol stb.


Erre meg letámadtak, hogy ennyire nem lehetek hülye, mivel kiszúrja az ember szemét az összes olyan tulajdonsága, ami általában melegekre jellemző, azaz:


Pökhendi, rátarti, mesterkélt, túlságosan modoros, nincs egy őszinte megnyilvánulása, önhitt, beképzelt, lenéző, lekezelő, felsőbbrendűségi komplexusa, túlzött önbecsülsée van és ezt szereti éreztetni is mindenkivel, az egész viselkedése színlelt, megjátszott, álságos, tetetett, mindig mindenben a legokosabb,


Aztán elég jó beszélgetés indult meg, volt köztünk egy klinikai szakpszichológus is, és ő is detto megerősítette, hogy azokra a meleg srácokra, akikkel eddig dolga volt, mind ugyanezek jellemzők. És ő azt mondja, hogy ez egyfajta védekező mechanizmus az általános elutasítással szemben, és az örökös önbizonygatás érdekében, akár tudattalanul is. Patológiásabb esetben azt mondja, hogy olyannyal is gyakran találkozik, hogy kifejezetten büszkék arra, ha keresztbe tehetnek heteró társaiknak, amolyan revans és megtorlásképpen.

Szóval szerinte leginkább ezért ennyire evidens, hogy miért jellemzőek ezek minden meleg srácra, és ezért lehet őket azonnal kiszúrni, hiába fiúsak külsőre, de a személyiségük elárulja őket azonnal.


Aztán elgondolkodtam az egészen, és hát azt kell mondanom, hogy akiket én is ismertem eddig melegeket, azokra is kb elmondható mindez, és kíváncsi lennék, hogy mások mennyire látják ezt ugyanígy vagy hasonlóan?


Azt én is mindig vallottam, hogy a melegség nem korlátozódik a szexre, hanem az egy komplett személyiség, csak ezek a vonások ennyire világosan meghatározhatóan eddig nem fogalmazódtak meg bennem (pedig én is ismertem olyan meleget, akinek pl az volt a legnagyobb öröme, ha heteró fiúknak keresztbe tehetett bármilyen módon, és azért ez is elgondolkodtató, de persze szintén magyarázható az elutasított kisebbségi léttel).


Mi a véleményetek?


(és mielőtt jelentgetnék páran, gyorsan mondom, hogy nem inzultálás, nem nem, egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményekre !! bár meg kell hagyni, ha jelentgetik, az csak pontosan alátámasztja ezt a meglátást igazából... most nem?)


2016. dec. 10. 09:40
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

hogy ne lenne jellemrajz és hogy függetlenek az "általam" (igen sokak által amúgy) azonosan tapasztalt tulajdonságok?


pedig hidd el, így gondolom, és ismét hangsúlyozom, nagyon sokan így gondolják, és még többen, akik ki se mondják, sőt mi több, talán meg se fogalmazódik bennük ennyire világosan, egyszerűen csak azt érzik, hogy "valami nem frankó", és fogalmuk nincs mi az, ők csak a végeredményt látják, tapasztalják, azaz a viselkedést.

2016. dec. 10. 19:35
 12/28 A kérdező kommentje:

és dede, nagyon sok sráctól hallottam már azt, hogy sose értette, mi nem stimmel a srácban, egyszerűen csak érezte, hogy valami nagyon nem okés.

és akkor egyszer csak jött a felismerés, amikor megtudta egy szép napon, és egyszerre összeállt a kép bennük.


szóval bocs, nem tudunk egyetérteni, de rendben, ez van.

(és ismét hangsúlyoznám, hogy nem az én egyéni véleményem, bármennyire szeretnéd így beállítani)

2016. dec. 10. 19:37
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem akarlak semmilyennek beállítani, de itt csak a te véleményedet látom, az ismerőseid - akik biztosan egy nagy létszámú reprezentatív csoportnak felelnek meg - véleményére nem reagálhatok. Mint látod, itt vannak ellenvélemények, és én is úgy gondolom, mindenki azt hisz amit csak akar. Viszont te logikai úton próbáltad ezt megközelíteni, ami alapjaiban hibás érveken alapul. Az engem egyáltalán nem zavar, hogy te és az ismerőseid milyennek találjátok a meleg ismerőseiteket, ameddig ezt nem próbálod meg tényként elfogadtatni a melegek többségére vetítve. A "nem frankó" érzést én is megtapasztaltam, az olyan gondolkodású emberekkel kapcsolatban mint amilyen te is vagy, de ezt ne vedd sértésnek, nem is kifejezetten negatív az érzés, inkább csak furcsa. Te meleg vagy egyébként? Különben meg az jutott eszembe, ennyi "ismeretség" után akár rólam is tudsz jellemrajzot produkálni, és én komolyan kíváncsi lennék rá, hogy mennyiben lehet neked, vagy az ismerőseidnek igaza abban, hogy egy-egy tulajdonságból más tulajdonságok is lekövetkeztethetőek lennének.
2016. dec. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

nem, nem tudok. hogy tudnék? és azt se mondom h reprezentatív, de ha többek elég egységes meglátása, akkor azért tán mégse az én képzelődésem.


na oké, itt a probléma rögtön kezdődik azzal h erre csakis melegek reagálnak sajnos, így aztán kapásból elfogulatlan véleményt ne nagyon várjunk :-(

(ill. 1 kivétellel, ha jól láttam)


Viszont abban semmiképp se hagyom magam, ugyanis átéltem a "valami nem frankó a sráccal" -féle érzést nem egyszer, és akkor kérlek adj magyarázatot arra, miért volt ez minden esetben így? tényleg semmit nem is gondoltam a srácról, előítélet nem lehetett bennem, mivel nem tudtam róla, egész egyszerűen csak "kilógott a sorból" rengeteg értelemben. És eltelt így ezzel elég hosszú idő, míg vkitől megtudtam, és akkor mondom hoppá, akkor ez volt az, ami zavart annyira benne. És tényleg. Tudod egyszer még oké, biztos benéztem meg tévedek stb, na de ismétlődően és minden alkalommal ugyanúgy, ráadásként nem csak velem esik ez meg ... Akkor sztem mégis lehet benne vmi, nem?

És nem, ha ez eddig nem lett volna tiszta, dehogy vagyok meleg :)

2016. dec. 11. 05:36
 15/28 anonim ***** válasza:

Két meleg srácot ismerek csak, de egyikőjükre sem jellemzőek a felsoroltak. Mindketten nagyon kedves, udvarias fiatalemberek. Sokat viccelődnek, mosolyognak, szeretnek társaságban lenni. Egyszer nem láttam még, hogy lekezelően beszéltek volna bárkivel, sőt inkább épp ők azok, akik védelmébe veszik azokat, akiket ok nélkül bántanak.


Szóval szerintem ez durva általánosítás, hogy minden meleg ilyen lenne. Egy pszichológus szavára meg amúgy is felesleges adni, mert ő pont hogy a problémás esetekkel találkozik csak, hiszen azok keresik fel őt. Aki fejben teljesen rendben van, az nem fog pszichológushoz járni. Ergo a normális, kiegyensúlyozott életet élő melegekkel nem nagyon fog találkozni, legalábbis nem a munkája során.


30/N

2016. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Szerintem abban is tévedsz, hogy erre csak melegek reagálnak, nagyon elhamarkodottan következtetsz, mint látod.


Elhiszem, hogy átéled ezeket az érzéseket, csak azt nem, hogy ennek oka a másik fél meleg mivolta lenne. Azt is elhiszem, hogy mások is tapasztalnak egy nehezen körülírható érzést, éppen ezért az sem biztos, hogy a te és az ő érzéseik teljesen megegyezőek lennének.


Igazad lehet abban, hogy lehet olyan helyzet, mikor számodra (és néhány ismerősödnek) a viselkedésük nehezen értelmezhető. Csak nézd egy meleg srác szemszögéből a helyzetet, mikor mondjuk egy lánnyal beszélgetnek, és annak nem ismerik fel egyértelműen a szándékait. Az ismeretségi szint bizonyos szakaszaiban egyszerűen nem kerülhet szóba, hogy ki kihez vonzódik, ennek ellenére nem akarja félrevezetni sem a másikat. Te hány napos ismeretség után, vagy melyik témakörben éreznéd úgy, hogy most már ideje lenne szóba hoznod a heteroszexualitásodat?


Persze nem komolyan kérdeztem, hogy meleg vagy, de biztosan te is hallottál olyan emberekről, akik sokkal később jöttek rá, hogy ők valójában a saját nemükhöz vonzódnak. Ez is csak azért fordulhat elő, mert fel sem merült bennük, hogy van más választásuk, mivel azt látták maguk körül, hogy van egy "elfogadott" modell, és más semmi. Van, hogy éppen azok ítélik el leginkább a melegeket, akik maguk is azok, de nem tudják ezt elfogadni. Van, hogy valaki heteroszexuálisnak érzi magát, de közben nagyon érdeklődik arról, hogy miért érzi magát furcsán melegek társaságában.

2016. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

nagyon vicces vagy ...


na majd ha előbányásztam amit a pszichológus írt, akkor jövök csak vissza, addig kár, sikeresen félreviszed mindig a témát.


de konkrét eset:

tudod milyen gáz volt pl az öltözőben és tusolóban? na látod ekkor voltunk úgy többen h nem értettük, miért olyan fura a gyerek. érted, amolyan túlságosan méregette a dolgokat, meg hát a szeme se állt jól úgy összességében. aztán jött a felismerés és hops összeállt minden.

(Aztán persze kitették, mert hát már ott tartottunk h a szülők panaszkodtak az edzőnek, hogy így akkor ők inkább nem engednék oda a fiukat. Aztán az edzőnek se maradt más választása.)


Most ez egy szélsőséges példa, de abszolút jó, sokkal finomabb helyzetekre ugyanígy vonatkoztatható, csak talán nehezebben elmagyarázható, de mindenképp megpróbálom. A pszichológust meg majd olvasd csak el, sztem nagyon tanulságos, és hát lényeg h még egy esetben se járt túl sok sikerrel, mert azt nem voltak képesek felfogni, h a család azért egy elég fontos egység, anélkül nincs semmi. Innentől kezdve aztán erőlködhetett ugye, na de majd leírom rendesen.

2016. dec. 12. 16:49
 18/28 anonim ***** válasza:

Köszi, szerintem is :D de ezt tök komolyan írtam, és látod én meg ennyire nem tudom belőni az embereket, hogy eddig téged is egy 20 év körüli lánynak gondoltalak.


Azt ugye érted, hogy az öltözős sztori kb. olyan mintha azt mondanád hetero férfiakat se engedjenek be a strandokra, mert mi van ha megnézik a nőket?


Azt viszont biztosan nem érted, hogy engem az a fajta megkülönböztetés zavar, amit te teszel, és nem az, hogy kikkel és miért. Számomra rémisztő ez a gondolatmenet, mert ilyen alapon holnap valaki azt találja mondani, hogy a babázó kisfiúkat ne engedjék együtt játszani az autózóakkal, vagy hogy a nadrágos lányok alkalmatlanok lesznek a gyereknevelésre. Sok szörnyűséget követett már el az emberiség ilyen nevetségesnek látszó indokokra alapozva, és semmi szükségünk rá, hogy bármi ezekhez hasonló megtörténhessen. Mondom ezt úgy, hogy nem feltételezem rólad a tudatos szándékot ebben, egyszerűen csak nem látod mi meddig vezethet.

2016. dec. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

de várj, én nem gondolatmenetről írtam, hanem megtörtént esetről ...

és nem mondhatod hogy az én hülyeségem, mert nyilván nem véletlen, hogy a sportban egy jó ideje felbukkant már a téma, hogy szükség lenne egy semleges nemű öltözőre is, pontosan azért hogy ezeket a problémákat elkerüljük és ne legyenek a melegek se kirekesztve.

azt meg gondolom, érted, miért necces ha heteró fiúkkal tusolnak együtt ... és nem nem, abszolút nem jó a hasonlatod, inkább azzal párosítanám, hogy ez olyan, mintha heteró fiúkat engednénk be a lány öltözőbe ... most nem? de persze mondd nyugodtan amit gondolsz, csak én mindig a mellébeszélést tapasztalom :( hidd el, tapasztalatból mondhatom, hogy egy jobb sportklubban sokáig nem tűrnek meg egy meleg srácot, onnan előbb-utóbb elmenés lesz.

Ha benéztem és csak én nem értem, amit írsz, akkor bocs.

2016. dec. 13. 07:21
 20/28 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése, én eleve azt is neccesnek tartom, hogy több embernek egymás előtt kell öltöznie vagy tisztálkodnia, régen meg még a koedukált iskolák is elképzelhetetlenek voltak.


Semleges nemű? :D Szerinted aki a férfiakat szereti, az nem lehet férfi? :D


Értem, hogy neked mi ebben a probléma, de nem, nem ugyan olyan mintha férfiak és nők öltöznének együtt, mert valaki nemét nem az határozza meg, hogy kihez vonzódik. Bár az tényleg érdekelne, hogy szerinted ilyenkor pontosan milyen célból történik a nemek alapján történő szétválasztás?


Szaunákban mi a helyzet? Esetleg ott is vezessünk be ilyesmit? Legyen mondjuk beléptetőrendszer, és a kis kártyákon külön jelölje be mindenki, hogy hova tartozik? Lesz ilyen, hogy "még bizonytalan" kategória? :) Érted, hogy ez miért hülyeség?


Sportklubok... hát, én ezt a labdád, most inkább ott hagyom. :D Már alig várom a pszichológust!

2016. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!