Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire osztjátok ezt a...

Mennyire osztjátok ezt a véleményt a melegekről? Csak nekem volt meglepetés ez az éleslátás és amúgy abszolút közismert ez mindenki előtt?

Figyelt kérdés

Röviden, ami nem könnyű, de próbálom:


Van egy meleg srác, akiről nem tudtam, én ilyen naiv vagyok.

Aztán tegnap szóba került, és többek által is kb le lettem cseszve, hogy mi az, hogy nem tudom, hiszen annyira evidens, mivel minden létező vonást magán hordoz, azaz számukra egy perc alatt felismerhető az egész.

Erre kérdezem, hogy de mégis miért, hát a lányok imádják (imádnák), kicsit se feminin, sportol stb.


Erre meg letámadtak, hogy ennyire nem lehetek hülye, mivel kiszúrja az ember szemét az összes olyan tulajdonsága, ami általában melegekre jellemző, azaz:


Pökhendi, rátarti, mesterkélt, túlságosan modoros, nincs egy őszinte megnyilvánulása, önhitt, beképzelt, lenéző, lekezelő, felsőbbrendűségi komplexusa, túlzött önbecsülsée van és ezt szereti éreztetni is mindenkivel, az egész viselkedése színlelt, megjátszott, álságos, tetetett, mindig mindenben a legokosabb,


Aztán elég jó beszélgetés indult meg, volt köztünk egy klinikai szakpszichológus is, és ő is detto megerősítette, hogy azokra a meleg srácokra, akikkel eddig dolga volt, mind ugyanezek jellemzők. És ő azt mondja, hogy ez egyfajta védekező mechanizmus az általános elutasítással szemben, és az örökös önbizonygatás érdekében, akár tudattalanul is. Patológiásabb esetben azt mondja, hogy olyannyal is gyakran találkozik, hogy kifejezetten büszkék arra, ha keresztbe tehetnek heteró társaiknak, amolyan revans és megtorlásképpen.

Szóval szerinte leginkább ezért ennyire evidens, hogy miért jellemzőek ezek minden meleg srácra, és ezért lehet őket azonnal kiszúrni, hiába fiúsak külsőre, de a személyiségük elárulja őket azonnal.


Aztán elgondolkodtam az egészen, és hát azt kell mondanom, hogy akiket én is ismertem eddig melegeket, azokra is kb elmondható mindez, és kíváncsi lennék, hogy mások mennyire látják ezt ugyanígy vagy hasonlóan?


Azt én is mindig vallottam, hogy a melegség nem korlátozódik a szexre, hanem az egy komplett személyiség, csak ezek a vonások ennyire világosan meghatározhatóan eddig nem fogalmazódtak meg bennem (pedig én is ismertem olyan meleget, akinek pl az volt a legnagyobb öröme, ha heteró fiúknak keresztbe tehetett bármilyen módon, és azért ez is elgondolkodtató, de persze szintén magyarázható az elutasított kisebbségi léttel).


Mi a véleményetek?


(és mielőtt jelentgetnék páran, gyorsan mondom, hogy nem inzultálás, nem nem, egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményekre !! bár meg kell hagyni, ha jelentgetik, az csak pontosan alátámasztja ezt a meglátást igazából... most nem?)


2016. dec. 10. 09:40
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

hogy mi?

bocs de sok mindent nem értek ebből most.


és mi mi alapján? hát azt akarták egy időben, csak aztán nagyon elhallgattak róla, hogy a melegeknek kellene egy külön öltöző és akkor a heteroszexuális társaik sem éreznék magukat kényelmetlenül, és egy nagy konfliktusforrás kilőve ezzel.

Most mi a nem tiszta ebben neked? és nem azért, de sztem van benne logika, hiszen a meleg is zavarban van gondolom, a heterók pedig még jobban, sőt olyat is hallottam, hogy vki csak azért nem volt hajlandó tusolni, mert XY ott volt (és az meleg volt), és ki is jelentette, h ő aztán homók előtt nem fog levetkőzni.

Most őszintén, szted mi a jó megoldás? Az edző van a legvacakabb helyzetben, mert sehogy se tud békét teremteni, a heteró srácoktól kapja a követelőzést (sokszor a szülőktől is), hogy már bocsánat, de nem akarják, hogy egy meleg legeltesse rajtuk a szemét, és egyszerűen kirázza őket a hideg a tudat is. Aztán meg ha esetleg fogná is a pártját a meleg srácnak, egyszerűen nem teheti meg, mert látod, mekkora galibát okoz, és napi szintű vita lesz h aztán majd emiatt edzésre se akarnak egyesek menni (ilyenre is volt példa).


És meglesz nyugi amit kérsz, csak most elakadtam nagyon, ugyanis nem értem, hogy ezen mit nem értesz. Mindkét fél számára igen kellemetlen helyzetek. Vagy megmondanád a heteró fiúknak, hogy márpedig ez van és tessék tusolni és tűrni? Hát nem tudom ... Előbb-utóbb megindulna a népvándorlás más egyesületekbe. Nem véletlen, hogy annyira próbálják titkolni, nem viccből mondtam, hogy akiről kiderül, az tuti repül. Valami indok majd lesz, de repül (és még erre is tudok élő példát).

2016. dec. 13. 18:56
 22/28 Andizsuzsi ***** válasza:

"Most mi a nem tiszta ebben neked?"


Hány esetet hallottál, amikor meleg srác molesztált heterot? Attól, hogy valaki meleg, nem fogja a körülötte lévő farkakat

2016. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Andizsuzsi ***** válasza:

Bocs, elküldtem...

Szóval nem fogja ÚGY nézegetni. Attól, hogy valaki meleg, nem veti rá magát minden férfira.

2016. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Egyszer volt Budán kutyavásár.
2016. dec. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

persze, ha nem is rávetni, de pont a gyakorlat igazolja az elméletet, hát vajon akkor miért van az h a heteró fiúk nagyon kényelmetlenül érzik magukat és feszengenek, na meg nem is hajlandó sok esetben egy meleggel együtt tusolni, öltözni?

nem kell ehhez hogy ráugorjon, ismét csak azt tudom mondani, gondolj bele, ha a heteró fiúk a lányokkal tusolhatnának ... ők se vetnék rá magukat, de semleges se lenne nekik.

2016. dec. 19. 10:43
 26/28 anonim ***** válasza:
Melegként rám egyik tulajdonság sem jellemző a leírtak közül. Azt jól látod hogy van aki így "védekezik" hogy felveszi ezt a pökhendi magatartást. Én találkoztam melegek közül ilyennel aki nem volt hajlandó leereszkedni, de én kerülöm az ilyen embereket és nem barátkozom ilyenekkel. A pszichológus ismerősöd általánosít. Az igaz hogy hiába "fiús" egy meleg a személyisége elárulja és legfőképp ha Grindren/Planetromeon látod.
2017. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: 5-ös véleményével maximálisan egyetértek.
2017. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

"Az igaz hogy hiába "fiús" egy meleg a személyisége elárulja "


nos igen, ezt mondom mindig. itt nem szexről van szó, hanem komplett személyiségről ... és tényleg nem értem, miért jó egyeseknek abban a hitben ringatni magukat h "rajtuk nem látszik". lehet, de nem is ezt írtam. inkább bennük, a személyiségükön látszik. de ez megint csak emberismeret kérdése + ösztöné.

2017. szept. 2. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!