Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az erdélyi magyarság miért...

Az erdélyi magyarság miért védi ennyire a románokat?

Figyelt kérdés
Ezek megőrültek. Ahelyett, hogy büszke magyarként gondolkodnának, románnak érzik magukat, MO-t szidják, romániát éltetik? Mi van most?
2016. dec. 17. 00:58
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
(magyar névvel, magyar oldalakon...)
2016. dec. 17. 00:58
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem őket buzerálod a kérdéseiddel?
2016. dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Mert az ilyenekkel nem lehet szót érteni. Neki én hülye, gonosz magyar vagyok, ő meg maga sem tudja mi :(
2016. dec. 17. 01:07
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
Talán, mert ők együtt élnek velük, szomszédok, munkatársak, barátok. Valószínűleg jobban ismerik a románokat.
2016. dec. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Én ebbe eddig, nem "futottam bele" ebbe. Milyen oldalakon találkoztál ilyesmivel? Félre ne érts, nem kötekszem, hanem tényleg érdekelne.
2016. dec. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Hoppá! Az egyik "ebbe", törlendő.
2016. dec. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

Lehet azért, mert a korlátolt aljamagyar sokat románozza az erdélyieket...pont azok, akik b..ziznak, zs...dóznak, migránsoznak...és ezeket bőven lehet olvasni magyar fórumokon.

Külön köszönet érte eme egyszerű egyedeknek...

2016. dec. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
Mert teljesen el vannak romanosodva.
2016. dec. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Csak a józanul gondolkodókra vonatkozik kérdésed.

Összeköti őket a közös szülőföld, a közös munka, a szomszédság.

Te, kérdező, az erdélyi magyarok közt csak "gyütt-ment" lennél, szemben azokkal, akikkel már több tíz éve egy faluban élnek.

.

"büszke magyarként"

Te mire vagy büszke, mint magyar?

Mi az, amit magyarságoddal értél el és különb vagy emiatt másoknál?

2016. dec. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Az erdélyiek nem büszke magyarok. Ők székelyek, és ott élnek, tehát ott kell alkalmazkodniuk az adott körülményekhez. Aki hangoztatja közülük a büszke magyarságát, az csak az innen várható előnyök miatt teszi.
2016. dec. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!