Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok egy olyan...

Mit gondolnátok egy olyan emberről, aki olyan munkahelyen dolgozik, ahol rendszeresen kap borravalót, de ő sosem ad?

Figyelt kérdés
Barátnőm a vendéglátásban dolgozik (felszolgáló), és tudom, hogy rendszeresen kap borravalót, napi átlag 2,5-3ezret. Nemrég úgy alakult, hogy taxival utaztunk, és történetesen ő fizetett. 960ft volt a számla, ezressel fizetett, és elfogadta a 40forintos visszajárót. A taxis nagyon kedves volt, igazi úriember, teljesen megvoltam elégedve vele. Nagyon meglepődtem, hogy a barátnőm miért vette el a 40forintot. Később azt mondta, hogy semmivel nem szolgált rá a sofőr a borravalóra, mert nem voltak csomagjaink amit segített volna bepakolni, egyszerüen nem csinált semmi extrát a vezetésen kívül. Szerintek nem pofátlanság ez egy olyan embertől aki hasonló területen dolgozik, és kap borravalót?

2017. jan. 22. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Ő olyan remekül dolgozik, és olyan extra szolgáltatásokat nyújt, ami indokolttá teszi a 3 ezres borravalóját?
2017. jan. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
64%
Szerintem borravalót illik adni akkor is, ha az illető nem vendéglátásban dolgozik, és nem kap borravalót. A borravaló szerintem tök alap dolog.
2017. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Na helló. Én taxis vagyok. Nincs abban semmi extra, ha valaki pontosan fizeti ki a fuvart. Annyi a viteldíj, és kész. Ezen felül a jatt az más dolog, nyilván jólesik, ha a kedvességet így viszonozzák, de mindenkinek magánügye, én pl sose várom el, és nem fogok csúnyán nézni azért, mert kiaprózzák fillérre a viteldíjat.

Amúgy volt a hétvégén egy ilyesmi fuvarom hétvégén, két hölgy és 960 Ft, ezressel fizetve, visszajáró visszaadva. :) Nem titeket vittelek? :)

2017. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ...

Én benzinkutasként dolgoztam de előtt nem voltam tisztában azzal hogy miért és mennyi borravalót szokás adni a kúton. Volt hogy kutas ajánlgatta hogy kicseréli a kocsimon az ablaktörlőket amiket akkor fizettem ki a kasszánál. Hagytam hogy csinálja, megköszöntem és továbbmentem.

Miután már én is voltam kutas azóta tudom hogy ezért 95%-ban adnak 100-200ft jattot tehát legközelebb hagytam hogy másnál próbálkozzon :D mivel én nem osztogatom a kenyerem ezért lehet, hogy jó kis jattról marad le mialatt nekem segít mert más meg a tankolásért adna 200-300ad de ritkán még olyan is van aki 500 jattot ad.

2017. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én jattból élek, pultos vagyok, emiatt nálam alapelv, hogy adok is. Vagyis inkább ismerem a jatt értékét, és hogy bizonyos szakmákban sajnos csak ez a "fizetés".
2017. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két dolgot gondolok.


Az egyszerűbbik, hogy önző fösvény, elvárja mástól de ő nem ad.


Másik: pontosan tudja, hogy ő sem minden esetben kap jattot, lehet hogy egy sima presszókávé után nem kap, de egy fullos többfogásos vacsi után meg igen, így egy csomagos, hosszú utazásnál adna, de egy pársarkos kis fuvarért nem.


Bónusz: elfeledkezett róla. :-)

2018. febr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!