Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ókori Európát vagy a...

Az ókori Európát vagy a középkori Európát nevezhetjük fejlettebbnek? Te melyikben éltél volna szívesebben?

Figyelt kérdés

Tehát, ha vesszük az ókori görögök, később rómaiak életét, az államszervezetet, talán fejlettebbnek mondhatjuk. Hiszen jöttek a "barbár" népek, és akkor kezdődött a sötétnek nevezett része a középkornak.

Te hol éltél volna szívesebben? Milyen előnyöket, hátrányokat tudsz mondani? Mit gondolsz, mi számított akkor az embereknek értéknek, milyen volt a világképük?


2017. márc. 15. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

"Te hol éltél volna szívesebben?"

Ha gazdag vagy, akkor mindegy, mert mindegyikben jó.

Ha szegény vagy, akkor is mindegy, mert szegénynek mindegyikben rossz volt.

2017. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyikben sem éltem volna szívesen. Ha választani kéne helyszínt, akkor a kelet. Még most is fejlettebb a nyugatnál sok dologban.
2017. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nőként egyikben sem igazán.


Na jó, kora középkori viking asszony talán lettem volna.

Ott pl. akár el is válhattam volna a férjemtől, sőt, saját vagyonom is lehetett volna. Wow!

2017. márc. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!