Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy élnek olyan sokáig a...

Hogy élnek olyan sokáig a japánok ilyen stresszes életmód mellett?

Figyelt kérdés

A japánok híresek róla,hogy napi 14-15 órákat robotolnak,alig alszanak ugyanakkor elég hosszú az átlag várható élettartama. Ebben genetika lehet vagy netán olyan a japán étrend hogy még ilyen agyonhajtott életmód mellett is jól megőrzik egészségüket ?

Mindenesetre én már feldobtam volna a talpam,ha úgy kellene élnem mint ők(pedig még csak 20 éves vagyok :) ) nekem az olaszok,görögök,spanyolok életmódja jön be nagyon.



2017. ápr. 25. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
rengeteg hal. rettentő egészséges, ők meg minden elképzelhető formájában, frissen (sőt, nyersen:sushi, vagy akár élve is) fogyasztják.
2017. ápr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy dolgoznak azok ilyen sokat. Csupán szégyen a főnök előtt, túl korán hazaérni, ezért inkább látszat munkáznak, ha már kész vannak a valódi munkával, ami nem 14-15 óra munka. Metrón alszanak azok vagy be vannak b...va, mivel munka után kötelező piálás van sok cégnél. Japánban inkább a nők élettartalma kirívóan magas, hisz a legtöbb nem dolgozik szülés után, háztartásbeli lesz. Amikor a gyerek iskolás lesz, akkor jön ám el az aranyéletük. A gyerek suliban,a férj munkában, ők pedig a férj fizetéséből szórakoznak. Teázgatnak, vásárolgatnak stb. stb. A fizetést a feleség számlájára utálják. A férj ebből zsebpénzt kap. A japán kaja is sokat számít valóban. Rengeteg egészséges cuccot esznek. Ott van pl. az adzuki bab, zöld tea, miso leves.
2017. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ahogyan én látom, ez a hosszú élet nem egységes várható élettartam azért. A százéves nénik-bácsik főleg vidékiek, ha jól tudom, egyébként meg rengetegen halnak bele a munkába (épp nemrég hunyt el pont emiatt egy Naruto animátor, 52 éves volt azt hiszem).
2017. ápr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
És akkor emlékezzünk meg azokról a japán középiskolásokról, akik öngyilkosok lesznek. Aránylag sokan vannak.
2017. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A Wikipedia adatai szerint átlagban véve is elég magas a japán átlagéletkor:

[link]

Úgy tudom,hogy a 100+ éves japán öregek kb mind Okinawáról vagy Hokkaidoról származnak ahol azért jóval nyugodtabb az élet és a szabad levegőn dolgoznak,nem ipari üzemekbe. De nem hiszem,hogy csak ez a két kisebb sziget vinné fel ennyire az átlagot :)

Mindenesetre a japán nők hosszú élettartamát már értem a második válasz alapján :D

Lehet,hogy a mostani japán fiataloknak már rosszabbak a kilátásaik ilyen téren.

Am köszi a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz,várom a további válaszokat,ha valakinek van még hozzáfűznivalója :D

2017. ápr. 26. 14:21
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Kettesnél ott a pont! Egyébként az egyes miként gondolja a sushi-ban levő halas dolgot?? Világszerte nehézfémszennyezettek a vizek, na ja, majd pont Japánban SHIMA-ügy, nem...? Fukushima, Hiroshima...
2017. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
6os ne szórakozz, abban van a vitamin :)
2017. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Stressz csak 12-18 között van, nem csak a kamaszkor miatt, hanem 12 évesen törik be hirtelen a japán gyerekeket fegyelemre, a merev társadalmi normákra. Erre ijime-vel, iskolai kínzásokkal, verekedésekkel reagálnak többnyire, főleg a fiúk. És akkor a szinte kötelező, megfeszített felkészítők, mert anélkül nem lehet továbbtanulni...


De amint bekerültek az egyetemre, aránylag könnyű az élet. Ráadásul ha olyan egyetemre került a japán fiatal, amelyik tartós, jó keresetet biztosító céggel áll kapcsolatban, már csak a diplomát kell megszerezniük, és kvázi hawaii. Addig meg anyuci a popsijuk alá tol mindent, mert ez a szokás.


A japánok kb fele diplomás. A többieknek már nehezebb ügy állást találni, de nyilván nem Magyarország... Belátható időn belül a nem diplomás japán fiatal is talál magának megfelelő munkahelyet. A minimálbér is elég jó arra felé, megélhetési gondjaik nincsenek, a munkahelyek szinte sose rúgnak ki senkit, és lefelé is tisztelet uralkodik, tehát a főnökök is megtisztelik alkalmazottjaikat, sőt, ha hibázik a beosztott, a főnök vállalja a felelősséget.


A japánbeli közbiztonság világszínvonalú, kényelmes élet magas szintű techn környezettel párosul. Lopás, bűncselekmény nem különösebben jellemző -az iskolai ijime-t leszámítva, 12-15 évesek egy része által-, összességében inkább csak a "nagy kutyák, nagy főnökök egymás között", beleértve a jakuzákat (alvilág), pl cégek csődbe juttatásával.


Csőd esetén meg átképzik a munkaerőt, nem hagyják munkanélkülivé válni.


Hogy fura a társadalmi berendezkedésük?? Igen, eu szemmel. De aki oda születik, beleszokik.


Add a válaszomhoz a kettes válaszát, kérdező. Így már vili, mért élnek egészségesen és sokáig?


Persze lehetne még folytatni a sort.


És más kérdés, hogy a külföldit legfeljebb megtűrik hosszú távon, ha ott dolgozik és él. amennyiben hasznos fogaskerék.


A japánnak tehát nagyon is jó Japán, másoknak nem biztos, hacsak nem nagyon introvertált a külföldi, mivel magányos lesz japánban, esélyesen.

(És ezt nem a röpke turistáskodára értettem.)

2017. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" A fizetést a feleség számlájára utálják. A férj ebből zsebpénzt kap. "


Ez komoly?

Tehát aki nem dolgozik,az rendelkezik más pénzével?

Azért ez durva..

2018. jan. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2018. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!