Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A lent leírt életmód mellett,...

A lent leírt életmód mellett, ha beiktatok napi 12 km kerékpározást, látványosabb lesz a változás?

Figyelt kérdés

Üdv!


A sztorim régre nyúlik vissza, egész életemben vékony/sovány voltam, majd 2 éve lelki problémák miatt, 30 kilót híztam ( 50ről 80+ra).

Azóta rendbe tettem az életem, életmódot váltottam, leszoktam az édességgel, gyorskajával stb-vel jutalmazásról, nem stresszelek annyit és minden nap tornázok MINIMUM egy órát. ( energiától függően napi 1-3 óra közti idő)

Így tartok 10 hónap alatt 10 kiló mínusznál. Nem szeretnék újra 50 kiló lenni ( túl sovány, vitaminhiányos, beteges voltam amikor annyit nyomtam), egy 65 körülivel már sokkal szebbnek, egészségesebbnek érezném magam. Ehhez még kicsit kevesebb, mint 10 kiló kell. Viszont, az utóbbi időben "megállt" a történet.

Mozgok, többnyire jól érzem magam a bőrömben, sok pozitív visszajelzést kapok, de a mérleg nem mozdul lefelé, sőt, valahonnan 3 kiló visszaugrott a napokban ( A menstruációm során jelentősen vizesedem is, szóval, ez még talán nem tragédia, jövő héten megint lemérem magam.)


Arra gondoltam, hogy a napi 10 perc buszozás helyett biciklivel fogok munkába járni.

Ez a mozgásforma elősegítheti a fogyás újbóli (?) megindulását?

( Kalóriát jelenleg nem tudok csökkenteni, 3 hete volt egy újabb, állandósított, remélhetőleg utolsó 200 kalóriás deficit bevezetve; ezt azért már jobban megéreztem.)


2017. ápr. 23. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Segítheti a fogyást,de 5-10kg súlycsökkenést ne várj tőle.

Hogy-hogy nem tudod már a kalóriabeviteled csökkenteni?

2017. ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem is kell kalóriát csökkenteni,ez a legrosszabb amit tehetnél.

Mindenképpen valamivel ki kell zökkentened magad a megszokott életstílusból egy időre,akár kaja akár mozgás terén.

Nem tudom mik a makróid vagy,hogy egyáltalán számon tartod ha,de ha igen akkor pl 1-2 napig emeled meg a ch-t és csökkentsd ezzel arányban a szírt (pl ha eddig 100 g ch-t ettél,legyen 150 g, vagy éppen ellenkezőleg egyél 100 g ch helyett 1-2 napig mondjuk 50-60 ch-t és kicsit emeld meg a zsírt (ezt semmiképp ne csináld 1-2 napnál tovább) a lényeg,hogy valami legyen teljesen más mint eddig.

Ha nem makrózol akkor csinálj egy "hal hetet" ami annyit jelent,hogy egy hétig a legtöbb amit eszel az hal,zöldségek,zab,tojás néha-néha vmi ch-s köret (ezt se csináld egy hétnél tovább és próbálj figyelni rá,hogy a kcal nagyjából meglegyen.


Mozgás terén is jó bármilyen "más" ami sokkolja kicsit a szervezeted.

Erre lehet,hogy a 12 km tekerés nem lesz elég, de ki tudja...mindenképp hasznos persze,még ha a fogyásod nem is indul be.

Én leginkább a futást szoktam javasolni (azoknak akik amúgy nem futnak) nagyon megterheli a testet és ez szinte mindig beválik. Heti 3-4 alkalommal menny el futni,de ne 1-2 km legyen, kicsit erőltesd meg magad!! Csináld meg az 5 kilómétert még ha közte sétákat be is iktatsz,az nem baj.

Hajrá! :)

2017. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1, nem csökkenthetem tovább, mert így is a határon van már.

Ez nem úgy működik, hogy hopszika, hasraütés szerűen még 200 kalóriával kevesebbet viszek, és tengődök napi 900-1000 kalórián.


2, köszi. Futni nem tudok, több térdműtétem volt. ( autóbaleset után egy, kettő.. sok)

2017. ápr. 24. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!