Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet japán nevet adni magyar...

Lehet japán nevet adni magyar gyereknek? Ha nem, akkor milyen alapon nem?

Figyelt kérdés

A japán hangkészlet szinte tökéletesen illeszkedik a magyarba, jobban mint például az angol. Lehet például Zeusz, Dzsínó, Ariel, Frodó, Gandalf, Atlasz, Orália, Seherezádé. Miért rosszabb ezeknél például a Szakura, Kijoko, Csijó, Hinata, Kaori, Hiroki, Takeo, Kazuki, Mamoru, Haruto ?

Én mindenképp japán nevet szeretnénk adni a leendő gyermekemnek, mert csak azok tetszenek. Van rá lehetőségem anélkül, hogy japán legyen a kicsi papája ?



2017. ápr. 26. 19:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Gondolhatnál arra, hogy a gyerekedet ezért sokan fogják csúfolni az iskolában. Felnőtként pedig majd folyton magyarázkodnia kell az anyja marhasága miatt.
2017. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 hollófernyiges ***** válasza:
25%
Mert nem lesz névnapja és az már gyerekbántalmazás kategória.
2017. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem engem minősít, ha ezért csúfolják. Különbenis, a gyerekek általában az intoleráns, idióta szüleiktől tanulnak csúfolódni. Miért csúfolni valóbb egy japán név, mint például egy zsidó, indiai, német vagy mint egy latin szappanoperás ?
2017. ápr. 26. 19:17
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Akkor majd válassz olyan ovit meg iskolát, ahova olyan "nyitott" és "értelmes" szülők gyerekei járnak, mint amilyen te is vagy. Ha nem sikerül ilyet találnod, akkor szegénynek nagyon nehéz gyerek kora lesz.
2017. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Nézétek már meg az anyakönyvezhető neveket kb sírni szoktam rajta.

Miért csúfolnának egy Kaorit vagy egy Mamorut?

Mivel jobb az hogy Gyopár Allegra Zsadányka Búzavirág Brünhilda meg a magyarosított angol nevek Dzsamila Dzsenifer Sanel Dzsennáro Dzsamal??

Ezeket a japán neveket meg nem is kellene magyarositani.

Semennyire se vagyok anime fan de moat hogy irta a kérdező szerintem tök jó nevek.

A gyerekeknek meg tök mindegy hogy hivnak valakit nem a neve miatt csúfolják hanem a személyisége miatt.

2017. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

a zeusz, meg a Dzsínó se volt eredetileg a listán, kérvényezték. japán nevet akarsz,és nincs a listán, akkor kérvényezed, és lehet, hogy megadják.


amúgy meg, majd felnőtt korodra kinövöd ezt a japán mániát.

2017. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És aki Rolandnak vagy Lénának nevezi a gyerekét, vajon az sem nőtte ki a német vagy orosz - görög mániát ? Hiszen ezek sem magyar nevek.
2017. ápr. 26. 19:50
 8/21 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Magyarországon azok a nevek adhatók, amelyek a magyar utónévkönyvben szerepelnek.

Ha nem tetszik egyik sem, akkor kérvényezheted az általad választott nevet, de általában nem szokták engedélyezni.


Ezek az elfogadott nevek:

[link]

[link]

2017. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
78%
Szerintem itt Magyarországon nagyon különleges lenne egy Japán nevű gyerek . Csak az más kérdés hogy lehet-e anyakönyvezni. Esetleg Japánban szülöd meg és ott adsz neki nevet, majd visszajöttök a férjecskéddel és itt beíratjátok oviba iskolába. Nekem volt egy mongol származású osztálytársam. Sajtos Timudzsin volt a neve és nem csúfoltuk.
2017. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
mert mondjuk a Roland, meg a Léna nevű szülei nem a nevek eredete miatt adták a neveket?
2017. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!