Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi motiválja az embereket...

Mi motiválja az embereket falura költözni napjainkban?

Figyelt kérdés
ismerek olyanokat, pl. középkorú házaspár akik már Pesten, és több nagyvárosban is laktak, erre nemrég leköltöztek egy vidéki faluba. miért jó ez? oké, nagyobb terület, hatalmas szép birtok, de nem ugyanaz a hatás lenne egy nagyváros, vagy akár egy kisváros szélén? és mégsem olyan kiszolgáltatott mint egy falu ahol nincs egy bolt, egy orvos, rendőrség, bármi amikor kell. én egy 13 ezres vidéki kisvárosban lakom de el nem tudnám képzelni az ennél is vidékiesebb életmódot, engem még az is meglepett hogy sokan a környező falvakból sem jönnének fel még ide sem lakni ahogy kérdezgettem régebben.
2017. máj. 12. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy téged nem, de vannak akiket meg épp egy kis falunyi közösséghez tartozás érzése vonz, ahol mindenki ismer mindenkit, ahol nincs a nagyvárosok nyüzsgése, ahol esetleg egy kertben magadnak termelsz amit csak tudsz.

Nem vagyok egyformák, hál'Istennek, kinek ez tetszik, kinek amaz.

2017. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kis konyhakertünk és egy pici hétvégi telkünk is van a város határában, anyumék évről évre termelnek bennük sokmindent, mégsem kell ehhez falura menni. mégis jól jön hogyha úgy van, felülnek a biciklire és el tudnak menni a boltba 10 perc alatt, nem vagyunk meglőve hogy déltől zárva az egyetlen kisbolt és akkor lőtek mindennek. arra nem tudom mi szükség hogy a közsség ismerjen nincs abból más mint csak a pletykálkozás, itt is jelen van maximum csak az utcában, nem az egész faluban.
2017. máj. 12. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg azért, mert nem minden ember te vagy.
2017. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Falvak között is vannak különbségek, nekem az erdős hegyvidékek jönnek be, sík terepet unalmasnak találom. Bolt nem érdekel, szeretek az erdőben gyűjtögetni, nem vagyok nagy igényű, fontosabbnak tartom a tiszta levegőt és a szabadságot, mint hogy nyitva legyen a pizzéria vasárnap. Vadsóskán is elélek akár. :)
2017. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tanyán elek, és később is ott akarok majd, elmondom, miért szeretek itt élni.

Friss levegő van, nincs zaj és fényszennyezés, este láthatom a csillagokat, nem kell félnem, hogy a zöldség, amit megeszek, mennyi vegyszerrel van tele, sőt, mégcsak boltba sem kell elmennem érte, behozom a kertből, frissen. Szeretem, hogy nem kell idegen emberekhez alkalmazkodnom, olyan hangos lehetek, amilyen csak akarok. Nincsenek idegesítő szomszédaim. Vagyis vannak nem messze tanyák, de nem közvetlen a mi házunk mellett. Szeretem, amikor a családtagjaim sincsenek itthon, és azt csinálok, amit csak akarok. Imádom a tájat, a természetet, az állatokat, szóval én nem tudnám elképzelni, hogy városban lakják. Egyébként bolt van nem messze, ahol mindent lehet kapni, és még olcsóbb is, mint a Tesco.

2017. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi falunkban van bolt, több is, van orvosi rendelő, és körzeti megbízott is, tehát rendőrség is van elvileg.

Itt a természet, van kertünk, vannak állataink is, tegnap született egy gida. Városi tömeg, zsúfoltság nincs. Szép helyen lakunk. A külvárosból bejárni pedig ugyanannyi, mint bejárni innen.

2017. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Egy falu csendesebb es tisztabb mint egy varos. A felsoroltjaid kozul nalunk rendorseg az ami nincsen, de van kijelolt rendor akinek a hataskore alatt all a falu es szokott erre jarorozni. Mellesleg nem mintha tul nagy szukseg lenne ra, evente ha egyszer van olyan eset amikor rendort kell hivni es ezzel lehet sokat mondtam. Nagyjabol 2000 fo a lakossag. Nem hiszem, hogy lenne olyan falu ami annyira ki lenne szolgaltatva, hogy legalabb egy bolt nincsen. A szomszed faluban 500-600-as a lakossag es 2 bolt van ott is.
2017. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Falun nőttem fel majd városi lakást vettem. Falun akár rezsimentes házat is kialakíthatsz. Míg városon még a beszívott levegőért is fizetsz, mert a tetőn van ventillátor ami áramot fogyaszt. Falun, főleg tanyán szabad vagy, városon még gazdagon sem érzed magad szabadnak.
2017. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!