Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért van ez a...

Magyarországon miért van ez a furcsa lenézés a 40-es,50-es korosztály részéről a fiatalabbak felé? Különösen a pénz tekintetében.

Figyelt kérdés

Különösen a 40-es, 50-es korosztályra gondolok.

Több alkalommal hallottam már,hogy őket szidják.


Tegnap azzal kapcsolatban, hogy "nem tudják majd beosztani a pénzt", hogy lehet,hogy huszonévesen Audival,BMW-vel jár....stb

A másik, akivel beszélgetett csak helyeselt, meg azt mondta, akinek olyan autója van, az drogüzletekkel kereste meg az árát.



Amikor az autós példát mondták, akkor magamra ismertem:D

Az én sztorim annyi, hogy Budapesten diplomáztam nemzetközi tanulmányok szakon.

Szerintem nem kell bemutatnom, ez egy olyan végzettség, ahol baromi fontosak a kapcsolatok.Nálunk meg a családban senki mozgott politikai körökben.Viszont, annyiból jó volt, hogy lett két nyelvvizsgám.


Sokat nem vacakoltam, jelentkeztem Ausztriában logisztikusnak, német és angol nyelvtudást kértek, hamar fel is vettek, azóta ott dolgozom.


Ha Magyarországon maradok mi lett volna velem?Kaptam volna egy adminisztrátor vagy titkár állást és lehet még a nettó 200 ezret sem érte volna el a fizetésem, az pedig tényleg a minimum.


Ehelyett, itt kapok 2700 eurót,nemrég kaptam emelést.Azért, nem mindegy.



Magyarországon az a baj,hogy sok nemzetközi multinál dolgozó vezető is, egyszerűen buta,nincs jobb szó rá.

Egy volt szaktársam dolgozott ilyennél, komoly nemzetközi multi, jónak hazudott vállalati kultúra...stb.

Amikor felmondott, a főnöke nem kapott szikrát.Pedig, ő hónapokkal előtte bement előrelépést kérni, nemleges választ kapott, még koncepció ötletet sem kapott,hogy ezt és azt teljesítsd és akkor tárgyalunk.

Felmondásakor a főnöke elmondta minden hálátlannak.

Később, kijelentette,hogy öregeket akar felvenni, mert azok nem ugrálnak meg követelőznek.


Na, Ausztriában, simán lehetséges,hogy összefognak az emberek és a főnöknek kell távoznia a cégtől, mert buta.


Az a baj,hogy a 40-esek, 50-esek nem látják,hogy a fiatalabbaknak piaci alapú a gondolkodása, ott dolgoznak,ahol többet kapnak, több a juttatás,jobbak a körülmények.

Ők abban élnek,hogy elkezdesz dolgozni és a nyugdíjig annál a cégnél maradsz,ugyanabbak a pozícióban.



2017. máj. 27. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Mi itt a kérdés?Vagy csak dicsekedni akartál?
2017. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért van egy elég széles réteg aki hitelre vett egy németből leszedált millió kilóméteres bömöst, úgy ül benne mint a béka májusi eső után, de 2 ezerért tankol bele és hó végén kölcsön kell kérnie hogy tudjon mit enni..
2017. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
BMW? A németek hozzák magyarországra műszaki hibásan, hogy a bírka magyar megvegye :D
2017. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Én sem értem a kérdést.:-) Szereztél egy diplomát, amit a hajadra kenhetsz, itt a szomszédban dolgozol egy olyan munkakörben, amihez OKJ-tanfolyam is elég, meg két nyelvvizsga, ami ma már alap, és nem sokkal többet keresel, mint a kinti minimálbér, eddig oké. De most akkor mire is vered magad, és hogy jön ide a 40-es, 50-es korosztály?:D
2017. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
22%

"Budapesten diplomáztam nemzetközi tanulmányok szakon"


Akkor egy munkanélküli senki vagy. Egyik ismerősöm a Corvinuson megcsinálta abból az MSC-t is, és utána még a mekibe sem vették fel, husit ütni hátulra. És az összes csoporttársa ilyen volt.

Azért van ennyi időd kiírni egy full értelmetlen kérdés, mert egy unatkozó munkanélküli vagy.

2017. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt szombat van, ilyenkor nem dolgozunk.

Másrészt, az a BMW 7 éves és Ausztriában vettem.


Nem műszaki hibás német behozatal.

2017. máj. 27. 17:09
 7/10 anonim válasza:
50%

Ezek a büfé szakok manapság már a semminél is kevesebbet érnek. Legtöbben le is tagadnak egy ilyen diplomát, mert akkor közlik, hogy "túlképzett" vagy, amikor kulimunkára jelentkezel Mo.-n. Mert minek fizetnének egy segédmunkásnak magasabb bért mert van egy értéktelen diplomája?

Külföldön leszarják a magyar diplomát, ezért is van az, hogy a mosogatók 2/3-a diplomás. Egyik kint élő éjszakai takarító ismerősöm mondta, hogy összesen 9 magyar dolgozik ott kulimunkában annál a franchise cégnél, abból 6 diplomás. Gazdászok, jogászok zömmel. Azért vicces amikor takarítja a WC-t a jogász doktor például. :D

2017. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

"Másrészt, az a BMW 7 éves és Ausztriában vettem. "


És?:-) A kőművesem is ilyennel jött, amikor egy kisebb munkára elhívtam. Épp ráért, mert amúgy ő is a szomszédban dolgozik, tőlünk nincs 30 kilométerre a határ. Kicsivel többet keres, mint te, és nem került se a szüleinek, se az államnak milliókba, hogy kitaníttassák. Ezért is érdekelne, hogy tulképp mire is vered magad?:D

2017. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amíg csak a kérdést olvastam, úgy gondoltam, meg tudom válaszolni. Amikor a hozzá tartozó kommentet, majd a későbbi válaszaidat, már tudtam, nem fog sikerülni.


Te kellően beképzelt vagy, annyira, hogy észre sem veszed. Ha lenézés (nem az), akkor innen indulj ki.

Az egyes korosztályok más tapasztalattal rendelkeznek, mások az igényeik és mások a körülményeik. Elég természetes hát, hogy más a véleményük is. Az idősebb korosztály általában tapasztaltabb, többet megélt, ugyanakkor már kevesebbet bír, így az igényei is mások. A fiatalabb korosztály sokkal dinamikusabb, fogékonyabb az újra, hiszen a fejlődés korát éli. Ugyanakkor kevesebb tapasztalattal rendelkezik, többnyire emiatt fellengzősebb, rámenősebb (alaptalanul). Ez egyik korosztálynak se hibája, se jó tulajdonsága, ez a jellemzője. Lenézésről szó sincs, de ismert a mondás: bezzeg az én időmben... Igen, az ő idejében ő másképp csinálta, és őrá ugyanezt mondták a szülei, ez a normális. Te is ugyanezt fogod csinálni.


Viszont az egyes konkrét esetek (itt most te) az átlagon túl a személyes viselkedésükkel alakítják ki a véleményt önmagukról. Feltettél egy kérdést, majd hosszan elmélkedtél a saját nagyszerűségedről. Nem számít, nagyszerű vagy-e, vagy sem. Az számít, amit elmondtál, nem tartozik a kérdéshez, és ez disszonáns, ha így érthetőbb, ellenszenves. Ezt érzed itt, és gyanítom, egyéb körülmények között is.

Szorítkozz a lényegre, és rögtön nagyobb lesz az ázsiód.

2017. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hű de ügyes vagy! -Tapsorkán-


Merci=cigány

BMW= Jaszkari k*cs*g

Audi=AUTÓ


Te nem kérdezni jöttél ide hanem villantani. Nem sikerült...

2017. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!