Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A rasszizmus miatt olcsóbbak...

A rasszizmus miatt olcsóbbak azok a lakások, ahol sok a roma?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan marad a lakókörnyezet és csak a rasszisták terjesztették el, hogy azok nem biztonságos környékek?


Lakásvásárlás miatt érdekel a kérdés.


2017. jún. 15. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem rasszizmus félni a cigányoktól, mert igenis okot adtak rá. Nekem van cigány barátnőm, igazi Oláh cigány aki jogosan büszke a származására, de ettől még lehetnek előítéleteim.

Egyszer rossz környéken sétáltam, aztán futnom kellett, mert a cigányok megakartak erőszakolni. Viszonylag biztonságos város volt, de amint betettem a lábamat a cigány övezetbe...(abban a városban tanultam, de akkor még nem tudtam, hogy ilyen vékony a határvonal a veszélyes és biztonságos környék között)


Ahol van roma, ott nem biztonságos. Nevezhetsz csúnya gonosz rasszistának, de ha nekem nem hiszel, majd meglátod milyen cigány mellett élni.

2017. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem,mert aki nem idevalósi,úgy se tudja meg 2 perc alatt hogy tele van romával,a kecó meg jól néz ki,a gyanútlan meg megveszi.
2017. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rasszizmus miatt olcsóbb, hanem lehetetlen velük egy közösségben élni. Ők mindent megtesznek hogy elvegyék a kedved az ott lakástól. Már a rasszizmust se jól használjuk, mert akkor az mi amikor ők le parasztozzák, lenézik, az átlag nem cigányt.
2017. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha több a bűnözés a környéken akkor persze hogy olcsóbb mert rossz környéknek számít. Azt pedig alá lehet támasztani hogy a roma-cigány lakott környékek veszélyesebbek.
2017. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A romák miatt olcsóbbak, senki sem fog rasszizmus miatt alábbadni. Ha ez csak egy hír lenne nem lenne képes megmaradni, le lehet menni, meg lehet nézni az állapotokat a putri és a gettó környékén
2017. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem.

De ahol egy szegényebb/iskolázatlan/buta lakóközösség van ott alapvetően olcsóbbak a lakások. Ezek jellemzően alacsony színvonalú lakhatást biztosítanak.

A fent említett jellemzők a cigànyságon belül gyakoriak. Mindazon álltal a ciganyok sajátos letvitele nem összeférhető a magyar életvitellel.

A cigányság szerényebb jövedelme pedig csak az ilyen házak/lakások megvételét/elfoglalását teszik lehetővé.

2017. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!