Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem érzem magam magyarnak és...

Nem érzem magam magyarnak és bem tekintem hazámnak Magyarországot, hogyan tudnám elfeledni a gyökereim? 24F

Figyelt kérdés

Soha nem éreztem "otthon" magam Magyarországon. Soha nem tudtam kimondani azt a mondatott, hogy "Magyarország az én Hazám!" Fájdalmas számomra a magyar kultúra és magyar történelem, mély apátia vagy bánat kötődik hozzá.


Ha valaki fizetne nekem havonta 5 millió Forint összeget, azért cserébe, hogy Magyarországon maradjak, akkor sem maradnék. Egész egyszerűen, azt érzem, a Sors hatalmasat tévedett, amikor ideszülettem. Szerintem puszta félreértésről van szó.


Tudom, hogy a Szózat arra utasítja az embereket, éljenek és maradjanak életük végéig Magyarországon, de én erre KÉPTELEN vagyok. Nem tudom megtenni és nem is szeretném. Egyszerűen nincs meg bennem az, ami szükséges az itteni élethez. Nem vagyok ugyanis gyűlölködő, negatív, vesztes tudatú és pesszimista, amik védjegyei a magyar nemzet identitásának.


A legmélyebben kikérem magamnak, hogy anyagi okok miatt szeretnék elköltözni. Ez egy hihetetlenűl felszínes, lusta, primitív indok lenne. Azért szeretnék elköltözni, mert taszít a magyar kultúra, a magyar történelem, a magyar emberek negatív életfelfogása, a borzalmas oktatási és egészségügyi rendszer, a majdnem mindent érintő lemaradás a nyugati világhoz képest stb...


Ettől független, nem szoktam rosszat mondani Magyarországról, a véleményem megtartom magamnak. Törekszem arra, hogy soha ne keltsek feszültséget és ne sértsek meg senkit se. Az az igazság, hogy külföldön szeretnék élni. Jelenleg 5 nyelven beszélek (magyar, angol, német, olasz, holland) és most éppen a dán nyelvet tanulom.


A célom az, hogy Olaszországban éljek. Nem ideiglenes kiköltözésről van szó, hanem végleges. Ezért harcolok minden nap, hogy teljesíteni tudjam ezt az álmom. És őszintén hiszem, hogy egy nap sikerűlni fog ez a célom.


Én úgy gondolom, félreértés történt, hogy ide születtem. Szeretnék lapozni, válltani. Amikor elköltöztem Olaszországba, a magyar nevem szeretném átválltoztatni egy olaszos hangzású névre. Az állampolgárságom is szeretném átírni olaszra, amikor elköltöztem. Egyszerűen, szeretném az egész magyar identitásom elásni, eldobni, átválltani. Ezt NEM azért mondom, hogy bárkit is megsértsek, egyszerűen arról van szó, Magyarország nem nekem való.


A családom megért engem, támogat, tudják, hogy ez fontos a számomra. Mindig azt mondják, ne foglalkozzak mások véleményével, hanem csak azzal, én mit szeretnék, illetve, hogy ők támogatnak. Főleg, hogy gyakorlatilag csak Anyukám és Testvérem él Magyarországon, minden más családtagom külföldre ment.


Kérdésem a következő! Hogyan tudnám elfeledni a magyar gyökereim? A külföldre költözés mennyiben garancia a felejtést tekintve? Miket kell tennem, hogy túlléphessek a múltamon? Az állampolgárság, magyar név lecserélése jó ötlet?


2017. jún. 20. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akaratlagosan semmit sem lehet elfelejteni. Ezért is szoktam mosolyogni a szerelem rovatban gyakran látható "hogyan tudnám őt elfelejteni?" jellegű kérdéseken. A helyzet az, hogy a feledés útjában a felejteni akarás áll. A te esetedben úgy lehet feloldani a kötődést Magyarországgal, hogy kiköltözöl, kezdesz egy új életet, és szépen lassan az új élmények és körülmények elhalványítják az eredeti magyarságodat. Elfeledni sosem fogod a származásodat, de annyira halvány lesz, hogy már nem fog nyomasztani. Ez akár évtizedekig is eltarthat, de ha sikerül meggyökerezned külföldön, akkor sikerülni fog. Magyar állampolgárságról akkor lehet lemondani, ha már egy másik államnak a polgára lettél. Anélkül nem, ugyanis a magyar jog a saját polgárai számára nem engedi a hontalanná (állampolgárság nélkülivé) válást.
2017. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, végigolvasva az írásodat, számomra egyértelmű, hogy egy menekülésben lévő „hitetlen”, vagy „téves hitű” emberként próbálsz elmenekülni a saját sorsod elől.

Menekülőben vagy az országból, menekülőben vagy az itteni emberek elől, és mind ez azért van, mert menekülőben vagy önmagad elől.

Nem tudsz szembe nézni a saját érzéseidnek a hátterével, nem tudsz szembenézni a felszín alatti mélyebb összefüggésekkel. Nem tudsz szembenézni azzal sem, hogy Te egy menekülésben lévő ember vagy, aki saját maga elől akar elmenekülni.


Azért nem akarsz szembenézni, mert nem vagy hajlandó mélyebbre ásni, nehogy magatartásod homokalapját be kelljen ismerned.

Ezért tehát menekülőben vagy a problémák elől, menekülőben vagy önmagad elől, az embertársaid elől, s mindez azért van, mert menekülőben vagy Jézus elől is!


Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de a menekülőben lévő emberek, gyáva emberek!


Akik menekülő emberek azok, nem hisznek, ezért nincs boldogságuk, és azt összekeverik a bódultsággal, nincs örömük, csak üröm, az önszeretetet pedig teljesen leváltja, felváltja az önzésük!

2017. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem. Remélem új otthonra találok.
2017. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint azok, akik szeretik a hazájukat, ki is mondják hangosan és megtesznek minden érte, - azok mind hülyék ? Szerintem éppen fordítva van. A salak menjen, a kő marad, a kő marad...
2017. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!