Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha ugyanannyit kereshetnél az...

Ha ugyanannyit kereshetnél az országban mint a külföldön, akkor maradnál?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy külföldön és belföldön is lehetőséged lenne havi 500.000 forintot nettóban (vagy ennek megfelelő eurót, dollárt stb.) keresni. Akkor is mennél a határon túlra élni vagy maradnál?

2017. júl. 7. 19:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam van benned annyi értelem, hogy elolvasod a kérdést.
2017. júl. 7. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is szívesen mennék.

Tudományos pályán végeztem, amelyben sokkal jobb lehetőségek vannak bizonyos országokban mint itthon. Illetve akkor is szívesen látnék világot.

2017. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Valószínűleg igen. Nem akarok a következő legalább 5 évben családot meg gyereket, szóval inkább huszonévesen menjek külföldre tapasztalatot szerezni, mint gyerekkel a nyakamon mondjuk, ha úgy alakul.

Másrészt ttk-s diplomáim vannak, tudom, hogy ezen belül mivel szeretnék foglalkozni, arra pedig pénz, lehetőség és megfelelő technológia itthon nem nagyon van.

Másrészt meg szerintem az ember karakteréhez, tapasztalatához, önállóságához sokat ad az, ha x évet külföldön él, akár mondjuk egy teljesen más kultúrában.

Én szívesen kimennék pár évre akár Katarba, akár az UAE-be is dolgozni. Hosszú távon nyilván nem ott képzelem el az életem, de jól keresnék a szakmában, és más kultúrákkal megismerkedni szerintem sosem hátrány.

2017. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minek mennék akkor?

Legfeljebb turistának.

Különben az az összeg amit írsz, kint a minimálbérhez van közel, nem nagy dobás, két milla körül, az már valami...

Persze én is kerestem már kint ennyit, mert nem volt hirtelen jobb, de ez korántsem a plafon.

2017. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!