Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szégyenlősködnek a nők...

Miért szégyenlősködnek a nők a fehérneműben, amikor fürdőruhában pont ugyanannyit látunk belőlük?

Figyelt kérdés

Ha egy nőt meglát egy férfi fehérneműben akkor rögtön takargatja magát meg szégyenlősködik, pedig semmivel sem látszik több ki belőle, mint a strandon fürdőruhában. Sehol nem mernek a nők átöltözni sem, pedig a fehérneműt a boltok kirakataiban is látom (sőt még a tampont és a betétet is), tehát az sem egy takargatnivaló ruhadarab.

Magyarázza már el valaki ennek a logikáját, mert én nem értem.



2016. márc. 17. 15:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
75%
Ez nekem is örök talány. Az általános válasz: Az más! De miért más?
2016. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sőt, fehér fürdőruhában is láttam már nőket strandon, ami pont úgy nézett ki mint a fehérnemű. Akkor az miért más?
2016. márc. 17. 15:18
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

fuck logic. én csaj vagyok de én sem értem :D am én nem vagyok szégyenlős, tudom h szinte semmiben nem kevesebb/több

csak azt mondják rá, h más az anyaga és akkor már minden más.

2016. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Mert az egyikben normalis hogy latod a masikban meg nem.


Miert nem szegyell levetkozni a nogyogyasz elott a rendeloben, es miert szegyellne ugyanezt megtenni ugyanazon ember elott ha o mar civilben van es nem a rendelojeben?

2016. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Normálisan a fürdőruha vastag, nem átlátszó... bár van olyan is.

Normálisan a fehérnemű vékony, átlátszó... bár van másféle is.

Inkább a megszokás lehet az oka az egésznek.

2016. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sunshinedoll ***** válasza:
95%
Nő főleg inkább akkor szégyenlős fehérneműben, ha "rajtakapják". Nyilván hasonló a két dolog, de a strandon a nő maga dönti el és önként mutatkozik meg úgy, ahogy van, míg ha csak úgy váratlanul besétálsz hozzá, míg ő fehérneműben van, vagy épp öltözik, és ő nem számít rá, akkor nem az ő döntésén alapult a dolog, és érthető, hogy zavarba jön.
2016. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6. Ez nem logikus. Akkor a strandon is fehérneműben fürdenének, és nem költenének el egy ugyanakkora ruhadarabra tízszerannyit. Mégsem látok senkit a strandon fehérneműben, holott oda is felvehetnék azt a nők tudatosan is.
2016. márc. 18. 10:39
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Normálisan a fehérnemű nem bírja ki a fürdést, gyengébb annál. Könnyen leeshet és hamar tönkremegy.
2016. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Mert a két ruhának más a funkciója. Amikor fehérneműben látod, nem azért szégyenlősködik, mert túl sok testet mutat, hanem mert intim helyzetben látod, olyanban, amit csak a kiválasztottaknak mutat meg (és itt most ne azt értsük, hogy csak a jópasiknak, hanem úgy is mint, akiben megbízik, pl. család, legjobb barátnő, komoly kapcsolat)...
2016. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Ja, amúgy meg a kétféle szett sem ugyanarra lett kitalálva. A fehérneműnél az alváshoz való kényelem, illetve a szexisebbnél a csipke stb. a lényeg, a fürdőruhánál meg az, hogy a vízhez jó legyen az anyaga. Aludtam már fürdőruhában, nem volt kényelmes. Ugyanúgy ahogy peszű ember nem megy sima bugyiban, melltartóban a vízbe, mert az kevésbé strapabíró, könnyebben átlátszik, túlzottan magába szívja a vizet.


Plusz ugye megvan az, hogy akkor ünnepi / különleges vmi, ha nem mindennap és mindenkivel éljük át. Ezért van bennem pl. az, hogy fehérneműben nem mutogatom magam mindenkinek, csak a páromnak.

2016. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!